panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

łańcuchy_niewolnictwo

6. LSD, radiacja i… masowa kontrola umysłu, część 1- cykl – Kontrola umysłu

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki w cyklu – Kontrola umysłu.

 

LSD, radiacja i… masowa kontrola umysłu – część 1

 

Ludzie poddani kontroli umysłu

Okazuje się, że czasem los niektórych ludzi jest ustalony odgórnie przez w/Wielkiego b/Brata, a na jego zlecenie lekarze, wojskowi i inni poddani, zmieniają się w oprawców i przygotowują nieświadomą ofiarę do określonych przez władzę celów. Nie pyta się człowieka, co ona na to i czy chce być poddana eksperymentom, robi się to bez jej wiedzy, bo co kogo obchodzi jej zdanie. Kogoś wyżej postawionego obchodzi natomiast jak szybko stworzyć bezwolną marionetkę, zdalnie sterowanego i kontrolowanego umysłowo niewolnika, a może zaprogramowaną maszynkę do zabijania?

Nowe tożsamości, są niezbędne do wykonywania określonych zadań. Niestety kobietom często przypadała rola seksualnych niewolnic (Brice Taylor, Cathy O’Brien), a mężczyznom – rola żołnierzy i skrytobójców (Duncan O’Finioan, David Corso). Niektóre ofiary kontroli umysłu były programowane w celach niestandardowych, dla wywołania chaosu, czy wprowadzania w błąd społeczeństwa, a nawet udział w satanistycznych rytuałach (Arizona Wilder).

Jako przykład ofiary kontroli  umysłu najczęściej nazwisko Anders Behring Breivik (sprawca zamachu w Oslo i masakry na wyspie Utoya). Co ciekawe to ten norweski terrorysta jako małe dziecko był molestowany i, a także stosowano wobec niego przemoc fizyczną (np. bicie) i psychiczną (np. notoryczne życzenie śmierci). Oficjalne źródła podają, że zaserwowała mu to rodzina, a większość krzywd wyrządziła matka.

Przypomnijmy sobie szczegóły: jego matka była pielęgniarką (czyli osobą ze świata medycyny), a ojciec dyplomatą (czyli przedstawicielem władzy), a Brevik urodził się w Londynie, który słynie z zabawy w manipulowanie człowiekiem, aby osiągnąć nad nim pełną kontrolę. Z tego powodu snuje się podejrzenia, że Brevik padł ofiarą programu kontroli umysłu, w który zaangażowani byli jego rodzice. Faktyczne jakby przestudiować ich metody wychowawcze ma się wrażenie, że stosowali techniki wprost zaczerpnięte ze słynnego projektu Monarch.

Większość ofiar kontroli umysłu została poddana rozszczepieniu osobowości, a terapeuta –oprawca pracujący nad wywołaniem zaburzenia osobowości  starał się dokooptować dodatkową osobowość  lub nawet kilka. Ten warunek został stworzony celowo przez lekarzy kontroli umysłu, jako niezbędny do wykonywania systematycznych eksperymentów i zdalnej kontroli umysłu ofiary.

Doświadczenia były prowadzone na pojedynczych jednostkach lub zbiorowo. Masowej kontroli umysłu poddawano wybrane grupy społeczne np. grupę amerykańskich jeńców wojennych w wojnie koreańskiej poddano praniu mózgu podczas „ich drogi do wolności”.

Ofiarę/y poddawano specjalnej terapii umożliwiającej wytworzyć zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, które spełniało następujące kryteria:

– stworzyć nową (dodtkową) tożsamość

– wywołać amnezję

– wykorzystywać obydwa wyżej wymienione przemiennie (swich on / off ) w operacjach symulowanych lub rzeczywistych

 

 

Tajne projekty rządowe dotyczące kontroli umysłów

 

Projekt Blubird to właśnie tego typu nadużycie psychiatrii politycznej. Tysiące więźniów i chorych umysłowo poddano eksperymentom kontroli umysłu przez czołowych psychiatrów i szkołach medycznych właśnie zaangażowanych w program Bluebird. Eksperymenty z kontrolą umysłu zostały wplecione do eksperymentów nad radiacją i badań nad bronią chemiczną, czy biologiczną. Były finansowane przez CIA, armię ( w szczególności przez marynarkę i siły powietrzne) i przez inne agencje rządowe, w tym Służby Zdrowia Publicznego i liczne fundacje np. Scottish Rite Foundation.

Praca lekarzy nad kontrolą umysłu została zainagurowana przez lekarzy hitlerowskich sprowadzonych do USA za pośrednictwem tajnych programów jak  np. project Paperclip (projekt Spinacz). Ponad 1000 niemieckich naukowców zostało potajemnie przyniesionych do USA bez zgody Departamentu Stanu. Najsłynniejszy z nich Von Braun był szefem niemieckiego programu rakiet V2. Rakiety NASA do misji Neila Armstrong na Księżycu też zostały zbudowane przez von Brauna i jego współpracowników. Lekarze hitlerowscy zostali przewiezieni do stanów na podstawie tego samego tajnego programu Paperclip, czyli Spinacz.

Eksperymenty kontroli umysłu przeprowadzano przy użyciu narkotyków i promieniowania. Wielu osobom wstrzyknięto pluton np. 18 pacjentom w eksperymencie prowadzonym w ramach projektu Manhattan, a więźniowie w Waszyngtonie i Oregonie mieli wypłacane 5 dolarów za napromieniowane jąder dawką 600 Roentgenów. Doskonale wiemy, że chmury materiałów radioaktywnych zostały uwolnione do atmosfery nie raz, niesione wiatrem trafiały do zaludnionych obszarów. Możemy wymieniać i stworzyć długą listę, do której możemy się pokusić o włączenie awarii atomowych, specjalnie wywołanych na odgórne zlecenie.

Nie rozwijając tematu, opierając się na dowodach warto wspomnieć o eksperymentach jądrowych przeprowadzonych na Atolu Bikini , czy o doświadczeniu o nazwie kodowej GREEN RUN, radioaktywny jod-131 wydalony z Hanford Nuclear Facility dryfował nad Spokane (Spokane rejon w Ameryce, miasto i rzeka Spokane – północny stan Waszyngton). Chmura zawierała setki razy więcej promieniowania, jak to, które przypadkowo wydostało się nad Three Mile Island w 1979 roku.

Nie można zapomnieć, że napromieniowano nie tylko więźniów, ale także i niczemu niewinne dzieci.W 1961 roku naukowcy z Harvard Medical School, Massachusetts General Hospital i Boston University School of Medicine  zaaplikowali radioaktywny jod dzieciom upośledzonym w Państwowej Szkole w Wrentham. A Fernald School? MIT podał substancje radioaktywne dzieciom w żywności. Formularz w którym rodzice mieli podpisać  zgodę twierdził, że udział w eksperymentach „przyczyni się do poprawy odżywiania naszych dzieci.” A o ryzyku napromieniowania cicho sza!

Dr Saul Krugman z New York University i jego pracownicy wstrzykiwał opóźnionym w rozwoju umysłowym dzieciom wirus zapalenia wątroby w 1950 i 1960 roku (Willowbrook State School), co było finansowane przez Army Medical Research and Development Command. Lekarze wykorzystywali napromieniowanie, elektrowstrząsy i narkotyki np LSD co najmniej do późnego 1970 roku. Cztery z podprojektów programu MK-ULTRA obejmowały doświadczenia z udziałem dzieci.

Co do narkotyków użytych do kontroli umysłu, stosowano ich wiele, ale  najwięcej eksperymentowano z LSD. Samo LSD zostało zsyntetyzowane przez Alfreda Hoffmanna w 1938 r. w firmie Santoz (nazwa zmieniona na Novartis), miało posłużyć za pozytywny stymulant, a do czego było wykorzystywane? Jak wiadomo osoba doświadcza różnych efektów sensorycznych i jest bardzo podatna na sugestię, co skrzętnie wykorzystało CIA.

Program Blubird miał na celu odpowiedzenie na doniesienia o praniu mózgu w ZSRR, stworzenie czegoś podobnego i znalezienia nowych/ lepszych środków do przejęcia władzy nad wrogiem. W 1949r. zaprzęgnięto do tego niemieckich naukowców, neurochirurgów, psychiatrów i psychologów,  skrzyknięto wszystkich wybitnych w tych dziedzinach i  rozpoczęto badania nad kontrolą umysłu (mind control), oraz nad technikami, które mogą wywołać zmiany zachowań ludzkich, co miało służyć działaniom CIA np. wspierać szpiegostwo, kontrwywiad i sabotaż.

Eksperymentom poddano nieświadomych obywateli USA. Zastosowano m.in. elektrowstrząsy, hipnozę, techniki indukcji snu, poddano wpływowi leków i narkotyków (wykorzystano różne substancje psychoaktywne, najczęściej aplikowano LSD)

Projekt Bluebird zakończył  swą działalność w roku 1951, a na jego miejsce pojawił się  projekt Artichoke (projekt Karczoch). Projekt Artichoke miał na celu opracowanie nowych metod przesłuchań, wykorzystujących hipnozę oraz substancje psychoaktywne. Ludziom wstrzykiwano różne substancje np. heroinę i tzw.  serum prawdy, czyli zastrzyki „prawdomówności”, aby wyciągać potrzebne informacje.

Później przyszła kolej na Projekt MK-ULTRA, którego celem było wynalezienie technik sterowania mózgiem człowieka. Znów wykorzystano substancje chemiczne, elektrowstrząsy i hipnozę. Doświadczalnie sprawdzono jak pobudzać mózg elektrycznie, poddano analizie fale mózgowe i nauczono się robić użytek z percepcji podprogowej. Szerzej o projekcie Mk- Ultra pisałam już w pierwszym odcinku  z serii Kontrola umysłu.

 

 

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*