panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

dziecko_w maciny_płód_1

5. Jak właściwie jest z aborcją? – Refleksje (uwaga materiał tylko dla osób o mocnych nerwach! – aborcja w Chinach)

| 1 Comment

 

Najbardziej nie podoba mi się powszechne mylenie z antykoncepcją,  przecież to nie jest metoda antykoncepcyjna. Istnieje powszechny pogląd, że jak tradycyjna antykoncepcja zawiedzie to aborcja przyjdzie z pomocą i rozwiąże problem. Wielu ludzi jest niezadowolonych, że w jednych krajach robi się za darmo, a w innych trzeba słono płacić. Pomijam cały zestaw antykoncepcyjny powszechny na rynku i potraktuje go wybiórczo. Dodatkowo pytanie, na ile antykoncepcja jest bezpieczna czy nie, pozostawiam lekarzom i tym, co korzystają z takich rozwiązań.

Są dwie sprawy, nie każdy stosuje antykoncepcję zgodnie z zaleceniami i sporo wpadek jest z tego powodu. Owszem antykoncepcja potrafi zawieść, ale trzeba zaakceptować to ryzyko idąc łóżka, albo się podejmuje ryzyka zajścia w ciążę, albo nie.

Oczywiście zaraz odezwą się ci oburzeni, że im się przyjemność w życiu psuje, każąc się powstrzymywać, albo cierpieć z tytułu wpadki. Nie jesteśmy jak bydło, aby tylko przyjemnością się kierować, a poza tym nic za darmo nie ma, więc trzeba być przygotowanym, że czasem za przyjemność trzeba płacić. Kto igra z ogniem czasem się mu zdarza poparzyć i trzeba być przygotowanym na takie przypadki. Pytanie natomiast jest, dlaczego ma zapłacić dziecko i złożyć życie w ofierze, aby ktoś mógł mieć przyjemne życie? Gdzie tu jest sprawiedliwość, albo odpowiedzialność?

 

aborcja_płód_1

 

Wygląda na to, że niektóre kobiety dokonujące aborcji usprawiedliwione są nie tylko przez państwo, społeczeństwo, ale i siebie. Uważają, że postąpiły dobrze, bo dziecko mogłoby im zmarnować życie, no i wymaga poświęceń, a szczególnie takie, które mogłoby się kalekie urodzić. Dla mnie to trochę jakby życiowe wygodnictwo i stawianie jakości swojego życia jako ważniejsze niż życie dziecka, a prawda jest taka życie to życie i nie ma tutaj oceny tego ważniejszego, życia są tak samo ważne. Postawienie komfortu swojego życia, ponad życie innego człowieka to wielkie nieporozumienie.

Czy te kobiety nim zdarzyło się im to „nieszczęście” nie powinny pewnych spraw przemyśleć? Jak generalnie jestem przeciwnikiem sterylizacji to w szczególnych przypadkach ją dopuszczam, czasem jest to lepsze wyjście w przypadkach, gdy kobieta nie jest wstanie fizycznie, psychicznie, czy finansowo udźwignąć ciężaru wychowania. Chociaż szczerze mówiąc nie u mię tego zrozumieć u kobiet bezdzietnych, bo one nie mają pojęcia, co to właściwie jest wychowywanie dziecka, ale akceptuję w pełni ich wybór, wręcz chwalę, jeżeli to była to odpowiedź na ryzyko aborcji. Lepiej zapobiegać niż abortować.

Wiem zaczniecie mi wypominać, że mieszkam w UK mamy dostępny „ryż” za darmo (ryż nazwa potoczna do implantu w ramię ( 3 rodzaje kobieta przez 2 lub 3 lub 4 lata jest sterylna), a po 35 roku życia sterylizację jak kto chce i jedyny warunek to posiadanie przynajmniej jednego dzieciaka. Ok w PL tylko na życzenie, ale trzeba kilkoro dzieci urodzić najpierw, aby jajniki podwiązali legalnie w szpitalu, ale może się mylę i tak było dawniej.

Mój komentarz: nie marudzić, a jak coś to jechać za granicę na zabieg, albo faceta wysłać, a jak nie ma kasy to nie moja wina, może odłożyć , może ściepa w rodzinie, albo poszukać na necie fundacji charytatywnych i naukowych programów prywatnych one robią to za darmo (tzn. fundacje za darmo, a programy za udział studentów „w pokazie”)

 

12_tygodni_płód

 

Powiem  macie problemy, które nie są takie wielkie jak się spojrzy na świat dookoła. Po prostu  cieszcie sie, że możecie rodzić jak chcecie to zrobić, póki możecie, bo chyba nie macie świadomości co się dzieje na świecie. Nie chcę pisać o kobietach, które z biologicznych powodów nie mogą mieć dzieci, chociaż wiem – tak też się zdarza. Spójrzcie, co się dzieje w Chinach, pomijam sprawę o której wszyscy wiedzą, że tam kobieta oficjalnie może mieć tylko jedno dziecko, a na drugie potrzebuje zezwolenia państwa i grubej kasy na zapłatę podatku od posiadania drugiego dzieciaka.

Jak słyszałam historię, że chińskie studentki zostają w UK, bo chcą mieć dzieci to też myślałam, że o to chodzi, aby mieć więcej niż jedno dziecko. Zmieniłam zdanie jak posłuchałam historii, że czasem trzeba mieć dużo szczęścia, aby ci pozwolili chociaż jedno urodzić. Tam jest coś co tu w UK nazywają Guying Population and Family Planning Office, nie wiem jak to po chińsku, ale po polsku coś w stylu Biuro d/s Populacji i Planowania Rodziny. Otóż te służby mają swoich pracowników terenowych, którzy wyłapują kobiety z brzuchem na ulicy i wiozą do kliniki aborcyjnej, aby je skrobać! Tam jest przymusowa aborcja!

Chinki tutaj nie wierzą, że coś się zmieniło, chociaż paru urzędasów straciło robotę jak przecieki o tym trafiły do Europy. Tam nie możesz mieć dziecka jak nie masz 21, bo przymusowo wyrwią je z twojego brzucha. To samo robią każdej pannie w ciąży.Każda mężatka, która ma jedno dziecko w domu musi wystąpić o pozwolenie władz i uiścić opłatę ok 7 tys $ i czekać na łaskę i nie łaskę urzędu w sprawie o 2 dziecko. Przeciętna Chinka przechodzi ok 3 aborcji w ciągu swojego życia, najczęściel, dlatego, że próbuje urodzić swoje dziecko wbrew tamtejszej polityce kontroli urodzeń.

Przeczytajcie historię Wang Liping. Ona miała 23 i była w ciąży w 7 miesiącu ją dorwali w drodze do domu, zabrali do Laoyachen Hospital i zrobili to co na zdjęciu. Płakała, ze bez jej zgody zabili jej dziecko i nieżywe położyli na łóżku. Teraz szpital ściga ją o spłatę rachunku wystawionego za tą przymusową aborcję.

Wpiszcie do wyszukiwarki : New Evidence Regarding China’s One-Child Policy – Forced Abortion, Involuntary Sterilization, Infanticide and Coercive Family Planning I zobaczycie ile ofiar przymusowej aborcji wam wyskoczy.

 

aborcja_przymusowa_chiny

 

Może np Feng Jianmei, została pobita i  przymusowo wciągnięta do samochodu przez grupę urzędników planowania rodziny, podczas gdy jej mąż, Deng Jiyuan, został z pracy. Urzędnicy poprosili o RMB 40.000 grzywny – okupu od rodziny Feng Jianmei. Kiedy nie otrzymali pieniędzy, jej ciąża została przymusowo przerwana pod koniec  siódmego miesiąca, a pokiereszowane ciało dziecka rzucili na jej łóżko.   Karę za ciążę bez pozwolenia muszą zapłacić, ich dziecko dostało zastrzyk w głowę w łonie matki i zostało siłą wytargane z niej i zabite. Dzieciaka nie ma, oni kasę liczą, a świat udaje, że tego nie widzi! Łatwo znaleźć jej przypadek, tylko trzeba chcieć  wpisać w wyszukiwarkę Feng abortion.

 

 

Na zdjęciu poniżej to Wujian, nie miała pozwolenia na ciążę i ukrywała ją jak mogła, a jednak dorwali ją też! Aresztowali ojca, bo nie mogli jej znaleźć, a później go bili i katowali, aż córka poszła do szpitala, bo dowiedziała się, że będzie bity do śmierci jak jej nie znajdą. Zabili jej dziecko i dali w worku szczątki!  Ona krzyczy na cały świat, że w szpitalu tuż przed aborcją jej i innym kobietom podali zastrzyk Oxytocin i zrobili swoje. Twierdzi, że jak ich wysadzili ze specjalnych vanów to była ich tam setka! I przysięga, że w jej prowincji dokonano 10,000 w zeszłym roku. Nie wiem sprawdźcie to sami, ja już nie mogę o tym pisać, bo mnie szlak trafi! Czy to nie jest morderstwo? I gdzie tu prawa człowieka? Prawa kobiety i dziecka do życia i wolności?

 

Wujian_przymusowa_aborcja_chiny

 

A na  koniec szukajcie raportu Yubei Huang dotyczącego badań nad rakiem piersi w 14 prowincjach Chin, one wskazują, że u kobiet które miały 1 aborcję ryzyko wzrasta o  44% , o 76%  po 2 zabiegach i ponad 89% po więcej niż 2. Nie wiem jak to skomentować, bo tu w UK się trąbi, że aborcja obniża ryzyko zachorowań na raka, a ja lekarzem nie jestem,  pamiętam o raporcie Joel Brind i coś mi tu śmierdzi, bardzo bym chciała wiedzieć jak to naprawdę jest.

Widzieliście kiedyś szczątki płodów  po aborcji? Poniżej zjęcia, tego co zostało z dziecka po zabiegu.

 

aborcja_szczątki_płodu_1 aborcja_szczątki_płodu_2

aborcja_szczątki_płodu_3 aborcja_szczątki_płodu_4

aborcja_szczątki_płodu_5 aborcja_szczątki_płodu_6

 

 

Wszystkie artykuły dotyczące aborcji.

 

Udostępnij na:

One Comment

  1. Te zdjecia sa jednoczesnie okropne jako fakt i pelne milosci dla tych malutkich dzieci ktore nawet nie widzialy slonca a napewno by chcialy…

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*

POTWIERDŹ SWÓJ WIEK!

Na stronie czasem pojawiają się drastyczne treści, niecenzurowany język i wątki erotyczne przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Potwierdź, że masz ukończone 18 lat. .