panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

ziemia

4.2 Bogowie nie z tej planety ? – część II – cykl – Tajemnice boskich igrzysk.

| 4 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Tajemnice boskich igrzysk.

 

Dlaczego wciąż mamy wątpliwości nie tylko do tego, czy ufo istnieje, nie mówiąc już o tym czy byli ufo-bogowie? Podejrzewamy, że w/Wielki b/Brat manipuluje informacjami, daje nam pojedyncze puzzle, abyśmy nigdy w życiu nie ułożyli całości układanki. Media dorzucają swoje i zaciemniają obraz, tracimy głowę, które puzzle są prawdziwe, a które spreparowane dla potrzeb sensacji.

Nie możemy polegać na nikim, ani na tym, które źródła są wiarygodne, ani które są podstawione w celach propagandy dezorientacji. Sami nie mamy na tyle wiedzy, aby bez wątpliwości ocenić materiał, który ktoś inny podsuwa nam pod nos. Era ludzi wszechstronnie wykształconych odchodzi już w zapomnienie, zbyt dużo informacji nas otacza, a może osacza z każdej stronny. Możemy tylko z sentymentem wspominać czasy Leonarda da Vinci, wtedy jeszcze można było prawie całą wiedzę pomieścić w jednej głowie.

Następny problem – nasz mózg sobie przetwarza informacje w naszych głowach po swojemu i nie zawsze mamy nad nim kontrolę, nie trzeba nawet daleko szukać przykładów, wystarczy zastanowić się jak nasz mózg interpretuje to co nas otacza, a już budzą się wątpliwości, czy widzimy to co widzimy i słyszymy to co słyszymy…

 

oko widzi tak okulary tak_

 

Do tego technika jest tak rozwinięta, że ciągle zastanawiamy się czy to, co jest nam podsuwane, jako dowody nie jest komputerową animacją. Jednak to co widzimy wzbudza nasze zainteresowanie. Najciekawsze, ze jeszcze nie zbadaliśmy „cudów na ziemi”, a chcemy zbadać „cuda w  niebie”. O dziwnych sprawach w kosmosie i na Ziemi już było kilka razy, więc może czas zejść poziom niżej?

To pooglądajmy sobie dno oceanu na odmianę…

ocean_ statek ocean 6

ocean 5 ocean 4

 dno oceanu 3 ocean 2

kregi na dnie oceanu2 morze ocean

dno oceanu 1 Piramida Bermudzka

Skąd niby ja mam wiedzieć skąd się wzięła ta piramida w Trójkącie Bermudzkim? Czy to są prawdziwe zdjęcia, animacja komputerowa, czy czysta ściema, aby mi zamącić w głowie? Tak jakby już mało było dno mojego mózgu zamącone?

Wróćmy jednak  do naszych pytań: Dlaczego wciąż pytamy, czy ufo istnieje? Dlaczego wciąż pytamy, czy na pewno u/Ufo nas odwiedza?

Mamy dziwną sytuację: generalnie nie mamy zaufania do rządów, do mediów i do siebie samych. Sprawy jeszcze bardziej utrudniają otaczające nas wokół tajemnice np. rządowe, biznesowe czy wojskowe.

Co wiemy? Są strefy okryte słodką tajemnicą działalności wojskowej, a jednocześnie najwięcej jest doniesień o u/Ufo właśnie z tych okolic. Oczywiście najbardziej znane są Area51 w Nevadzie, AUTEC na Karaibach, San Luis Valley w Kolorado, Kopalnia Wacława w Polsce, Archuleta Mesa w Nowym Meksyku, M-Triangle w Rosji, Falkirk Triangle w Szkocji, Tonopah w Arizonie, Kapustin Yar w Rosji czy co się dzieje w Himalajach (Aksai w Chinach).

Tylko jak się dowiedzieć co oni tam robią? Może produkują statki u/Ufo i sprawdzają jak my na nie reagujemy? Może mają pojazdy i ciała obcych, sprawdzają jak rozwiniętą cywilizacją oni są? Może malują nam hologramy na niebie i pokryjomu eksperymentują z bronią masowej zagłady?

 

area-51 himalayan-maountains

autec archuleta-mesa

 

Widzimy coś na niebie i nie wiemy czy to chmura, obiekt wojskowy, światła, hologram, laser, czy u/Ufo? To jak możemy przekonać samego siebie, czy wierzymy lub nie wierzymy w jakieś tam u/Ufo jak nie potrafimy powiedzieć co widzimy? A skąd wiemy kto, kiedy i jak nam pierze mózg ? A który to już raz? A jak to zbiorowa  zmowa albo światowa hipnoza? A jak to ściema i kolejna głupia teoria spiskowa?

 

niebo Ufo1_

niebo2 bright-ufo-lights_

niebo1 watykan

 

Do tego ci co się zajmują ujawnianiem dokumentów lub ich interpretacją zikają/umierają w przedziwny sposób, albo zostają oficjalnie uznani za wariatów, lub jednostki społecznie szkodliwe. W związku z tym czas stulić niewyparzoną gębę i pożegnać się nim powiem za dużo, a na dobranoc proponuję posłuchać kilku ludzi, którzy  mówią / mówili o bazach wojskowych.  Oceńcie sami ich wiarygodność… Może np. Philip Schneider (1947-1996), albo żyjący jeszcze dr. Richard Sauder, czy Norio Hayakinawa?

 

Może przestać pytać skąd, co i jak się znalazło tam gdzie jest i popatrzyć na dzieło sztuki malowane na zbożu? Ciekawe kto jest takim artystą i jakim pędzlem to maluje…

 

kregi w zbozu 41 kregi w zbozu 31_

kregi w zbozu 11 kregi w zbozu

 

Udostępnij na:

4 Comments

 1. Stawiasz dużo pytań, ja też.
  Zobacz na to – niebieskie wieloryby też wyglądają jak ufo!


 2. Zacznę od mojej słabości czyli ciekawości, niech mi Pani powie od jakiej książki, że tak powiem, zaczynała Pani zdobywać wiedzę o UFO? Mam nadzieje ze nie wchodzę w butach do prywatności :)

  • admin

   Zdobywać wiedzę o u/Ufo to chyba trochę za dużo powiedziane…
   Nie pamiętam, ale pierwsze książki jakie czytałam to chyba Lucjan Znicz „Katastrofa tunguska”, albo „Nieznane obiekty latające” i Zbigniew Blania-Bolnar „Obecność UFO”. Od nich się w każdym razie zaczęło moje zainteresowanie tematem…

   Jagoda

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*