panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

pudełko2

31. Znów w Anglii. – Nowela – Szkocka krata.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki cyklu – Szkocka krata.

 

Nina wróciła do domu przed godziną, stęsknione psy obszczekały ją na powitanie, wzięła szybki prysznic. Później zawiesiła rolki na ramieniu i  wraz ze swoją ulubioną wilczycą pobiegła do  pobliskiego parku. Zapięła jej uprząż, a sobie rolki i ruszyły stukotem po alejkach. Wilczyca pociągła równiutko, z truchtu szybko przeszła w galop, słuchała każdego szarpnięcia lejców i każdej komendy. Wiatr we włosach, muzyka w słuchawkach i stukot na asfalcie, Nina jak na wodnych nartach zasuwała do przodu, gubiąc troski po drodze, a wchodząc w kolejny ostry zakręt znów była coraz bardziej szczęśliwa.

Później zwolniły i stabilnie, choć nadal szybko zrobiły jeszcze kilka okrążeń. Nina wygłupiała się rysując nogami na asfalcie zakola i inne wzory, podnosząc nogi stukała po alejce jak po parkiecie w tańcu, to przesuwała rolki jakby jeździła łyżwami po lodzie. Wilczyca coraz bardziej zwalniała, aby Nina mogła zwinąć wokół pasa szeroką smycz i przyspieszała, aby dziewczyna mogła piruetem wrócić do wyjściowej pozycji.

Po chwili znów gnały na oślep przez olbrzymi park, alejką w dół, wśród szumiących drzew, prosto w kierunku jeziora, by tam przysiąść i odpocząć. Jeziorko majaczyło wsród wierzb, coraz bardziej było słychać dzikie gęsi i kaczki. Wokół wysepki na środku jeziorka powinny być łabędzie, Nina widziała je pierwszy raz zeszłego roku. Przyleciała nie wiadomo skąd parka i odchowała 4 młode – ciekawe czy zamieszkają tu na zawsze? – pomyślała Nina i przyśpieszyła.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*