panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

planeta_ziemia

11.3 Kto odpowiada za ziemski eksperyment genetyczny? – część III – Cykl – Tajemnice boskich igrzysk.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Tajemnice boskich igrzysk.

 

To nie nowy pomysł, że ludzie są produktem inżynierii genetycznej, nie wywodzi się on tylko z mitologii Sumerów, przecież z legendami i rzeźbami dziwnych hybryd zapoznaliśmy się w już szkole. Pytanie jest tylko czy centaury, cyklopy, sfinksy, syreny itp. to wytwory ludzkiej wyobraźni i dzieło uniesionych na skrzydłach fantazji artystów, czy one istniały naprawdę i odtworzyli ich kształty naoczni świadkowie? No przecież nie byli dziełem ewolucji!

Wielu ludzi dopatruje się eksperymentu genetycznego dokonanego przez kosmitów – bogów, którzy potrzebowali inteligentnego sługi i stworzyli do tego celu człowieka, a ponieważ musieli wrócić na rodzimą planetę to ich eksperyment w końcu wyrwał się spod kontroli.

 

sfinks1

 

Czyżby żyjący kilka tysięcy lat temu Maneton – naczelny kapłan i pisarz Egiptu w swojej kronice opisał prawdziwą historię ludzkości? Maneton zapewnia, że bogowie rządzili 13900 lat, a faraonowie – półbogowie dalszych 11000 lat. Podobno oni stworzyli te hybrydy np. chimery – z głową węża, ciałem lwa, skrzydłami orła i ogonem skorpiona.

Przecież pisał o tym nie tylko on! Euzebiusz, biskup Cezarei /zm. 339 r. po Chr./ kronikarz wczesnochrześcijański wspomina „Były tam inne potwory, z których część była stworzona sama i wyposażona w formy dające życie. I spłodzili ludzi, z podwójnymi skrzydłami (…), jak też inne potwory o głowach końskich i ciałach ludzkich z ogonami rybimi. Do tego smokopodobne monstra i mnóstwo istot różnego rodzaju i różnie uformowanych, których wizerunki przechowywali w świątyni Belosa”.

 

anioł1a

Dziwnie się kojarzy i zaskakuje chronologią, bo skoro potwory stworzyły ludzi z podwójnymi skrzydłami, to dlaczego nas się uczy, że b/Bóg najpierw stworzył aniołów, a później człowieka? Cóż może to przypadek? Może ludzie nie mając pojęcia jak wyglądają aniołowie, niepotrzebnie ich przedstawiają jako skrzydlaste postacie, tak podobne do nich samych?

 

pi├│rko-anielskie1

Święty Augustyn powiedział, że anioł „Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem.” Czyżby ludzi poniosła wyobraźnia i duchowi dali ciało na swój wzór i podobieństwo? Ciekawe, dlaczego akurat są podobni do ludzi?

A może my chcemy być podobni do nich, w końcu przewyższają ludzi inteligencją, pięknem, doskonałością, zdolnością do miłości absolutnej ( Katechizm Kościoła Katolickiego, 329-330). Może ludzie czują się do nich podobni, bo aniołowie nie są równi Bogu i też zostali stworzeni? Może po prostu zazdroszczą, bo aniołowie są nieśmiertelni i człowiek też by tak chciał?

 

anioł4a

Wróćmy do Edenu, rajski szatan jest pierwszym wyobrażeniem upadłego anioła, stara tradycja dopatrywała się węża rodzaju żeńskiego. „Ma kobiecą twarz, jasne włosy i kobiece piersi (M. Bussagli), ciekawe, że tak ta płeć zawsze musi być utożsamiana ze złem?! Biedne kobiety kusiły facetów nawet w raju!

Spółę zawiązały szatańska wężyca i Ewa, to pewnie dlatego, że ich zazdrość zżerała, bo nigdy pierwsze nie mogły być, zawsze facet ich wyprzedzał nawet pierwszy w raju się pojawił! W końcu tak się niesprawiedliwie zrobiło, że Marię dla równowagi dokooptowali?

Tak czy owak, Ewa uległa pokusie i ludzie zostali wygnani z raju i wtedy okazało się, że aniołowie to nie tacy cacy, bo przecież pamiętamy obrazy, na których anioły pomagają Adama i Ewę z raju wypędzić. Znów ludzi poniosło i swoją agresywność aniołom sprzedali? No ale jak się naczytali „Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia” (Księga Rodzaju 3:24) to nic dziwnego.

 

Canabel Alexandre

Canabel Alexandre

 

Giovanni di Paolo

Giovanni di Paolo

 

Bóg jednak  jest miłosierny i jak zwykle łaskę okazał „Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich (Księga Rodzaju 3:21). Wydawałoby się, że im przebaczył, może i tak, ale taki łaskawy to nie wiem czy był, bo karę wygnania zaserwował i jeszcze wyżył się na przyszłych pokoleniach i wszystkim ludziom w ramach grzechu pierworodnego dowalił.

Adama Bóg ukarał: „W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz” (Księga Rodzaju 3:17-19). Dla Ewy taki los przygotował: „Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.” Znów faceta wywyższył!

Znów coś z chronologią wydarzeń na bakier, bo przecież imiona pierwsi rodzice wcześniej otrzymali? Adam – dosłownie „czerwony”, podobno od koloru ziemi, z której został ulepiony, niech się wam z piekłem nie kojarzy! W sumie pasuje do opisu stworzenia, ale Ewa dostała imię od Adama jeszcze przed wygnaniem z raju, a Ewa to dosłownie „budząca życie”, skąd ten Adam wiedział, że b/Bóg ją pokara brzemiennością? Sam fakt, że posiadanie dzieci to kara to już inna inszość! Ciekawe czy w raju byli bezpłodni, czy nie zdążyli jeszcze potomka zmajstrować?

 

Cole  Thomas

Cole Thomas

Na temat raju to się rozpisywać nie będę, bo przypomina mi się Paweł z Tarsu w Liście do Rzymian. W sumie to w raju grzechu miało nie być, a z tego co Paweł mówiL to chyba jednak był i o grzechu pierworodnym też Paweł wspomina „ Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli… Bo i przed Prawem grzech był na świecie, grzechu się jednak nie poczytuje, gdy nie ma Prawa. A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama.”

Adam-i-Ewa_grafika1

Skoro anioł wygnał Adama i Ewę z raju, poganiająć ich mieczem to wróćmy do aniołów. Istoty te podobno są stworzeniami duchowymi. Z religii dowiadujemy się, że ludzie stoją duchowo niżej od nich. Biblia mówi także o archaniołach np. Michał i Gabriel, a także o serafinach i cherubach. Aniołowie stworzeni zostali przed człowiekiem, bo radowali się synowie Boży, czyli aniołowie podczas stwarzania świata.

Aniołowie nie żenią się i za mąż nie wychodzą, na temat zdolności rozrodczych to nic nie ma, ale na upartego niektórzy chcą się zastanawiać co zwiastował archanioł Gabriel Mari i kiedy i jaki d?duch na nią wstąpił… Biblia podaje, że aniołowie będą towarzyszyć p/Panu podczas j/Jego powtórnego przyjścia. Co ciekawe – święci będą sądzić aniołów.

 

anioł-boski1

Żydowskie legendy opowiadają różne mity o aniołach najbardziej intrygujące są te dotyczące Adama i Ewy. Okazuje się, że mogło nie być tak jak nas nauczono. Może pierwszą żoną Adama wcale nie była Ewa.

W Księdze Rodzaju 1:27 czytamy – „I stworzył Bóg człowieka na wyobrażenie swoje: na wyobrażenie Boże stworzył go: mężczyznę i białogłowę stworzył je” Co jeżeli to oznacza, że przed Ewą b/Bóg stworzył kobietę w ten sam sposób, co mężczyznę, czyżby stworzył kobietę równą Adamowi? Może jednak na początku nie było w raju dyskryminacji kobiet?

Legenda mówi, że b/Bóg stworzył wtedy  kobietę – Lilith, która codziennie rodziła setkę dzieci. No i się okazuje, że jednak potomstwo to nie żadna kara i od początku ludzie mogli dzieciaka zmalować! Bóg tylko trud rodzenia w ramach kary zaserwował, czyli na j/Jego rozkaz ludzie doznają cierpienia i bólu.

Legenda ta głosi, że od początku Lilith i Adam mieli ze sobą problemy, bo kobieta nie zgadzała się na dominację chłopa. Najgorsze kłopoty mieli podobno z pożyciem seksualnym, bo Lilith nie zgadzała się na leżenie pod Adamem i postanowiła od niego uciec. Znała jakieś magiczne zaklęcie i jak aniołowi wyrosły jej skrzydła i odleciała nad Morze Czerwone, gdzie zamieszkała z demonami.

 

anioł2a

Wygląda na to, że wszystkie rajskie kobiety miały pociąg do upadłych aniołów. Lilith współżyła z demonami i rodziła im dzieci Liliny, jak zaglądniemy do islamu to dowiemy się skąd się wzięły dżiny – Liliny. Ciekawsza wersja tej legendy głosi, że ojcem tych dzieci był anioł śmierci Samael czyli sam Szatan we własnej osobie.

 

anioł-Samuel1

To podobno Samael wcielił się w rolę kuszącego Ewę węża! Mało tego okazuje się, że był on ojcem Kaina. Tu się opowieść wyraźnie gmatwa, bo podobno żoną Kaina została Zelinda Bez Skazy, czyli córka Lilith.

Wg tej historii biedny Adam nie mógł żyć samotnie w przymusowym celibacie, dlatego robił b/Bogu przysłowiową dziurę w brzuchu i błagał o pomoc w odzyskaniu swojej kobiety. Bóg chciał ulżyć Adamowi , więc zrobił mu na pocieszenie nową żonę z jego żebra – dobrze znaną nam posłuszną i uległą Ewę. Adamowi jednak wcale się ona nie spodobała i szybko się znudziła, więc nadal prosił b/Boga o powrót Lilith. W końcu b/Bóg miał dość lamentów Adama i wysłał za Lilith trzy anioły: Senoya, Sansenoya i Semangelofa.

Lilith nie zgodziła się wrócić, więc anioły zagroziły jej, że utopią ją w morzu. Później stwierdziły, że będą zabijały codziennie setną część jej dzieci, dopóki do Adama nie wróci, wtedy Lilith wpadła w gniew i postanowiła zabijać potomków Adama i Ewy. Podobno mordowała ludzkie dzieci i zamieszkała w piekle jako kochanka Szatana.

 

anioły-diabła_szatan

Jest jeszcze legenda, że gdy Kain zabił Abla to Adam zdecydował się na 130 lat separacji z Ewą, a później jakimś cudem wrócił do Lilith i żyli długo i szczęśliwie.

Tak napisali w średniowiecznych pismach satyrycznych, które przez pomyłkę uznano za dokumenty rabina i wylądowało to w anglojęzycznej księgi rabinicznej. Natomiast dziwne jest, że Lilith występuje w zwojach z Qumran. Niektórzy twierdzą, że „Wielka Nierządnica” z Apokalipsy to właśnie Lilith.

O kim w takim razie dowiadujemy się od proroka Izajasza: „Zdziczałe psy spotkają się z hienami i kozły będą się przyzywać wzajemnie; co więcej, tam Lilit przycupnie i znajdzie sobie zacisze na spoczynek” (Izajasza 34:14). W tłumaczeniach Biblii, zamiast imienia Lilith występuje „jędza”, lub ptak lelek albo sowa, a zawsze towarzyszą jej demony, kozły, sowy, węże.

Po świecie krążą inne legendy o postaci jak Lilith np. demon Lili w mitologii babilońsko-asyryjskiej bardzo ją przypomina. W greckiej mitologii pojawia się Lamia kochanka Zeusa, ona też mordowała dzieci, a jej potomkowie mieli pić krew ofiar i … czas skończyć nim o wampirach się zacznie!

 

aniołek11

Wróćmy do aniołów, może do Samaela, podobno zebrał swoje hufce i zszedł na ziemię a tam spotkał Ewę i ją zapłodnił, legendy podają, że Samuel był ojcem Kaina. W ten sposób powstały dwa rody: Kaina i Abla. Potomkowie Kaina współżyli zarówno z ludźmi, jak i zwierzętami stąd przypadłość ta to sodomia, na pamiątkę historii z Sodomy i Gomory, które jak pamiętamy zostały zniszczone za rozpustę.

 

John Martin - Sodoma i Gomora

John Martin – Sodoma i Gomora

Skoro w Sodomie uprawiali seks ze zwierzętami, to może moda na taki seks też była gdzie indziej, to niby dlaczego mamy się dziwić, że na świecie hybrydy się pojawiły? No to może nie trzeba było ich genetycznie stwarzać? Nie pasuje do układanki, bo obecnie człowiek ze zwierzęciem nie da rady potomka stworzyć, a krzyżówki zwierząt z innych gatunków są niepłodne jak muł? Trzeba się przyzwyczaić, że może zacznie niedługo pasować, bo w nauce pojawiła się nowa teoria jak to wytłumaczyć.

Naukowcy twierdzą, że krzyżówka człowieka z innym gatunkiem nie jest możliwa, bo mamy Rh. No i tu pojawia się kukułka, bo niektórzy mają Rh -. Oni podobno mogą się mnożyć ze zwierzętami. Ploty niosą, że Rh podarowali nam kosmiczni bogowie, bo mieli dość naszego współżycia ze zwierzętami, bo hybrydy im się nie podobały! Podobno ci co mają Rh – to prawie kosmici, bo tak jak bogowie mają „gwiezdną krew”.

Anioły też z gwiazd pochodzą i podobno mogą się mnożyć z kim chcą mimo, że jako duchy krwi nie mają! Biblia opowiada o upadłych aniołach, które współżyły z „ludzkimi córkami” i domniema się, że tak powstali giganci. Żydowskie legendy wymieniają ich imiona Emici – co znaczy potworni, Refaim – osłabiający, Awwim – niszczyciele oraz Nefilim – psujący. A stąd prosta droga do wierzeń Sumeru, bo wg ich mitów Nefilim władali na Ziemi i jako królowie zbudowali potęgę tej cywilizacji.

 

skrzydła-anielskie2

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*