panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

pudełko2

56. Niespodzianka na śniadanie. – Nowela – Szkocka krata.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki cyklu – Szkocka krata – nowela erotyczna.

 

Siedzieli przy stole, Szkot prawie nie jadł śniadania, tylko dzióbał bez sensu widelcem po talerzu, był jeszcze bardziej spięty niż poprzedniego dnia. Nina przez moment myślała, że czeka ich rozmowa na temat wczorajszego tak innego niż zwykle seksu, ale nie była pewna, więc siedziała cicho i tylko go obserwowała. Wewnętrznie jednak przeczuwała, że coś poważniejszego, groźnie wisi w powietrzu.

W końcu Szkot odezwał się, wyjął maleńkie pudełko z kieszeni marynarki i wcisnął jej do ręki.

– …wiesz dla ciebie mógłbym zostawić żonę… kupiłem bilety na koncert The Lumineers w Bostonie, zrezygnuj z tego wyjazdu do Polski pojedziemy do Irlandii…

Nina omal się nie zakrztusiła, wybiegła z jadalni, wpadła do pokoju zabrała swoje bety, wskoczyła do auta i pognała do domu. Klęła siarczyście i dociskała gazu… Ochłonęła słysząc natarczywy dzwonek komórki, zjechała na bok i widząc numer Szkota wyłączyła telefon. Włączyła radio i spokojniej pojechała do domu.

W domu Nina nie mogła znaleźć sobie miejsca, ani zimny prysznic, ani bieganie z psami po parku nie poprawiła jej nastroju. Rozpakowując walizkę znalazła te cholerne bilety na koncert… Wyjęła pierścionek z kieszeni – po cholerę ja go wzięłam? – pytała samą siebie – jest rzeczywiście śliczny, gust to ty masz dobry… – mruknęła pod nosem i przymierzyła na palec.

Nina wysłała emaila do Szkota, napisała, że albo ich stosunki będą takie jak zawsze, albo będą musieli się rozstać i nie dopuści, aby cokolwiek więcej się wydarzyło. Kazała mu wracać do żony i stwierdziła, że to jest nie lada świństwo, kupować bilety na koncert w dniu 21 rocznicy ślubu, rzucać żonę dla kochanki, akurat w taki dzień!

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*