panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

piramida na dolarze
piramida na dolarze

31. Wolność współczesnego niewolnika – Cykl – Prawdy zdumiewające.

| 10 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Czy jesteśmy wolni?

Podobno już nie ma i nie będzie wolności, bo jesteśmy i będziemy niewolnikami systemu. Człowiek stworzył ten system i nawet jak on upadnie to przyjdzie następny, a jakikolwiek przyjdzie nie będzie całkowitej wolności. Zawsze będą jakieś organy przymusu, to wiemy już z dawnych czasów Platona, Arystotelesa, czy św. Augustyna, jak kto woli.

Czyli o co chodzi z tym zniesieniem niewolnictwa poprzez wyłączenie się z systemu, czy zwaleniem obecnego systemu rodem jak z filmu Matrix? Kwestią jest tylko jak duża jest ta kontrola i jak duże swobody ma społeczeństwo. Możemy utrzymywać ten system i powtarzać „Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi”, albo spróbować jak Albercik i Maksik wydostać się na powierzchnię.

Na razie większość obywateli naszego globalnego społeczeństwa tak główni bohaterowie „Seksmisji” leżą zahibernowani, ale niektórzy tak jak Albercik i Maksik, zupełnie inaczej niż to było planowane, budzą się i próbują nie poddać się zabiegowi przystosowania się do społeczności, i przywrócić światu poprzednie prawa.

Ci, co pytają jak to zrobić, mają nie lada problem, przecież cokolwiek obywatel robi powoduje wzmacnianie systemu. Pracujemy, kupujemy czy posiadamy to coś zawsze płacimy, czyli wspieramy Ligę, bo kasa jest podstawą tego systemu. Przecież „Liga radzi”, chcąc mieć więcej wolności, musisz mieć więcej kasy, więc pracuj i pracuj, aby osiągnąć jak najwięcej, a twój sukces da ci upragnioną wolność – będziesz mógł pojechać gdzie chcesz i kupić, co chcesz. Tylko, kiedy? – pewnie jak będziesz w pracy i nigdzie nie wyjedziesz…

Im więcej masz, tym bardziej się obawiasz, że więcej stracisz. Liga o tym wie, więc dlatego „pomaga ci” się wzbogacić, abyś się bał i chciał swoje dobra chronić, wtedy system kontroli będzie twoim wybawieniem. Zastraszyć na początek, bo jak człowiek się boi to myśleć za dużo nie będzie. Wtedy można nim łatwiej sterować, a od tego Liga ma telewizję i inne media.

Zrobić wszystko, aby człowiek ogarnięty strachem, czuł się bezbronny i powtarzał „trzeba coś z tym zrobić”. Na to system ma już opracowany plan, ostatnio widzimy jak go wdraża walcząc z terroryzmem – kontrola, kontrola jeszcze raz kontrola! Tylko ta dobroć systemu w sferze zapewniania bezpieczeństwa jakoś bardziej się kojarzy z zwiększeniem inwigilacji i ograniczeń, za cenę naszej wolności.

 

Niewolnicy systemu

Czy na pewno system jest dobry dla nas i na pewno nas chroni, a może jest na odwrót? Dla systemu wprowadzenie kontroli jest wyjątkowo użyteczne, bo na czas wielki brat dostrzeże i zniszczy wszystkich tych niepasujących, co by im przez przypadek nie zachciało się rewolucji. „Liga radzi” bez marudzenia wspierać system i być wdzięcznym za to, co się ma, póki się jeszcze ma.

Gdybyś jednak przez przypadek nie chciał się podporządkować i nie podobało ci się jak „Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi” to poprzez rozszerzenie systemu kontroli „Liga sobie z tobą poradzi”. Spróbuj i się sam przekonaj!

 

metalowy lancuch

 

Najbardziej popularnym pomysłem jest odcięcie się od systemu, bo system sam upadnie jak nic go nie będzie zasilać. Pomijając to, o czym była już mowa, czyli, że trzeba uważać, bo jak upadnie to powstanie nowy i oby nie było „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. To trzeba sobie uświadomić, że tak jak w przyrodzie nie ma systemów odizolowanych tak i ty w pełni się nie odetniesz, a raczej musisz się z kimś połączyć i współpracować.

Marzenie o samowystarczalnym domu czy wiosce w tych czasach jest bardzo trudno urzeczywistnić. Od każdej własności chociażby ziemi musisz zapłacić podatek np. od domu, jak w ogóle dostaniesz zezwolenie, aby go wybudować. Gdy na swojej ziemi znajdziesz złoża np. złoto czy ropę to według prawa nie są one twoje tylko „Ligii”, a ona się postara, aby cię szybko wywłaszczyć. Jak może wywłaszczać pod budowę drogi to dla minerałów tym bardziej jej się uda. Mało to ludzie muszą się naprosić, aby ściąć własne drzewo na własnej ziemi, a jak dostaną zezwolenie to podatek ich nie minie – system przecież trzeba zasilić.

Takich problemów jest jeszcze więcej, gdy obejdziesz jeden to pojawi się drugi. Weźmy nawet taką sprawę jak prąd. Jak sam bez zezwolenia wytwarzasz prąd to jesteś przestępcą i „Liga” się tobą szybko zajmie, jeszcze szybciej, gdy chciałbyś ten prąd dostarczyć swojemu sąsiadowi, bez rządowej licencji!

A jedzenie? „Liga” dobrze dba, aby określić: gdzie, kiedy i co jest legalne, a w niektórych miejscach na ziemi już nie wolno ci uprawiać jarzyn we własnym ogródku. Na ile to rzeczy musisz mieć licencję, aby uprawiać coś legalnie? Czy nie chciałbyś mieć maków czy tytoniu we własnym ogródku na makowiec i aby zapalić papierosa bez toksycznych dodatków np asfaltu?

Na pewno słyszałeś o tzw. Prepersach w USA, jedni przygotowują się na koniec świata, a jedni na upadek rządu. Może czytałeś o ich systemach nawadniania, czerpania energii, własnych farmach i sposobach uprawy. Oni mają prawie wszystko nawet własny system obronny i schrony przeciwatomowe, wydają się być niezależni od systemu. Wiesz, jaki mają obecnie problem? „Liga w USA” opracowuje prawo, które będzie karać ludzi za przechowywanie żywności!

Nic nowego, prawo do produkowania i posiadania jedzenia jest ciągle atakowane w ramach licznych ustaw o bezpieczeństwie żywności. Niedługo Liga na całym świecie pozbawi nas prawa do uprawy, posiadania nasion i dzielenia się darami natury nimi z rodziną i przyjaciółmi. Wszystko zgodnie z planem WTO – Światowej Organizacji Handlu (Codex Alimentarius) i wszystko pod pretekstem naszego bezpieczeństwa.

 

Współczesny niewolnik

Jaka jest, więc różnica pomiędzy współczesnym, a dawnym niewolnikiem systemu? W dawnych czasach niewolnik wiedział, że jest niewolnikiem, a współczesny niewolnik nie zawsze ma tego świadomość. Dawny niewolnik miał szansę na poprawienie swojego losu, na wyzwolenie lub chociażby ucieczkę, a współczesny niewolnik nie wie, bo „Liga rządzi, Liga radzi, Liga z tobą sobie poradzi”

„Liga rządzi i radzi” niewolnikowi, aby czuł się malutki, osaczony i bezradny, siedział w domku i na srebrnym ekranie obserwował jak ona w swej dobroci wykona za niego robotę, aby on miał czas na rozrywkę, a w reklamach informuje jaką rozrywkę zapewnia mu inny kanał. Jak widać Liga stara się wszystkimi sposobami dogodzić społeczeństwu, we wszystkich aspektach jego życia.

 

niewolnictwo

 

Liga wie, że jedynie, gdzie człowiek zachował jeszcze wolność to sfera myśli i uczuć, więc też nam radzi, co mamy myśleć i dlaczego niebezpiecznie jest samodzielnie myśleć. Jakbyś jednak nie chciał w swym błogim lenistwie myśleć tak jak „Liga radzi” to nie zapominaj, że „Liga rządzi” tym ile możesz mieć czasu na ewentualne samodzielne myślenie.

Tak ci życie zorganizuje, że najlepsze godziny na myślenie spędzisz w pracy lub w szkole, a pod koniec dnia zwolni cię ze służby, abyś mógł się zregenerować i kolejnego poranka, dać się sterować i wyzyskiwać dalej.  Liga zrobi wszystko, abyś miał jak najmniej czasu, nim padniesz zmęczony do pościeli, byś nie przypomniał sobie, że jak człowiek pomyśli to i sam coś zrobić potrafi.

Liga wie, że nie powinieneś np. za dużo czytać o tym jak pojedyncze jednostki zmieniły nasz świat Einstein, Edison, Kopernik czy Jezus, bo jeszcze byś pomyślał jak zdobyć czas, aby w sobie poszukać śladów geniuszu. Z tym w razie czego też Liga sobie poradzi, jakbyś uwierzył w siebie i że możesz coś zrobić, to ona ma sposoby, abyś w inne niedorzeczne sprawy też uwierzył np. że „Liga ma moc”, która może zrobić z ciebie wariata, albo spowodować, abyś zniknął.

Zniknął, tak, Liga wie jak boisz się zniknięcia, ale nie wie, czy jeszcze pamiętasz, że w znikaniu jest największa siła? Siła zniknięcia to przecież twoja największa broń i dzięki niej możesz spowodować, aby cały system zniknął.  Przeczytaj legendę o Merlinie, wtedy wystarczyło odwrócić się plecami do Morgany i ona straciła swoją moc.

 

Ucieczka ku wolności?

Zastanów się może potrafisz odwrócić się od systemu. System Ligi jest oparty na iluzji, że pieniądz i władza ma moc. Kiedy będzie mniej pieniędzy i mniej władzy to domek z kart runie. To kwestia twojej percepcji, że widzisz Ligę jako kolosa, każdy kolos ma problem, kiedy ma gliniane nogi.

Teraz pewnie się zastanawiasz jak kolosowi zafundować gliniane nogi. Nogi są solidnie sprasowaną kupą pieniędzy, a jakbyśmy tak zaczęli wyciągać pojedyncze banknoty?  Można przecież ograniczyć konsumpcję. Nie musimy przy tym rezygnować z uciech tego świata. Nie zmieniając komputera czy telewizora dopóki on działa, olewając modę i co Liga radzi w reklamach, my mamy to, co potrzebujemy, a kolos  ma mniej pieniążków.

Takich przykładów można by było mnożyć: można odłożyć kasę na duży wydatek i nie skorzystać z kredytu. Można zamiast kupić zamknięty system operacyjny czy program za darmo skorzystać z alternatywy „open source”. Zamiast lecieć do supermarketu po jarzynkę, możesz  kupić na placu od rolnika. Nie dość, że systemu nie zasilisz swoim ciężko zarobionym groszem to będziesz żył taniej, zdrowiej i chyba szczęśliwiej.

Jak wielu twierdzi walka to brak walki, ale nie bierność. Może czas przestać być biernym sługą tylko myśleć, co kupimy i dlaczego, przy okazji zmniejszyć konsumpcję, jak się da to zlikwidować kredyty lub przynajmniej nie zaciągać nowych, zadbać o swoją prywatność i zamiast oglądać tyle telewizji pogadać z kimś obok.

Jak stabilne będą nogi kolosa, gdy tysiące ludzi będzie usuwać jeden banknot z systemu? Co się stanie, gdy tysiące ludzi wymyśli tysiące genialnych sposobów jak można wyciągać banknoty? Na wszystko potrzeba pomysłu i czasu, planu i odwagi, ale od czegoś trzeba zacząć… Jak Janusz Korczak powiedział „chcesz zmieniać świat zacznij od siebie”

Pozdrowienia dla wszystkich zdeterminowanych współczesnych niewolników.

 

niewolnicy

 

„Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają się twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem.” (słowa Mahatmy Gandhiego)

 

 

 

Udostępnij na:

10 Comments

 1. nie wiem czy można w komentaru dać linka, ale chciałbym polecić film „zielona piekność” i „wezwanie do przebudzenia”

 2. Ograniczam konsumpcję, używam wszystkiego dokąd się da, a nawet coś stosuje do innych celów w przeświadczeniu o ratowaniu środowiska i aby ziemia nie była jednym wielkim śmietnikiem gdy dorosną moje dzieci, przy okazji oszczędzam w budżecie domowym.
  Teraz uświadomiłam sobie, że w ten sposób można osłabić system, okazuje się, że stosując ekologię w praktyce można wiele rzeczy zrobić przy okazji!
  Teraz jest dodatkowo moda na „zielone” życie, system popiera ekologię lub udaje, ze to robi więc może sam działa na swoją niekorzyść

 3. Ja też ograniczam konsumpcję, bo mnie nie stać już na normalne życie, ten jeba… system mnie wykończy nim wy wykończycie jego

 4. W tym artykule autorka wspomina, że trzeba współpracować, a jednocześnie mówi o sposobach walki w pojedynkę! Moim zdaniem na zachętkę do walki powinny się znaleźć także przykłady jak tworzą się grupy społeczne do walki z systemem, nie rozumie dlaczego zostały pominiete! Może autorka się boi, albo uznała, że są niegodne uwagi!

  • admin

   Prowokacja ❓ ❗ Jeżeli kogoś ta tematyka interesuje, to sam pogrzebie w necie, czy innych źródłach. Napisałam o prepersach w US, ale może masz rację, że powinnam dołożyć wiecej przykładów, więc dziś dodam coś z bliższego mi otoczenia.

   Może na początek z UK, bo w końcu tu mieszkam… W Londynie działą grupa motocyklowa The NoTo Mob, która nosi maski na twarzach i ostrzega wszystkich, gdzie umieszczone są kamery Wielkiego Brata i trochę wojuje z urzędami.
   A może jednak poczytać o jednostkach np. David Icke?

   Może na koniec z PL, bo w końcu stąd pochodzę… Anonymus? Anonimowa grupa obywatelska?
   A może jednak poczytać o jednostkach np. o perypetiach z ekologicznym domem pana Waldemara Deski (pamiętacie zespół muzyczny Daab? To i tego pana powinniście pamiętać!)

   Polecam przebój zespołu Daab „Wielka przestrzeń” https://www.youtube.com/watch?v=oxLE8VmUx6Q

   Pozdrawiam

   Jagoda

 5. System nami manipuluje. NASA popiera teorie, które często nie mają poparcia w faktach naukowych. NASA popiera tych, którzy twierdzą, że to człowiek odpowiada za wysoką produkcję dwutlenku węgla i powoduje destrukce w środowisku naturalnym.

  Wielu ekspertów podpisało się pod listem otwartym do Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. „Uważamy, że twierdzenia wysuwane przez NASA i GISS (Instytut Badań Kosmicznych Goddarda), sugerujące, że to wytwarzany przez człowieka dwutlenek węgla ma katastrofalny wpływ na globalne zmiany klimatyczne, nie mają żadnego uzasadnienia” i co dalej wpaja się ludziom te bzdury!!!

  • admin

   Filmy dotyczą Nowego Porządku Świata przewidywań co stanie się w 2014- 2016, pierwszy ostrzega przed upadkiem dolara i generalnie wojna w marcu 2014, drugi dotyczy wprowadzenia totalitaryzmu w 2014-1016.

 6. A ludzie i tak nie chcą uwierzyć, że żyją w takim świecie!
  Niby satryra, a płakać sie chce!

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*