panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

smugi_na_niebie_chemtrails

121. Manipulacja pogodą – cloud seeding i chemtrails. – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Chemtrail i możliwość manipulacji pogodą czy to prawda?

Gdy gazety zapewniają, że chemtrail i inne manipulacje pogodą to bujdy, to traktuje to jako prowokację do dalszych poszukiwań w temacie. Kiedyś już pisałam o tym dziwnym zjawisku chemtrails rodem z teorii konspiracyjnych w Pokreślone niebo i do końca nie jestem przekonana, co jest prawdą, a co nie.

Po dzisiejszym artykule w The Guardian zrobiłam swoje prywatne śledztwo i dochodzę do wniosku, że jednak media robią nam wodę z mózgu, aby ukryć to, co się naprawdę dzieje. Może jednak coś ukrywają i dlatego wycofano już  z archiwum BBC film poniżej:
 

 
O modyfikowaniu pogody przez HAARP i GWEN pisałam już sporo, szykuję artykuł o podobnych  światowych programach, więc sprawę „nadawczych anten” chwilowo pominę, koncentrując się na chemtrails. Chemitrals podobnie jak HAARP służą odbijaniu promieni słonecznych, aby spowolnić proces globalnego ocieplana klimatu (dokument Ala Gore’a – „An Inconvenient Truth”).

Spiskowcy twierdzą, że do walki z globalnym ociepleniem, zamiast ograniczeń emisji gazów, jak zakładał projekt z Kyoto, mogą być rozpylane w atmosferze tlenki aluminium i baru, co powoduje, że promieniowanie cieplne zostaje odbite od Ziemi w przestrzeń ko­smiczną.

Powołują się na symulacje komputero­we w Lawrence Livermore National Laboratory wg których ograniczono by nagrzewania się ziemi do 85%. (Patent z 1991r tzw. „Welsbach”, zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Marynarki Wojennej USA pod numerem 3899144). W 1998 roku armia amerykańska wprowadziła nową gru­pę chemikaliów do paliwa lotniczego o nazwie JP-8+100 z wykorzystaniem związków baru, co ma potwierdzać tę tezę.

Od 2005 roku grupa meteorologów niemieckich  pod kierownictwem Karsten’a Brandt’a śledzi ślady chemiczne „produkowane” na terenie Nie­miec przez siły powietrzne tego kraju. Według nich chemtrails w Niemczech wytwarzane są od 2005r. Władze przyznały się do ćwiczeń prowadzonych w wspólnie z Nor­wegią, ale potwierdziła jedynie rozpylanie niewielkiej ilości środków „mogących tworzyć” ślady chemiczne. Przecież nikt oficjalnie nie przyzna się do chemtrails! Do modyfikacji pogody zresztą też.

 

O wywoływaniu deszczu (Projekt Cumulus, Operacja Popeye)

Specjalne opryski chemiczne aplikuje się do chmur, aby zmieniać pogodę, generalnie, aby spowodować opady deszczu w suchych okresach, tak? Przykładem jest chociażby teren wschodniej Al Ain, gdzie deszcze wywołuje się przy użyciu technologii mających na celu kontrolować pogodę.

O używanych gigantycznych jonizatorach w kształcie abażurów wiszących na stalowych słupach do generowania pola ujemnie naładowanych cząstek, dzięki którym tworzą chmury i produkują deszcze na zamówienie możesz przeczytać w wielu gazetach. Może zacznij od artykułu, z którego pochodzi schemat tworzenia chmur i wywoływania deszczu poniżej:
 

 

W tym artykule  wspomnianym wyżej, umieszczono ciekawą fotkę z angielską k/Królową, od razu skojarzyła mi się z operacją Cumulus. Cumulus był projektem brytyjskiego rządu w latach 1949 -52 roku do manipulacji pogody. Popularnie nazywano go Operation Witch Doctor, bo generalnie zajmował się zaklinaniem deszczu.

W dniu 16 sierpnia 1952 roku odnotowano najcięższą powódź  jaka wystąpiła w mieście Lynmouth w North Devon. 9 cali (229 mm) deszczu spadło w doby, czyli „Dziewięćdziesiąt milionów ton wody przetoczyła wąską dolinę w Lynmouth”,”North Devon doświadczył 250 ​​razy większych deszczów niż normalne opady” (wg BBC)

A Operacja Popeye (Project Popeye/Motorpool/Intermediary-Compatriot)? W trakcie tego projektu wdrożono program modyfikacji pogody w Azji Południowo-Wschodniej w okresie 1967/72. Podczas wojny w Wietnamie przedłużano sezon monsunowy, szczególnie na szlaku Ho Chi Minha. Operacja została wykorzystana do wywołania deszczu, zaszczepiono chmury jodkiem srebra i jodkiem ołowiu i wydłużono okres monsunowy z 30 do 45 dni.

Ciągłe opady spowolniły ruch ciężarówek, ale doprowadziły również do zalania pobliskiej rzeki Song Con River, co spowodowało niepowodzenie operacji na Wybrzeżu Kości Słoniowej (Była afera, bo w obawie przed powodzią Wietnamczycy przenieśli jeńców wojennych z obozu w Son Tay, Amerykanie nie wiedzieli i z bazy lotniczej Udorn w Tajlandii wysłali ciężkich śmigłowce Super Jolly z samolotami Hercules i śmigłowcami Skyraider, aby ich odbić. Niestety ani sprzęt, ani komandosi z grupy „Blueboy” nie wykonali zadania, nie mogli odbić swoich kolegów, bo ich tam już nie było).
 

opryskiwanie_chmur_produkowanie_deszczu

 
Takie modyfikacje pogody to tzw. cloud seeding, polega na dokonaniu zmiany ilości lub rodzaju opadów atmosferycznych, które spadają z chmur, przez rozproszenie substancji do powietrza, lub wstrzyknięcie takich, które zmieniają mikrofizyczne procesy wewnątrz chmury. Najczęściej chodzi o zwiększenie opadów atmosferycznych (deszcz lub śnieg), ale również  nie dopuszczenie, aby spadł grad (charakterystyczne dla Francji „zestrzeliwanie gradowych chmur, gdy zagrożone są winnice),  czy mgła zapadła nad lotniskiem, albo zapewnić świetną pogodę na wazne uroczystości.

Tego typu eksperymentów modyfikacji pogody dokonano w latach 1903, 1915, 1919, 1944 i 1947, na ich podstawie Australijska Federacja Meteorologii podjęła kolejne próby wywołania deszczu przez CSIRO włączeniu w 1950 i 1957 roku.  W latach 60-tych powstał projekt Snowy Mountains Scheme do produkcji śniegu. Pełno takich eksperymentów przeprowadzono na świecie, ostatnio podczas olimpiady w 2008 roku w Beijing zagwarantowano brak deszczu na ceremonii otwarcia i zamknięcia letnich igrzysk.
 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*