panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

fraktale

1. Czy życie jest iluzją? Nawet naukowcy twierdzą, że tak. – cykl – Fałszywa rzeczywistość

| 2 Comments

 

Wszystko jest iluzją?

Czy w życiu „wszystko jest iluzją”, „nic nie dzieje się naprawdę”, a „życie to wielka gra”? To, co widzisz nie dzieje się naprawdę, to tylko iluzja, Twoja i generalnie ludzka. Świat nie jest taki, jakim go dostrzegasz, jest zupełnie inny, w rzeczywistości wcale go nie ma!

Moda na przekonywanie nas, że życie jest iluzją nabiera rozmachu. Odkąd w fizyce kwantowej mówi się, że obiektywna rzeczywistość nie istnieje i żyjemy w świecie hologramów? Jak długo autorytety tego świata próbują nas przekonać zbiorowej świadomości wszystkich istot przenikającej się wzajemnie i mającej do siebie wzajemnie dostęp? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy za zniekształcony obraz świata odpowiada tylko cielesna percepcja, sposób interpretacji świata przez mózg, czy coś więcej?

Podobno żyjesz w świecie urojeń Twojego umysłu, jesteś nie tylko hologramem, Matrix jest realny, naukowcy nawet twierdzą, że wszyscy żyjemy w wielkiej symulacji komputerowej, a w tej symulacji odbywają się kolejne symulacje, jedną z nich jest nasz świat, który wcale nie jest realny, tak samo jak Ty nie jesteś prawdziwy. Współczesnej nauce wtóruje literatura i kino, ale czy obraz świata, który nam podsuwają istnieje, czy jest kolejną iluzją?

Zastanawiam się nad tym obsesyjnym sugerowaniem, że świat materialny, który bierzemy za pewnik jako prawdziwy,  okazuje się być  tylko konstruktem, który można wyginać, przekształcać i odtworzać w ludzkim umyśle. Czy na pewno nic, co przeżywamy nie jest prawdziwe, jest stworzone przez (…?). Przekonajmy się, co w trawie piszczy! Zamierzam jeszcze raz rozprawić się z tym tematem, bo nadal nie mogę w to uwierzyć, że wszystko jest tylko iluzją i wkurza mnie, gdy ktoś twierdzi, że nas i całego tego świata nie ma! Świat i my jesteśmy, tylko trochę inaczej to wygląda, niż sie niektórym wydaje.

 

Kolejne odcinki „Fałszywej rzeczywistości” :

2. Świat w naszym umyśle (część 1 i kolejna część 2)

3. Czy wolna wola to iluzja? (część 1 i część 2)

4. Recepta na nieśmiertelność 

5. Wielka iluzja człowieka, b/Boga i globalnej świadomości (część 1 i część 2)

6.  Iluzja życia i śmierci, iluzja duszy i ciała. ( część 1 i część 2)

7 . Czy żyjemy w Mariksie, a świat to tylko symulacja komputerowa jak twierdzą naukowcy?

8.

9. Iluzja sukcesu życia, bogactwa i biedy (część 1 i część 2)

10. Halo iluzja

11. Spirala rzeczywistości

 

 

Wkrótce kolejne części:

 

Rzeczywistość czy fikcyjny świat prosto z Hollywood? (Matrix i Incepcja itd.)

 

 

 

Udostępnij na:

2 Comments

 1. Iluzja może być iluzją ale rzeczywistość nie, to wynika z punktu widzenia, to tak jak prawda zorganizowana staje sie kłamstwem, czy dzień staje sie nocą i odwrotnie które jest naprawdę?
  Myśle ze tu trzeba podejść to tego z rożnych poziomów egzystencji my żyjemy nie na jednym poziomie i dlatego ten świat jest prawdziwy i nie prawdziwy w zależności kto i z którego poziomu patrzy…

  Pozdrawiam
  I chętnie podyskutuje na temat.

  • admin

   Dzięki za zaproszenie do dyskusji.

   Z jakiego poziomu patrzysz? Z jakiego poziomu patrzymy?
   O co dokładnie chodzi z prawdziwością i nieprawdziwością świata, bo to czy uznajemy go za prawdziwy lub nie, bez wzgledu na to z jakiego poziomu patrzymy nie ma wpływu na jego istnienie, bądź nieistnienie. Jeżeli jest to będzie nadal, jeżeli go nie ma to go nadal nie będzie. Tak jak z b/Bogiem, jest albo go nie ma, bez względu na to w co wierzymy. Przecież nagle się nie pojawi, dlatego, że ludzie uwierzyli, że jest i nie zniknie, gdy nikt nie będzie w niego wierzył.

   Pozdrawiam , Jagoda

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*