panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

zwiędła_róża_1

11. Kronika duchów (najbardziej znane historie i zdjęcia z duchami) – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 2 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Wierzysz w duchy? Ludzie sami nie wiedzą w co wierzyć, a w co nie, bo współczesna technologia może zdziałać cuda. To i tak nie ma znaczenia dla  ożywienia na rynku nieruchomości. Ostatnio w Anglii panuje moda na „creepy houses”, więc jeżeli o domu wystawionym na sprzedaż opowiada się niestworzone historie to jego cena rośnie.

Dawniej takie domy szły za bezcen, bo wszyscy się duchów bali, a dziś są skupowane szybciej niż te „bez duchów”. Czyżby przyszli mieszkańcy tak byli spragnieni dodatkowych wrażeń, czy firmy organizujące wycieczki typu „upoluj ducha” chciały zdobyć większe znaczenie na rynku? Domu z duchami nie kupuje, ale chętnie przypomnę sobie i innym najbardziej znane historie z duchami. Zaczynamy:

 

Duch  dziadka.

 

Poniżej zdjęcie babci Denise Russell z 1997 roku. Schorowana kobieta została przeniesiona do domu opieki, w pierwszy tydzień po jej wyjaździe do ośrodka. Rodzina babci Denise uczestniczyła w pikniku zorganizowanym przez ośrodek (17.08.97), na pożegnanie na parkingu w domu starców wykonano pamiątkową fotografię, udowadniającą, że nie pojechała tam sama. Jej mąż też tam zamieszkał jako duch – człowiek stojący za nią na zdjęciu, zmarł 13 lat wcześniej. Co ciekawego jeszcze widać na zdjęciu? Spójrz na krzaki nad czerwoną furgonetką!

 

duch_dziadka_zdjęcie_Denis_Russel_1

 

Duch  na Filipinach.

 

Zwykłe zdjęcie wykonane w Manili na Filipinach, często podejrzewane o efekt podwójnej ekspozycji. Jednak nikogo w pobliżu, a zdjęcie zostało zrobione z aparatu cyfrowego, wykluczając podwójnej ekspozycji. Kim jest półprzezroczysta postać, która trzyma rękę dziewczyny?

 

duch_zdjęcie_Manilia_Filipiny_1

 

Duch mechanika.

 

Fotografia poniżej pochodzi z 1919 roku, jest to portret eskadry z I wojny światowej (Goddard’s squadron), który został zrobiony w ośrodku szkoleniowym HMS Daedalus. Wszystko wydawało się normalne, z wyjątkiem jednej dodatkowej twarzy w tłumie, za kolegą ukazało się oblicze nieżyjącego już Freddy Jacksona, (mechanika lotniczego, który zginął w wypadku dwa dni wcześniej). Fotografię tą opublikował w 1975 r.  Sir Victor Goddard, emerytowany oficer R.A.F. (Sir Victor Goddard zasłynął również ze sprawozdania o innym paranormalnym zajawisku –  podczas lotu z Edynburgu do swojej bazy w Andover w Anglii, spotkał dziwną burzę, która przeniosła go do przyszłości.)

 

 

zdjęcia_z_duchami_2 zdjęcia_z_duchami_3

 

 

Duch brązowej damy. 

 

Prawdopodobnie najbardziej znane zdjęcie ducha, jakie krąży od lat po internecie to „ Brązowa dama” z Raynham Hall. Zostało zrobione w 1936 roku, a wielu twierdzi, że duch Brown Lady to Dorothy Townshen, jest żona Charles Townshend. Kobieta na zdjęciu ukazuje się of Raynham Hall w Norfolk od jej śmierci w 1726 roku, a jej pojawianie odnotowano kilkakrotnie w miejscowych kronikach. Zdjęcie poniżej pierwszy raz zostało opublikowane w „Country Life Magazine” w 1936 roku.

Z artykułu wynika, że na początku 1800 roku, król Jerzy IV (King George IV), podczas pobytu w Raynham zobaczył postać kobiety w brązowej sukni stojącej obok jego łóżka. Była ona widziana ponownie w wielkiej hali w 1835 roku przez pułkownika Loftus, który odwiedzał rezydencję na święta Bożego Narodzenia. Widziano ją ponownie tydzień później  w  brązowej satynowej sukience, a jej skóra świeciła. Pułkownikowi Lotfus wydawało się, że ma wydłubane oczy.

Kilka lat później, kapitan Frederick Marryat i dwóch przyjaciół widzieli „The Brown Lady”. Obserowali jej zejście wzdłuż korytarza na piętrze, dama przez chwilę stała na schodach i trzymała latarnię. Marryat oddał strzał z pistoletu w zjawę, ale pocisk przeszył ducha i utknął w ścianie. Powiadomiono prasę i stąd to zdjęcie. Zostało wykonane we wrześniu 1936 roku przez kapitana Indre Shira Provand i dwóch innych fotografów, którzy prowadzili śledztwo w sprawie Raynham Hall na zlecenie  magazynu Country Life Magazine.

 

 

duch_brown_lady

 

 Duch dziecka. 

 

Inna dość znana fotka z duchem podobno pochodzi z Ameryki. To zdjęcie zostało zrobione przez grupę przyjaciół podczas imprezy w domu kamery telefonu. Mała dziewczynka płacze na zdjęciu, że ktoś ciągnie jej sukienkę. Miedzy nogami starszych uczestników widać dziwną postać innego dziecka, czyżby to duch innej dziewczynki szarpał małą za sukienkę. Brak konkretnych danych o pochodzeniu fotografii.

 

 

duch_na_imprezie

 

 

Naprawdę trudno czasem uwierzyć, czy zdjęcie przedstawia autentyczne zjawiska paranormalne, czy to kwestia obróbki na potrzeby sensacji, szczególnie jak się patrzy na zdjęcie takie, jak to poniżej, które ukazało się na łamach gazety Mirror.

 

zdjęcia_z_duchami_4

 

 

Co o tym sądzisz? Czy coś w tym jest, czy to zwykłe złudzenie optyczne tak, jak ta zwiędła róża w ikonie tego postu? (zdjęcie róży – czaszki  pochodzi z ogrodów Notre Dame, zostało wykomnane przez Todda Terwilliger.)

 

 

Udostępnij na:

2 Comments

  1. Więcej takich historii o duchach, częto widze zdjęcia, ale mało opisu gdzie i kiedy to się stało, tutaj inaczej

    • admin

      Przyznam, że artykuł został uzupełniony, jak widać zdażyłam na czas. Nie chcę powielać historyjek krażacych po necie. Natomiast planuje na weekend napisać o małoznanej sprawie z demonami i duchami z World Trade Centre. Mam nadzieje, że Cię zainteresuje. Pozdrawiam.

      Jagoda.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*