panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

szary_mur

127. Nie wiadomo, co powiedzieć! – cykl – Prawdy Zdumiewajace

| 3 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Zmiana płci może uratować życie.

Nie wiadomo, co powiedzieć – transgender  uratował mu życie, mimo, że facet wcale nie chciał być kobietą…

Co powiedzieć, gdy dowiadujesz się, że jedna z uczestniczek kursu, na który uczęszczasz, siedzisz z nią razem na przerwie obiadowej, latasz po zajęciach zwiedzając nieznane miasto, mierzysz ciuchy w sklepach, i „zazdrościsz” najzgrabniejszych nóg na wykładowej sali itd. kiedyś była facetem. Nie wiadomo, co powiedzieć, siedzisz przy stoliku nerwowo, łyczek po łyczku cedisz kawę i nie możesz nic sensownego wymyślić, jak się zachować, w duchu się modlisz, aby przerwa skończyła się jak najszybciej.

Jedna z uczestniczek kursu, jest emigrantką z Iranu i kiedyś była facetem, do tego gejem, ze względu na presję rodziny i zagrożenie śmiercią zmieniła płeć. Nie wiadomo, co powiedzieć transwestycie z wyboru, a co dopiero transwestycie, który wcale nie chciał być kobietą. Nawet, gdy ochłoniesz po pierwszym szoku nadal nie wiesz, co powiedzieć i z ulgą reagujesz na koniec przerwy, w pośpiechu biegniesz na wykład.

W Iranie oskarżenie o homoseksualizm kończy się biczowaniem lub śmiercią przez powieszenie czy  ukamienowanie. Do tego jak nie jesteś homoseksualistą, to sędzia może orzec karę na podstawie „własnej wiedzy”, czyli skazać zupełnie bez przedstawienia dowodów.

Iran to dziwny kraj, w którym można otrzymać 99 batów, jeżeli dwóch niespokrewnionych mężczyzn spało pod tym samym kocem, nawet jeżeli do niczego między nimi nie doszło. Nawet przy gwałcie homoseksualnym, ofiarę skazuje się na biczowanie, jeżeli uzna się, że „odczuwała przyjemność” podczas tego aktu. Jak łatwo, więc skazać kogoś na śmierć na podstawie fałszywych oskarżeń?!

W Iranie, czy jesteś homo czy hetero jak ktoś oskarży o homoseksualizm, to albo musisz zwiewać z kraju, albo poddać się operacji zmiany płci. Nic dziwnego, że Iran jest na drugim miejscu na świecie (po Tajlandii) pod względem ilości przeprowadzanych operacji zmiany płci. Ludzie przyznają się do tego, że są chorzy na homo i godzą się na operację, bo chcą żyć.

Transwestyta jest akceptowany przez społeczeństwo odkąd irański Ajatollah Chomeini, zaakceptował operacyjną korektę płci (w 1987 r.), operacyjna zmiana płci jest częściowo refundowana przez państwo, a resztę kosztów rozkłada się na raty, a co najważniejsze  nie stanowi grzechu. Irański rząd naciska na firmy ubezpieczeniowe, aby całkowicie pokrywały koszt operacji zmiany płci.  W Iranie leczenie homoseksualizmu wiąże się ze zmianą płci, a „możliwość zamiany płci należy do kanonu praw człowieka” ( Karminia, ma tytuł hodżat-al-islam, czyli to osoba, która może dokonywać interpretacji Koranu i prawa islamskiego).

Wreszcie zrozumiałam, dlaczego ludzie starający się o azyl polityczny, często podają się za homoseksualistów, zagrożenie śmiercią ułatwia proces otrzymania wizy. Ciekawe, czy o tym też wspominają ucząc dzieciaki w szkole o  zmianie płci, rodzinach homoseksualnych i innych zagadnieniach transgender?

 

Więcej o poznanym transwestycie, gejach i ustawodawstwie w niektórych krajach.

Transwestyta w mini z „najzgrabniejszymi nogami na wykładowej sali”, próbował/a uciec z Iranu, w trakcie oczekiwania na operację, nie udało się. Nie mógł/mogła też spokojnie żyć w swoim kraju, bo gdy ludzie szeptali za plecami – wiesz, że ona była facetem, większość przyjaźni kończyła się, nim się jeszcze zaczęła.

Po latach wyemigrował/a i teraz osiadł/a tutaj, pomaga znajomym w kraju, których rodzina przymusza do zmiany płci, prowadzi z innymi z tej grupy pomocy wywiad, czy osoba jest homoseksualna czy transgeniczna, jeżeli jest homo to próbują pomóc uciec do najbliższego miejsca, aby uniknąć śmierci i zdążyć nim taką osobę podda się operacji zmiany płci.

Kto by przypuszczał, że „na kursie pierwszej pomocy” człowiek się nauczy czegoś nowego o transgender. Nauczyłam się kilku rzeczy np. że nie ma nic gorszego jak zakochać się w facecie, uciec śmierci, cieszyć się, że można będzie się żyć dla niego i nagle odkryć w szpitalu, że jest się kobietą, a ukochanego na śmierć ukamieniowano. W Islamskiej Republice przeprowadza się 300-400 zabiegów zmiany płci rocznie. Homoseksualizm wedle prawa szarijatu uważany jest za przestępstwo i karany, a kara śmierci za homoseksualizm obowiązuje w kilku krajach, nie tylko w Iranie, ale także w takich jak Arabia Saudyjska, Jemen, Mauretania i Sudan, północna Nigeria i południowa Somalia.

W wielu krajach homoseksualizm jest karany np. na północnym Cyprze stosunki seksualne osób tej samej płci podlegają karze pozbawienia wolności do lat 5-ciu. Ustawa o zwalczaniu homoseksualizmu w Ugandzie przewiduje, że za niektóre przewinienia homo grozi teraz dożywocie.

Cóż w niektórych krajach nie ma problemu, aby powiedzieć, że jest się gejem, kilka dni temu przecież media informowały, że przyznał się do tego minister spraw zagranicznych Łotwy – Edgars Rinkeviczs, czy Tim Cook, dyrektor generalny korporacji Apple.   I mamy też marsze i parady gejowskie, a tu w Wielkiej Brytanii oprócz nich odpowiednie hasła przyklejane na autobusach.

Na londyńskich autobusach pojawiają się dziwne slogany,  ge­jow­skie od grupy Sto­ne­wall -„Nie­któ­rzy lu­dzie są ge­ja­mi. Przy­zwy­czaj się do tego”, i or­ga­ni­za­cji ate­istycz­nej Bri­tish Hu­ma­nist As­so­cia­tion „Praw­do­po­dob­nie nie ma boga. Więc prze­stań się mar­twić i ciesz się ży­ciem”. Chrześcijanie mieli też swój napis „Nie gej! Dumny były gej. Przyzwyczaj się do tego” – niestety cenzura poszła i Borys Johnson (burmistrz Londynu) zakazał, do tej pory nie wiem czy nie jest to wbrew prawu do wolności słowa, ale Brytyjska Core Issues Trust nie może umieszczać na londyńskich autobusach reklam namawiających do leczenia z homoseksualizmu, bo homo to do chorób tutaj nie zaliczają. Fotki poniżej:

 

 

gey_autobus_w_Londynie
gey_autobus_w_Londynie_2
nie_ma_boga_autobus_w_Londynie

 
Co do b/Boga to jest to druga wersja, bo bożyszcze ateistów prof. Dawkins (pamiętacie jego biblię dla ateistów „Bóg Urojony”) zmienił zdanie  z „definitywnie nie ma b/Boga” na „prawdopodobnie nie ma b/Boga” i powiedział arcybiskupowi Canterbury (dr Rowan Williamsem), że jest bardziej agnostykiem niż ateistą i jest możliwość, że byli jacyś stworzyciele świata. Gdybyśmy wreszcie udowodnili, że b/Bóg istnieje to nie byłoby wiary tylko wiedza…

 

 

Udostępnij na:

3 Comments

  1. Szkoła Södra Latin w Sztokholmie ma szatnię dla uczniów tzw. trzeciej płci.

    • admin

      W Indiach czy Pakistanie tzw. hidżry mają wpisaną trzecią płeć do oficjalnych dokumentów. Oznaczenie „X” przy swoim nazwisku pojawia się także w paszportach Australii czy Nowej Zelandii.

      Dzięki za komentarz i przypomnienie o szatni dla uczniów w Szwecji, Jagoda

  2. A ja myślałem, że trzecia płeć to obojniak, a nie transeksualista!

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*

POTWIERDŹ SWÓJ WIEK!

Na stronie czasem pojawiają się drastyczne treści, niecenzurowany język i wątki erotyczne przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Potwierdź, że masz ukończone 18 lat. .