panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

p01rx8sd

116. Masowe chipowanie ludzi i tatułaże elektroniczne. – cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Implanty i technologia RIFID

Technologia RFID (ang. Radio-Frequency Identification), pozwala umieścić chipa do urządzeń lub wszczepić go pod skórę zwierzecą lub ludzką i za pomocą fal radiowych odczytać informacje na nim zawarte na odległość kilku metrów. Tak twierdzą oficjalne źródła, ale obecnie możliwości  techniczne już pozwalają aby odległość wynosiła do kilkudziesięciu metrów, a może dużo więcej, tylko nikt o tym jeszcze nie mówi głośno.

Wszyscy u koryta zachwycają się wynalazkiem i zachwalają do potencjalnych chętnych: nie będzie musiał nosić ze sobą dokumentów, pieniędzy, kluczyków do auta, ani pilnować dokumentacji medycznej, ani bankowej, ani nic. Ułatwi Ci to życie, po co wszędzie to dźwigać, szukać w szufladach jak wszystko zmieści się w implancie, maleńkim jak ziarenko ryżu pod skórą, co za wygoda, szczególnie w upalne dni jak biegasz porozbierany na plaży! Do tego nikt nigdy Cię nie okradnie! Same plusy!

Standardowy filmik jak złapali jedną rybkę na haczyk? Wielu szczególnie motocyklistów nie używa kluczyka tylko technologii RFID, zapoczątkowała to w 2000r. firma Suzuki i coraz bardziej agresywnie promuje na rynku właśnie takie rozwiązanie. Inne firmy powolutku dołączają z tymi rozwiązaniami, pojawiły się już samochody i domy reagujące na czipa, z czytnikiem RFID zamiast kluczy i tradycyjnego zamka. Spójrzcie jaki ten posiadacz chipa i motoru jest zadowolony.
 

 
W 2005r pod hasłem zwiększonej kontroli imigracyjnej i walki z terroryzmem, w Kongresie USA uchwalono wprowadzenie Akt Real ID od maja 2008r – czyli obowiązkowego noszenia dowodu osobistego z kodem paskowym. Pamiętacie w Polsce 1 kwietnia straciły swoją ważność zielone dowody i zastąpiono je nowymi z odpowiednim kodem do skanowania. Od 1 lipca 2011 w PL pojawiły się dowody z chipem.

Wszędzie na całym świecie tak jest, różnie są tylko daty wprowadzenia do powszechnego użytku. W Anglii nie wspomnę co się dzieje, bo przecież tu chipy są nawet w karcie do jazdy metrem (Oyster cards w Londynie). Kończy się okres przejściowy między kodem paskowym na dokumentach i elokronicznym tatuażem, a wszczepianiem chipów bezpośrednio pod skórę ludzi.

 

Elektroniczne tatułaże jako alternatywa implantu RIFID

Kilka słów o tatułażu elektronicznym zby często nie pojawiających sie w dyskusjach i film jakby ktoś nie pamiętał szału na to „cacko” zwane tatułażem elektronicznym.

Ten wynalazek elektronicznego tatułażu próbują opatentować w smartphone. Niewiarygodnie, ale ta nowa aplikacja od Google, który jest właścicielem Motorola Mobility ma już patent na ustawienie tabeli. Innymi słowy w uproszczeniu, jeśli masz taki tatuaż nie będziesz musiał mówić do telefonu, podziękuj Google, dzięki niemu z urządzenia z plastra SmartSkin nawiążą łączność z Twoją duszą.

Na razie rozwiązanie to ograniczone jest tylko do modelu Moto X,który za pomocą tatułażu daje sie odblokować, bez wprowadzania hasła. Narazie tatuaż wytrzymuje na naszym ciele 5 dni nawet jak się często myjesz, czy dużo się pocisz. Zestaw 10 tatuaży ma kosztować 10 USD, ale mozna wybrać całoroczny za 80 USD.
 

 
Kiedy mówisz do siebie w myślach, mózg nadal wysyła neuronowe sygnały do aparatu wokalnego, w sposób podobny jakbyś mówił głośno. Główną różnicą pomiędzy nimi jest to, że działanie układu nerwowego podczas ukrytej mowy, nie generuje pełnego skurczu mięśni. To co „usłyszał” tatuaż jest  przekształcane w sygnał cyfrowy. Sygnały z mózgu są już cyfrowe, wiedzą o Tobie wszystko, w szczegółach co dzieje się w głowie.

To, co próbują teraz wprowadzić działa podobnie jak tzw. mikrofony gardła, takie jak do Xbox 360, ale do czego będzie to później wykorzystywane? Aby było ciekawiej Apple stara się o patent dotyczący zapisu reakcji galwanicznych skóry. Tworzenia cyborgów im się zachciało?

O tatuażu e-skóry więcej szczegółów? –  szukaj Regina Dugan, boss DARPA, która jest teraz szefem  zaawansowanych badań w Motoroli. Poniżej film, niestety nie ma z polskimi napisami.
 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*