panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

kruk

16. Znaki szatana czy dowody na istnienie reinkarnacji? – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 0 comments

 

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Reinkarnacja

Reinkarnacja mówi o ponownym wcieleniu się ducha (świadomości) do nowego ciała po śmierci. Ta wędrówka dusz jest konieczna, gdyż w każdym kolejnym wcieleniu dusza ma szansę się udoskonalić. Krąg reinkarnacji może być przerwany dopiero po osiągnięciu oświecenia, które wiąże się z całkowitym oczyszczeniem karmy (hinduizm). Filozofie reinkarnacji różnią się między sobą w szczegółach, ale najczęściej ukazuje się ją tak jak występuje w filozofii indyjskiej i buddyjskiej.  W reinkarnację wierzono także w starożytnej Grecji. Jej zwolennikami byli między innymi Pitagoras i Platon.

Właśnie, w wielu religiach i systemach filozoficznych występuje idea reinkarnacji, właściwie chrześcijaństwo jest jedną z nielicznych doktryn zaprzeczających wędrówce dusz. Do V Soboru Powszechnego w Konstantynopolu (553 r.), idea wielokrotnych wcieleń wydaje się być uznawana przez k/Kościół chrześcijański,obecnie utrzymała się jednak tylko w niektórych odłamach np w gnostycyzmie.

Po V Soborze przyjęto za jedyną słuszną tezę mówiącą o jednym człowieku, jednej duszy, jednych narodzinach i jednej śmierci. Po śmierci następuje sąd, a dusze idą do nieba, piekła lub czyśćca. „A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.” (Hebrajczyków 9, 27-28)

Do tej pory odpowiedź na to co będzie po śmierci wydawała się dużo prostsza, oznaczała początek życia wiecznego, albo znikniecie w nicości. Teraz dochodzi jeszcze jedna: reinkarnacja, według której „odejście z tego świata” oznacza powrót do tego świata tylko w innym wcieleniu i tak w kółko dopóki nie nasza dusza nie osiągnie stanu doskonałości. Ciekawym zbiegiem okoliczności, większość rzeczy przemawiających za istnieniem reinkarnacji, przez k/Kościół jest traktowane jako przejaw działalności szatańskiej, a nawet opętania.

 

kruk

 

Ksenolalia

Ksenonalia to umiejętność przemawiania w językach, których się nie uczono i nie miało z nimi wcześniej styku.

Mówienie językami jest uznawane za przejaw bycia pod władza demonów i traktowane jako jedna z oznak opętania, tylko czy na pewno takiemu komuś potrzeba egzorcyzmów? Ludzie czasem samorzutnie zaczynają mówić obcymi językami, a jeszcze częściej zdarza się to podczas transu, np. wywołanego hipnozą. Pytanie czy przemawia przez nich demon, czy przypominają sobie coś z poprzedniego życia. Co byś obstawił słysząc kogoś mówiącego nagle w dialekcie staroegipskim, albo średniowieczną polszczyzną?

 

Znaki na ciele

Dr. Ian Stevenson uważał, że ślady na ciele, deformacje, znamiona i znaki szczególne to spadek jaki otrzymujemy z poprzedniego wcielenia. Najbardziej znany jest przypadek tureckiego chłopca z miejscowości Sarkonak, Semiha Tutusmusa. Urodził się z deformacją prawego ucha i w wieku 4 lat stwierdził, że w poprzednim życiu został raniony w to ucho, dodatkowo Semih podał informacje o swojej żonie i szóstce dzieci, i wskazał mężczyznę, który go zabił. Podobny przypadek dotyczył dziewczynki, która urodziła się bez nogi i zapewniała, że straciła ją w katastrofie kolejowej.

A historia w Birmie – dziewczynka Ma Htwe Win, gdy przyszła na świat miała blizny jakby otarcia dookoła kostek i na lewym udzie. Powiedziała, że w poprzednim wcieleniu była napadniętym przez bandytów mężczyzną i wrzucona żywcem do studni. Ciało mężczyzny zabitego w taki sposób znaleziono we wskazanym przez nią miejscu.

Na Zachodzie rodzice nie są zadowoleni z tego rodzaju wspomnień dziecka, najczęściej traktują je jako przejaw wybujałej fantazji i robią wszystko, aby dzieciaki o tym zapomniały. Zresztą tzw. „dzieci inkarnacyjne” tracą pamięć poprzednich wcieleń w okresie dojrzewania. Obecnie coraz modniejsze jest przypominanie sobie poprzednich wcieleń podczas hipnozy (regresja hipnotyczna). Natomiast w krajach Wschodu uważa się, że pamiętają swoje poprzednie życie, a ten, kto sobie je przypomni, wcale nie będzie żył długo.

 

PBE

Trochę dziwne zjawisko – PBE – pre-birth experience, gdy pamiętasz gdzie byłeś ty lub twoja dusza, zanim się urodziłeś, czy „żyłeś” przed Twoimi narodzinami? Takie wspomnienia nie dotyczą poprzednich żyć, chodzi o byt astralny przed narodzinami, życie na ziemi i życie duszy po śmierci. Oznacza, że pamięta się pobyt w świecie duchów tuż przed poczęciem, albo od momentu poczęcia, a często w pamięci utrwala się ktoś lub coś nakazało przejście do świata materialnego.

Ludzie ci pamiętają wybieranie rodziców i inne dusze czekające na przejście do świata materialnego. Podobno czasem nienarodzone dzieci komunikują się ze swoimi przyszłymi rodzicami na kilka sposobów za pomocą snów i wizji, a także telepatii.

 

Deja vu

Zjawisko deja vu to wrażenie, że już coś kiedyś widzieliśmy lub przeżywaliśmy. Może fasada budynku, czy człowiek, a nawet sytuacja wydawać nam się znana. Naukowcy próbują nam wmówić, że to psikus umysłu, który na siłę dopasowuje coś identycznego czy podobnego, mogliśmy to spotkać i zapomnieć, albo widzieć na filmie i uznać za swoje. Gdy okazuje się, że to niemożliwe, bo np. pierwszy raz jesteśmy w tym kraju i orientujemy się bezbłędnie w terenie, naukowcy bezradnie rozkładają ręce, a zwolennicy reinkarnacji zapewniają nas, że byliśmy tu kiedyś w innym życiu.

Chociaż trzeba wspomnieć, że ludzie, którzy wierzą i próbują udowodnić, że podróże w czasie są możliwe mają zupełnie inne zdanie. Zapewniają, że to efekt właśnie ich odbycia tzw. poślizgnięcie czasowe.

 

Świadome sny

Świadome sny, czyli gdy wiemy, że nam się śni i przeżywamy to co następuje, ale zwolennicy reinkarnacji czasem dyskutują, czy zawsze mamy kontrolę nad przebiegiem snu, czy śnimy to co kiedyś przeżywaliśmy podczas innego wcielenia. Opierają się na fakcie, że czasem podczas snu jesteśmy zupełnie inną osobą niż w rzeczywistości – inna płeć, inne zajęcia, inne miejsca. Twierdzą, że nie zdając sobie sprawy, często oglądamy sceny ze swojego poprzedniego wcielenia.

 

Tarot

Karty Tarota są wykorzystywane do rozwiązywania tajemnic życia, między innymi do odczytania poprzednich wcieleń. Ich zadaniem jest połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, świadomości z podświadomością i zrozumienia tajemnicy życia. Są tacy, którzy właśnie w tych kartach szukają odpowiedzi kim byli w poprzednim życiu.

 

kruk

 

Czy to są dowody na reinkarnację, czy to tylko znaki s/Szatana?

Wszystko to bardzo ciekawe reinkarnacja może być kolejna szansą daną człowiekowi, a może też być jego utrapieniem. Kościół nie dopuszcza reinkarnacji, tylko oferuje wiarę w z/Zmartwychwstanie i miłosierdzie b/Boże. A jednak sporo katolików deklaruje wiarę w reinkarnację, chociaż wydawałaby się, że jest charakterystyczna dla hinduizmu, buddyzmu, czy starożytnej Grecji, albo New Age.

Wg k/Kościoła PBE, deja vu, tarot i świadome sny to przejawy magii i igraszek szatańskich, bo skąd ktoś może wiedzieć? Od s/Szatana! Magia owszem działa i to w dwu kierunkach, służy człowiekowi, który współpracuje z s/Szatanem, dlatego praktykowanie technik świadomego snu (L.D – lucid dream) i projekcji astralnych (OBE – out of bode experiences) są uznawane przez k/Kościół za elementy technik okultystycznych.

Okultyzm jest poszukiwaniem wiedzy tajemnej, co wiąże się z wchodzeniem w odmienne stany świadomości, podczas których osoba staje się bierna, i naraża się na oddziaływanie różnych bytów duchowych m.in. to grozi opętaniem przez wysłanników s/Szatana.

To zabawnie jak  wszystko się nagle zmienia. wielu ludzi uważa, że k/Kościół się nie zmienia i jest zatwardziały w swoch poglądach, a tu niespodzianka. Kiedyś uznawano reinkarnację, a później wprowadzono z/Zmartwychwstanie. Kiedyś świadome sny były przez k/Kościół uznawane za prorocze!

„Bóg bowiem przemawia raz i dwa razy — chociaż się na to nie zważa — we śnie, w nocnej wizji, gdy na ludzi spada głęboki sen, podczas drzemania na łóżku. Wtedy otwiera ludziom ucho i kładzie swą pieczęć na skierowanej do nich usilnej zachęcie „(Hioba 33:14-16)

„Gdy już odeszli, oto anioł Jehowy ukazał się we śnie Józefowi, mówiąc: „Wstań, weź dziecię oraz jego matkę i uciekaj do Egiptu, i tam pozostań, aż ci dam znać; Herod bowiem właśnie ma poszukiwać dziecięcia, aby je zgładzić”. (Mateusza 2:13)

Ale Ty powinieneś pamiętać, że sny służą do złych celów. „Tak bowiem mówi Jahwe Zastępów, Bóg Izraela: ‚Niech was nie zwodzą (wasi) prorocy ani wróżbici znajdujący się pośród was! Nie dawajcie posłuchu [ludziom] mającym sny, których sami do snów przywodzicie. Fałszywie bowiem wam wieszczą w Imię moje (…) — głosi Jahwe” (Jeremiasza 29:8, 9,)

Wszystko się zmienia, dawniej Amen oznaczało egipskiego boga życia i płodności, z głową barana, a dziś kończy modlitwę. Kto by wchodził w szczegóły, że słowo – amen pochodzi z języka egipskiego i w naturalny sposób przedostało się do języka aramejskiego. Mojżesz był synem Hebrajczyków, ale wychowywał się na dworze faraona egipskiego,  doskonale znał historię Egiptu i egipską religię też – czyli wiedział sporo na temat boga Amen-Ra!

Nie ma się co dziwić, przecież cała religia chrześcijańska jest przesiąknięta obcymi zwyczajami, prawie każde święto w k/Kościele ma swoje korzenie u pogan.

kruk
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*