panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

pudełko2

16. Układ. – Nowela – Szkocka krata.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki cyklu – Szkocka krata.

 

Ręka bolała nieznośnie, więc Nina ledwie wymanerwrowała auto w ostatnie miejsce na parkingu, i wolnym krokiem zbliżyła się do bramy, gdy weszła w korytarz i usłyszała dochodzące krzyki z wewnątrz studia tanecznego, zawahała się czy wejść. „Lepiej poczekam” pomyślała i przesunęła się w ciemniejszy kąt. Stłumione krzyki brzmiały coraz ostrzej i coraz bardziej niezrozumiale, bardzo sliny bawarski akcent z echem odbijał się od ścian.

Nina zdecydowała wracać do domu, ale nim doszła do bramy, usłyszała trzaśnięcie drzwi i jakaś kobieta potrąciła ją próbując wyprzedzić przy wyjściu. Nina wiedziała, że może to nie najlepszy moment, aby rozmawiać z Instruktorem, to jednak obawa, że nie będzie miała odwagi tu wrócić, okazała się silniejsza.

– Na cholerę wróciłaś?!

– To ja, a nie ona…

– Przepraszam to moja żona i partnerka do tańca… Trochę późno się zdecydowałaś, chyba będę musiał zamknąć szkołę, nie mogę ci dać pracy! – powiedział Instruktor i odwrócił się do niej – trochę szkoda, ale cóż tak w życiu bywa.

– Jak młodym poszło na zawodach?  Na który układ się zdecydowaliście?

– Nieźle, zajęli  trzecie miejsce w  ST, grupa G… zatańczyli najlepsze tango na sali.

– Masz swoje gwiazdeczki,  masz dla kogo pracować, a oni mają talent, pewnie czeka was sława i pieniądze, więc dlaczego chcesz zamykać szkołę?

– Zatańczyli za dobrze, dostali super ofertę od klubu sportowego, już nie tańczą w moim studio, już nie chcą startować w grupach rekreacyjnych tylko w klasach sportowych…

– Oby im się udało, byli nieźli… Nie patrz tak na mnie jakbym ci dała w pysk, sam wiesz jak to jest, na ich miejscu zrobiłbyś to samo. – powiedziała Nina i spojrzała mu głęboko w oczy.

– Gdy czyjeś życie się zaczyna, wtedy czyjeś z reguły się kończy.  Nie mam dla ciebie pracy… idź już! – odparł Instruktor  i zaczął pakować swoje rzeczy.

– Życie się nie kończy tylko zmienia, a przyszłam zaproponować ci pewien układ, ale jak na razie nie miałam szansy nawet ci o tym powiedzieć!

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*