panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

horoskop

35. Uwaga na datę urodzenia. – Cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu –  Prawdy Zdumiewające.

 

W UK nie używa się daty urodzenia jak w Polsce. W naszym kraju najczęściej stosuje się formułki „Zaświadcza się, że Jan Kowalski ur. 10.10.90 w Warszawie…”, „Anna Nowak ur. 10.10.90 ukończyła kurs…” na dyplomach, dokumentach urzędowych, przy wypisywaniu wszelakich upoważnień…

W UK jest to nie do pomyślenia, świadczy o braku kultury i nieznajomości prawa. Jeżeli poprosisz o datę urodzenia, chociaż nie powinieneś, może  okazać się początkiem twoich kłopotów! Możesz być nawet oskarżony o dyskryminację ze względu na wiek i ścigany przez policję.

Przykład z życia:

W Polsce jest normalne, że pisząc Curiculum vitae  podajesz datę urodzenia, a tu jest bardzo niemile widziane. Najczęściej autor cv jest traktowany jak osoba w ogóle nie mająca pojęcia o ustawie ochrony danych. Firma obawia się przyjąć takiego pracownika, bo podaje dane, których nie powinien ujawniać publicznie, i istnieje zbyt duże ryzyko „przecieku” jakiś ważnych informacji. Podanie o pracę takiego delikwenta najczęściej szybciutko ląduje pod biurkiem.

Powinno w niszczarce, a nie w koszu, bo zawiera dane poufne np. twoje nazwisko, adres zamieszkania… Tylko kto by się tym przejmował w małych firmach? Nikt, dlatego odkryto tu nowy sposób zarabiania pieniędzy, wygrzebanie CV z wora na śmieci i z plikiem zdjęć lub świadkiem po prośbie o odszkodowanie do firmy. Podobno dają 2 stówki jak podpiszesz ugodę i zobowiązanie, że sprawa nie trafi do sądu. Pewnie jeszcze w tym samym dniu zapychają do sklepu po sprzęt!?

 

Daty wydarzeń kolekcjonuje tylko policja, sądy i urzędy skarbowe, a data urodzenia tak najbardziej jest ważna tylko dla twojego lekarza i nauczyciela twojego dziecka, doktorzy wiadomo po co jej potrzebują, a co do szkoły… Rok szkolny to dziwna sprawa, tak jak rok podatkowy nie podąża za kalendarzem. Podatkowy trwa od 5 kwietnia do 5 kwietnia, a szkolny od wakacji do wakacji, nic wiec dziwnego, że faktury i dzieciaki w klasie  są z innych roczników…

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*