panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

łańcuchy_niewolnictwo

6. LSD, radiacja… i masowa kontrola umysłu, część 4 – cykl – Kontrola umysłu

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki w cyklu – Kontrola umysłu.

 

LSD, radiacja… i masowa kontrola umysłu – część 4

 

O stymulacji mózgu – ogólnie.

Naukowcy już z tym eksperymentowali od 1930 roku.  W 1951 roku amerykańskie tajne służby rozpoczęły pracę nad project Artichoke (projekt Karczoch) , którego cele określać następująco: „Ewolucja i rozwój każdej metody, dzięki którym możemy uzyskać informacje od osoby, wbrew jego woli i bez jego wiedzy … Czy możemy uzyskać kontrolę osoba do punktu, w którym będzie wykonywała nasze rozkazy wbrew jego woli, a nawet wbrew fundamentalnym prawom natury, takich jak zachowanie samo? ” (New York Times w związku ze skandalem szpitala psychiatrycznego Allan Memorial Institute)

Najbardziej znane są eksperymenty na ludziach, których przeprowadzano w ramach projektów typu MK (MK od mind control – kontrola umysłów). Stymulacji mózgu poddawano różnymi metodami elektrowstrząsami, przy wykorzystaniu leków, narkotyków i technik hipnozy. Przede wszystkim skupiały się na „narkotycznej –hipnozie” jak nazistowscy lekarze w obozie koncentracyjnym w Dachau robili to za pomocą narkotyków, czy w Oświęcimiu wykorzystując różnych substancji chemicznych np. barbituranów i pochodnych morfiny.

Tajne programy, w których używano „narkotycznej hipnozy” to: MKULTRA, MKDELTA, MKNAOMI, MKSEARCH, Bluebird, itd. Głównym celem tych programów i projektów z nimi powiązanych było opracowanie techniki tworzenia wiarygodnego „programowalnego” zabójcy i super-wojownika. Dodatkowo dążono do opracowania sposobu kontroli obywateli.  O szczegółach tych programów i podstawowych technikach działania pisałam już wielokrotnie w cyklu Kontrola umysłu. Natomiast dziś szerzej wspomnę o elektrycznej stymulacji mózgu, bo o niej na blogu pojawia się najrzadziej.

 

Elektryczna stymulacja mózgu.

Do elektrycznej stymulacji mózgu służyły elektrody, podpinano je do ludzi i zwierząt, aby stymulować nerwy w różnych miejscach mózgu impulsami słabego prądu elektrycznego. Na początku naukowcy na zlecenie CIA eksperymentowali z wykorzystaniem psów i kotów, aby odnaleźć miejsca w mózgu i technik niezbędnych do zapewnienia kontroli zwierząt. W latach 60-tych CIA prowadziła doświadczeniach z kotami i psami, używając ich jako zdalnie sterowanych bomb. Oczywiście podjęto się również eksperymentów na ludziach.

Za pomocą elektrycznej stymulacji mózgu można regulować rytm oddech i bicie serca, nawet zatrzymać kilka impulsów, można też wpływać na funkcje większości narządów wewnętrznych. Można zmusić ciało do różnych rzeczy np. otwieranie/zamykanie oczu i ust, ziewanie, wywołać sen i zawroty głowy, czy napad padaczki. Te sprawy najbardziej znane są dzięki pracy dr Jose Delgado np. opublikowanej w 1969 r „Fizycznej kontroli umysłu” (“Physical Control of the mind, Toward a Psychocivilized Society”)

Prace Delgado dotyczące eksperymentów na ludziach i zwierzętach wykazały, że elektroniczna stymulacja może wzbudzić skrajne emocje w tym wściekłości, żądzy i zmęczenia.  Np. w jego artykule „Wewnątrzmózgowej radio stymulacji” („Intracerebral Radio Stimulation and recording in Completely Free Patients”) możecie przeczytać o radio stymulacji w różnych punktach ciała migdałowatego i hipokampa do produkcji różnych efektów np. wywoływania radości, głębokiej koncentracji, relaksacji, lub kolorowych wizji (halucynacje).

Dodatkowe badania przeprowadzone przez dr Ewen Cameron i finansowane przez CIA, zostały skierowane do kasowania pamięci i nakładania nowych osobowości u pacjentów. Cameron odkrył, że leczenie elektrowstrząsami spowodował amnezję. Rozwinięto program tzw. „de-wzornictwo” do kasowania pamięci wybranych pacjentów, a z czasem nauczono się programować z techniką „psychicznej jazdy.” Na tych eksperymentach opracowanie zostały urządzenia elektromagnetycznych do celów kontroli zamieszek, tajnych operacji i usuwania zakładników. (Anna Keeler , Full Disclosure, 1989.)

Dr .Jose Delgado i dr Louis Joylan opanowali technologię o nazwie „RHIC-EDOM”. RHIC oznacza „Radio -hypnotyczna – śródmózgowa kontrola”, a Edom oznacza „elektroniczne rozwiązanie pamięci.”  EDOM to inaczej „brak czasu” lub dziura w pamięci/skasowanie pamięci. Tego typu eksperymenty były prowadzone w ramach tajnych projektów: Artichoke, Bluebird, Pandora, Mk-Delta, Mk-Naomi, Mk-Action, Mk-Search, Mk-Ultra.

 

Inne eksperymenty z nadawaniem komunikatów do mózgu.

Przeprowadzano wiele eksperymentów np. Allen Frey zdalnie wywoływał sen w swoich pacjentach przez poddanie ich działaniu fal elektromagnetycznych. Produkować dźwięki akustyczne jak szum i syczenie, bezpośrednio wewnątrz głowy wolontariusza. Józef Ostry lekarz w Walter Reed Army Institute of Research, był w stanie przekazywać słowa przez impulsowy mikrofal. Siedząc w środku pola elektromagnetycznego Sharp mógł wyraźnie usłyszeć i zrozumieć słowa przekazane przez kolegę.

Doświadczenia z nadawaniem komunikatów do mózgu mogą być wykorzystane w medycynie, ale także dla niecnych celów. Przekazywanie słów  przez nadawanie fal to korzyści dla osób niesłyszących. Przeprowadzano też inne eksperymenty np. przez elektryczną stymulację wizualną centrum mózgu postrzeganie znaków brajlowskich u osób niewidomych, a oni nauczyli się je czytać. John Stanton Yeomans podaje, że przez stymulację elektryczną mózgu były wytwarzane kompleksowe myśli (John Stanton Yeomans “Principles of Brain Stimulation”)

Gordon Thomas pisze sporo o nadużyciach w szpitalach chorych psychicznie w Montrealu, o stosowanych lekach i prowadzonych badaniach psychologicznych przez CIA. Między innymi opisuje wizytę dyrektora Urząd CIA Badań i Rozwoju CIA w 1972 roku, który z entuzjazmem zapewnia, że elektryczna stymulacja mózgu jest kluczem do tworzenia nie tylko odpowiedniej psychiki osoby, ale całego społeczeństwa, w którym każdy człowiek myśli, emocje, uczucie i chęć może być kontrolowana przez elektryczną stymulację mózgu.

Warto też wspomnieć o innych wynalazkach do kontroli umysłu jak np. „maszyna CIA  tzw. Schwitzgebel” z 1972 roku. Składała się z nadajnika Behavior Transmitter  i zamontowanego pasa. Maszyna Schwitzgebel mogła „nagrać wszystkie fizyczne i neurologiczne objawy u pacjenta ” (Gordon Thomas: Journey into Madness, the True Story of Secret CIA Mind Control and Medical Abuse).

W latach 1965 – 1970 roku Agencja Zaawansowanych Projektów Badań Obrony (DARPA), finansowała projekt PANDORA do badania skutków zdrowotnych i psychologicznych mikrofal o niskiej intensywności w odniesieniu do tzw. „sygnału Moskwa.” Sowieci zaczęli bombardować falami amerykańską ambasadę w Moskwie w 1953 roku,  w 1975r. roku sygnały podległy zmianie i dołączono dwa nowe nadajniki.

Badania wykazały jak wywoływać napady serca, tworzyć przecieki krewi do mózgu i wywoływanie halucynacje słuchowe. Projekt Pandora ujawnił, że promieniowanie mikrofalowe zakłóca zdolność podejmowania decyzji, powoduje chroniczny stres i niska efektywność. Więcej o sygnale moskiewskim i projekcie Pandora znajdziesz w tekście o „rosyjskim dzięciole”.
 

 

NLD

Kontrola umysłu i modyfikacja zachowań ukryte jest  za Non Lethal Defense (NLD). Od 1995 roku non leathal broń (w tym wysokiej mocy mikrofael i urządzenia o częstotliwości radiowej) są skierowane do sektora ścigania w ramach wspólnego programu „operacji innych niż wojna”, co otworzyło drogę do  przejścia  od wojskowego  sektora do domeny cywilnej. Deklarowanym celem jest, aby skuteczniej zająć handlem narkotykami, terroryzmu i innych działań przestępczych. A jak zostały opracowanie  późniejsze urządzenia elektromagnetyczne do celów kontroli zamieszek, tajnych operacji i usuwania zakładników?

O tym , broni radiologicznej, elektromagnetycznej, mikrofalach i innych sprawach powiązanych w odcinkach o broni  psychologicznej i psychotronicznej.
 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*