panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

latarnia_morska_onanizm

36. Robótki ręczne, czyli sekrety onanizmu na całego. – Cykl – Prawdy zdumiewajce.

| 3 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdzy Zdumiewające.

 

Co to jest onanizm?

Generalnie onanizm to zabawa własnymi narządami płciowymi dla przyjemności seksualnej. Bardziej „naukowo” można to określić jako samogwałt, masturbację, ipsację. Wszystko to polega na doprowadzeniu do orgazmu przez podrażnianie własnych narządów np. ręką lub wibratorkiem lub inną zabawką – przyrządem. Dość często w celu realizacji fantazji seksualnej lub onanizmowi towarzyszą podniecające myśli – fantazje.

Skąd wzięło się słowo „onanizm”? Podobno od imienia biblijnego Onana, ale Biblia o onanizmie nic nie mówi.  Oczywiście powtarzana jest nagminnie przez ludzi  opowieść o Onanie, bracie Era, który uprawiał stosunek przerywany, ale tylko tyle.

I na koniec, czy na pewno można to nazwać tego samogwałtem, przecież nie robimy tego wbrew własnej woli? Gwałt jest bez zgody osoby gwałconej, bolesny, naganny i do tego karalny. Masturbacja kojarzy się z przyjemnym i nie jest karalna.  Dla dokładności w większości krajów nie podlega karze, bo np. w Indonezji za masturbację jest kara ścięcia głowy. W niektórych regionach Afryki Środkowej pozbawiano kobiety możliwości masturbacji przez obrzezanie (wycięcie lub wypalenie łechtaczki i warg sromowych mniejszych).

 

onanizm_3

 

Jakaś instrukcja robótek ręcznych?

W praktyce masturbacji dominują dłonie, najczęściej dwie (własne lub partnera w łóżku). W facetów jedna dłoń zajmuje się penisem, a druga ląduje na jądrach. U kobiet jedna zajmuje się dopieszczaniem zewnętrznym pipki, a druga wchodzi do dziurki. Najczęściej towarzyszą temu substancje poślizgowe jak oliwka u kobiet lub lubrykant cynamonowy u facetów, bo wzmacnia i przedłuża erekcję.

Ze statystyk wynika, że robótki ręczne najczęściej dotyczą obsługi penisa, więc o nich trochę więcej. Najczęściej stosowane jest, o zgrozo, prymitywne ciągnięcie góra-dół zamiast zmysłowego masażu uciskowego w rejonie męskich klejnotów. Uproszczona instrukcja obsługi sprzętu wygląda dość ciekawie…

Zazwyczaj startuje się od „trzęsawki” – trzymanie sprzętu jedną dłonią u podstawy (z jajkami lub bez), drugą dłonią potrząsanie – przerzucanie fajeczki między złączonymi palcami. Następnie „podwójna stymulacja”, czyli zmiana prędkości ruchu dłoni góra-dół na członku (wolno na początku i później szybko, znów zwolnienie i przyśpieszenie) i wprowadzenie drugą ręką ruchu na jądrach. Etap końcowy: dostosowane do potrzeb tempo ruchu i ucisk jąder lub miejsca między podstawą penisa a odbytem. Na tym etapie zwinięta dłoń najczęściej nasuwana jest na kutaska, zanim jego czubek wysunie się na zewnątrz druga dłoń pojawia się u góry, aby penis miał się gdzie wsunąć. Czasem jedna stymuluje penisa, a z drugiej ręki robi się daszek i nakrywa jego czubek. Działalność uboczna to zataczanie kółek i gra na najczulszych nutach – wyczucie ulubionych melodii i rytmu(prędkości) właściciela sprzętu.

 

onanizm_7

 

Masturbacja u kobiet generalnie dotyczy masowania, pocierania, głaskania, podrażniania łechtaczki i warg sromowych. Dodatkowo może pojawiać się wkładanie czegoś do dziurki np. palców czy wibrującego gumowego przyjaciela, ale to już zależy od gustów i osobistych upodobań. Niektóre kobiety także bawią się sutkami lub rozmasowują piersi. Drugi dość popularny sposób to technika kąpielowa, która wymaga zdjęcia słuchawki i użycia węza lub zastosowania prysznica z regulacją strumienia, najczęściej kobiety reagują na zmianę ciśnienia lub ustawienie na bicz wodny. Woda z prysznica skierowana jest na miejsca intymne, najpierw lekkie ciśnienie, potem powiększone, przy zwiększaniu ciśnienia najczęściej zmniejsza się temperaturę wody.

 

onanizm_4

 

 

 Mitologia onanizmu

W dawnych czasach wierzono, że masturbacja prowadzi do ślepoty, niepłodności i odpadania narządów płciowych! Dodatkowo wywołuje zarost u kobiet, a impotencję u mężczyzn. Generalnie w czasach współczesnych uważano, że może doprowadzić do nałogu i szaleństwa („pomieszania zmysłów”).

Co jest dzisiaj? Wielu powtarza , że jest uzależniająca albo „prowadzi ona do zaburzeń psychicznych” (w PL najczęściej za prof. Zbigniewem Izdebskim cytując „Obawy i trudności w życiu seksualnym”), albo powtarza za Kościołem „jest grzechem, złem i nie powinno się tego robić”. Taki pogląd ma wielu przeciwników, bo naukowcy coraz częściej wypowiadają się, że jest naturalnym zjawiskiem i podsuwają dowody, jak masturbacja korzystnie może wpłynąć na zdrowie człowieka.

Efektem jest cicha wojna i dylematy przeciętnego człowieka, wciąż przynosi poczucie wstydu i winy. Natomiast ludzie, którzy nie traktują jej jako tabu snują teorie „wyjścia awaryjnego” lub „dodatkowej niezbędnej przyjemności”, a jak jest naprawdę? Tego nie wie nikt, ale chyba warto znać argumenty innych, aby podjąć decyzję, po której stronie stanąć.

 

onanizm_1

 

Plusy onanizmu?

Argumenty naukowców i ludzi, którzy go popierają.

Masturbacja jest naturalną częścią rozwoju seksualnego, bo czasem obserwuje się ją nawet u dzieci w łonie matki i generalnie robią to nastolatki w fazie dojrzewania poznając swoją seksualność, dodatkowo mimowolne onanizowanie się podczas snu. Pytanie czy będziesz namawiać swoje dziecko do takich zabaw? U dorosłych ma występować, jako oczywisty element życia seksualnego (pary lub pojedynczego człowieka). Pytanie jakie się rodzi czy dopełnia czy zubaża życie seksualne, czy łączy czy separuje partnerów? Odpowiedź jest tak bardzo uzależniona od kontekstu (kto, kiedy, gdzie i jak często?)

 

onanizm_2

 

Masturbacja – zapobiega cukrzycy, bezsenności, wspomaga odporność („ u mężczyzn zapobiega chorobom od zapalenia pęcherza moczowego po cukrzycę typu 2” i „W przypadku kobiet masturbacja może zapobiegać infekcjom szyjki macicy i zakażeniom układu moczowego”. – Anthony Santella i Spring Chenoa Cooper z University of Sydney) Generalnie według naukowców pomaga zredukować napięcie, walczyć z bezsennością. Do tego dochodzi rozładowanie stresu i napięcia, czyli działa jako pastyleczka nasenna i uspokajająca, bez efektów ubocznych. Pytanie główne: czy przez przypadek nie pomylono działania onanizmu z dobroczynnym działaniem samego orgazmu, bo ten można osiągnąć nie tylko przez masturbację?

Pozostałe najczęściej pojawiające się argumenty na korzyść onanizmu:

  • Nie musisz stosować zabezpieczeń, a uprawiasz bezpieczny seks.
  • Robisz to dla swojej przyjemności, nie dbając o przyjemność partnera czy partnerki, albo robisz to dla przyjemności patrzenia partnera/ki.
  • Im częściej sobie dogadzasz, tym łatwiej osiągasz orgazm (z partnerem i bez), bo masturbacja to sposób na poznawanie własnego ciała, jego potrzeb, metod stymulacji.

 

 

Religia KK i onanizm?

Argumenty Kościoła i zwykłych ludzi, którzy je popierają.

Według katolickiej etyki seksualnej świadomy i dobrowolny akt onanizmu jest grzechem. Generalnie onanizm jest uważany za grzech, ale oczywiście, nie ma grzechu tam, gdzie nie ma jego świadomości, że jest to zło. Czasem nawet stosuje „przerzucenie winy” na tych, którzy powinni byli uświadamiać, że jest to wbrew b/Bogu i zasadom religii.

Tu pojawia się zazwyczaj długa lista pytań, kiedy to „walenie konika”, czy „palcóweczka bułeczki” staje się grzechem: kiedy samemu się to robi? kiedy robi to partner/mąż? -kiedy to robi to osoba trzecia np. z sąsiedztwa czy przygodny partner? Czy robią to księża i zakonnice?

Katolicy najczęściej twierdzą, że masturbacja to zamierzone dążenie do przeżycia rozkoszy powoduje zablokowanie rozwoju, bo pogłębia egoizm, niszczy radość i spontaniczność czystej miłości. Seksualny instynkt jest darem Bożym, ale gdy pojawia się onanizm może on człowiekiem zawładnąć, a człowiek ma wypracować w sobie umiejętność samokontroli i panowania nad sobą, więc uleganie seksualnym instynktom prowadzi do zniewolenia i uzależnienia, dodatkowo oducza kochać innych poprzez szukanie siebie i własnej przyjemności.

Generalnie bardzo zagorzali katolicy (totalni fanatycy) argumentują, że jedynie stosunek płciowy, który dokonuje się w związku sakramentalnym, jest pobłogosławiony przez Boga, gdyż o/On Sam obecny jest przy tym akcie i jest tak jakby trzecią osobą w tym związku małżeńskim. On jest miłością, która uświęca i uszlachetnia każdy akt małżeński. Seksualność pozbawiona sakramentalnych fundamentów jest tylko czystą żądzą, zaspokojeniem, egoizmem.

 

 

Pułapki onanizmu?

 

onanizm_śmieszny_palec

 

Argumenty tych, którzy uważają, że onanizm jest niebezpieczny.

Może ranić i spłycić życie człowieka. Do tego masturbacja jest złem bo sprowadza człowieka do roli przedmiotu, a seks jest po to, aby wyrażać miłość i pogłębiać przywiązanie do drugiego człowieka. Przyjemność osiągana przez masturbację jest zwykłym zezwierzęceniem, wulgarnym i prymitywnym zaspokajaniem egoistycznych potrzeb.

Masturbacja jest tylko dobre jako wyjście awaryjne, dla kogoś kto nie ma partnera, albo ma kiepskiego partnera. Nie powinna być regularnością, bo w pierwszym przypadku
przynosi tylko ulgę fizyczna, ale psychicznie nie zaspakaja i często powoduje uczucie niedosytu i pustki w życiu. W drugim przypadku niby zapobiega cudzołóstwu, ale zbyt często oddala partnerów, bo zniechęca do szukania nowych dróg wzajemnej przyjemności seksualnej i pogłębia schemat „seks trzeba dokończyć w samotności, najczęściej w łazience”.

Masturbacja powoduje problemy w związku. Kobieta, czy mężczyzna, którzy regularnie się dotykają, bardzo często nie potrafią się przestawić na doznania płynące od partnera, są skazani na onanizm do końca życia lub ciężkie przejścia z partnerem. Pytanie czy pamiętamy: co za dużo to nie zdrowo? Czyli kiedy masturbacja staje się nałogiem i oducza czerpania przyjemności z wzajemnego pożycia?

 

onanizm_9

 

Trudno uznać za naturalne zachowanie, gdy wyraźnie unika się współżycia i preferuje masturbację lub gdy się to robi wielokrotnie w ciągu dnia, co powoduje to trudności z wypełnianiem codziennych obowiązków. Dodatkowo tzw. masturbacja nerwicowa, niekoniecznie związana jest z popędem seksualnym, a raczej odreagowaniu stresu. Pytanie kiedy utrwalają się nieadaptacyjne wzorce?

Uważa się, że onanizm jest wbrew ludzkiej naturze, bo rozum powinien panować nad ciałem i jego pożądaniami/ instynktami, a stosunek do erotyzmu ma wpływ na całą postawę życiową.

 

onanizm_12

 

Kalendarz Onanisty

25 lutego obchodzimy Światowy Dzień Masturbacji

Japonia świętuje się 21 czerwca

W USA miesiąc maj jest Miesiącem Masturbacji

 

 

 

Udostępnij na:

3 Comments

  1. Matka natura daje i odbiera.

    Kazdego potrzeby seksualne musza byc zaspokojane, jest jak 6,7 zmysl ktory mowi co robic aby przetrwac, wszestko opiera sie na instykcje przetrwania, pusty zoladek znak ze musisz zjesc, itd…

  2. lubie takie robótki

  3. 😀 z instrukcją obsługi :mrgreen:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*

POTWIERDŹ SWÓJ WIEK!

Na stronie czasem pojawiają się drastyczne treści, niecenzurowany język i wątki erotyczne przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Potwierdź, że masz ukończone 18 lat. .