panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

pudełko2

17. Jak brat z siostrą. – Nowela – Szkocka krata.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki cyklu – Szkocka krata.

 

Mieszkali razem od kilku tygodni, nawet spali w jednym łóżku, ale nic między nimi nie było. Nina już pierwszego dnia kupiła dodatkową pościel i tak spali do tej pory, obok siebie pod osobną kołderką. Hans czasem przez sen, przytulił się do niej czule, albo ona przylgnęła do niego. Rano udawali, że nic się nie stało i dzień toczył się jak zwykle, zgodnie ze swoim schematem.

Hans nadal pracował w hotelu, chodził wieczorami z kolegami na piwo, odwiedzał dzieci, jeździł wszędzie rowerem, czasem tylko pożyczał na parę godzin Niny samochód. Ona chodziła do studia tanecznego i zostawała w nim coraz częściej, czasem przesiadywała coraz dłużej przed laptopem. Mijali się coraz częściej, bo Nina była coraz bardziej zajęta. Gdy czasem siadali do wspólnych posiłków, Nina pytała czy Hans znalazł już mieszkanie.

Hans wtedy najczęściej się obrażał i natrętnie dopytywał, czy jej nie przeszkadza, albo czy Nina się w ten sposób dyskretnie o kasę upomina. Hans ciągle nie dowierzał, że nie musi się do czynszu dokładać i nie czuł się z tym najlepiej. Dopominał się o rachunki za np. gaz, telefon i z  zadowoleniem je płacił. Już prawie tylko on kupował chemię do domu, nastawiał pralkę i dopełniał lodówkę, nawet z czasem zaczął dla nich gotować.

Ninie  coraz częściej robiło się głupio, że czeka na nią wieczorami, aby przygrzać obiad i położyć się razem do łóżka, ale uwielbiała jak rozmasowywał jej zmęczone stopy na dobranoc. Jego palce zwinnie pląsały pod spodem stopy i między palcami, przesuwały się przez pietę, aż do lekko podpuchniętej kostki. – Niepokoi mnie, że tak szybko się do mnie przywiązujesz. – pomyślała i zasnęła cudownie ukojona jego ruchami dłoni w okolicach swojego zmęczonego śródstopia.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*