panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

siekiera

59. Wszystko większe. – Cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 3 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdzy Zdumiewające.

 

Z dnia na dzień dowiadujemy się, że wszystko jest większe niż sądziliśmy. Wszystko wokół nas rośnie jak na drożdżach! W  telewizji krzyczą, że kryzys jest większy, a jak wejdzie się do sklepu, to przecieramy oczy ze zdziwienia jak tam ceny szybko urosły.  Nasze potrzeby rosną, a prywatny portfel jak budżet dziurawy, może trzeba by było się zdobyć na większy wysiłek, więcej pracować, ale na to potrzeba mieć więcej czasu i siły. Może znaleźć nową pracę, ale tu są coraz większe trudności rynkowe i pracodawcy mają, coraz większe wymagania…

Coraz więcej ludzi zastanawia się, czy aby przeżyć nie trzeba więcej się nagimnastykować niż ci, co pretendują do księgi Guinnessa. Nie tylko zwyczajnym ludziom problemy rosną, tym sławnym wielkim ludziom też, przecież wciąż muszą coś większego robić, aby większy rozgłos uzyskać i aby ktoś większy na scenie politycznej czy rozrywkowej ich nie wykopał poza ring.

 

Guineess

 
Powoli wszyscy zapominamy patrzeć na świat przez pryzmat większych problemów. Nie będę pisać o większym zanieczyszczeniu planety, czy anomaliach pogodowych, chociaż może i warto by było, w końcu te problemy są tez coraz więkasze… Napisze o tym co wg naukowców jest większe niż im się wydawało.

Największy wulkan okazał się 2, 5 krotnie większy – Ustalono, że komora wulkaniczna Superwulkan Yellowstone ( Kaldera Yellowstone) rozciąga się na ponad 90 km i zawiera 200-600 km3 magmy. (źródło BBC) Trzeba przyznać, że Yellowstone Park równie zadziwiający jak piękny.

 

yellowstone

 

Ilość metanu pod dnem Morza Arktycznego jest 2- krotnie większa niż sądzono (podaje Live Science i Nature Geoscience) Wygląda na to, że bomba zegarowa globalnego ocieplenia będzie miała większą siłę rażenia niż sądzono. (zdjęcie Morza Arktycznego poniżej udostępnia University of Georgia)

 

Morze_Arktyczne_2
 

To o czym teraz myśleć o rosnących problemach planety, cywilizacji, czy pojedynczego człowieka? Myśl sobie co chcesz np. o wzrastającym zagrożeniu, bo produkuje się więcej broni, czy o rosnącej korupcji, czy rosnącej gorączce przedświątecznej!

Cóż, ja lepiej przeczytam jak zwiększa się ludzka pazerność na nasz biedny Księżyc! Od czego zacząć? Może jak to Chiny chcą wystawić na nim pod pretekstem stacji badawczej bazę rakietową? Może sprawdzę jak firma Moon Publicity zamierza formować reklamy z księżycowego pyłu, tworząc gigantyczne wzory rzucające gigantyczne cienie? Może powinnam sprawdzić, co u Lady Gaga, w końcu  zamierza być pierwszą gwiazdą na świecie, która zagra koncert w kosmosie i media już poinformowały, że 2015 roku opuści atmosferę Ziemi i zaśpiewa w stanie nieważkości.

 

ksiezyc_na_sprzedaż

 

 

Oj, mój umysł chyba też powoli zaczyna ogarniać stan nieważkości, lepiej odpocząć i na dobranoc poszukać książki z dzieciństwa „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Nie, lepiej odsłonię firanki i popatrzę na księżyc dopóki jeszcze można to robić bez zezwolenia jakiś rządów, dopóki jakaś reklama nie zasłoniła jego piękna i nikt nie każe mi kupować biletów na spektakl!
 

 
 

Udostępnij na:

3 Comments

 1. To właśnie jest czego potrzeba ludziom otwarcia oczu ze to co mowia w tv czy gazecie to nie koniecznie prawda, popieram* * * * *

 2. czy kto już sie reklamuje na księżycu? Chyba nikt nie jest na tyle szalony!

  • admin

   Obawiam się, że są tacy.

   Patent w USA o nr. 8515595 dla Moon Publicity Corporation pozwala na tworzenie obrazów na powierzchni księżyca, które są widoczne z Ziemi.

   Dzięki ciekawe pytanie. Nie wiem kto, ale na necie jest filmik o przygotowywanej reklamie chińskich napojów.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*