panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

żłów

61. Zwierzęta, gady, a nawet insekty są lepsze od ludzi. – Cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 2 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdzy Zdumiewające.

 

Człowiek stara się wygrać konkurencję ze wszystkimi mieszkańcami tej ziemi np. z krokodylem. Krokodyl ma zawsze piękne zęby, one nie dość, że się nie psują to jak się jakiś ząb uszkodzi to wyrastają zawsze nowe. Człowiek tylko dwa razy wymienia zęby, a później już te utracone nie chcą odrastać, dlatego wynaleziono sztuczne zęby i nawet jak stracimy na starość uzębienie to nosimy sztuczne szczeki, aby nie być gorszymi od krokodyla.

Wiadomo, że krokodyle przed kopulacją stosują rytuał zalotów, polegający u samca na puszczaniu baniek powietrznych z paszczy, czyżby dlatego wynaleziono bańki mydlane? Do tego krokodyl w zalotach uderza ogonem w powierzchnię wody, aby ją spienić. Za to człowiek uderza „ogonem” w inną powierzchnię i też coś potrafi spienić.

 

krokodyle

Gdyby człowiek potrafił skakać jak pchła to by przeskoczył 3 boiska sportowe w ciągu jednego skoku. Na szczęście człowiek potrafi skakać, chociaż czasem tyczka mu jest potrzebna, bo słoń niby większy, a jest jedynym ssakiem, który skakać nie umie. Niestety człowiek rzadko widuje słonie, a koty ma ciągle przed oczami. Koty skaczą wysoko, ok 5 razy wyżej niż ich wysokość, wiec trudno się dziwić, że kompleksy człowieka rosną, gdy je widzi. Do tego koty posiadają ponad 100 strun głosowych, mają 32 mięśnie w uchu, a koci mocz świeci w nocy (fosforyzuje).

Człowiek sobie radzi z kocią konkurencją, wymyślił maszyny modyfikujące głos i fosforyzującą farbę.  Co do słonia to jest sprawa kontrowersyjna,  bo w trąbie słonia znajduje się ok 100 tysięcy mięśni, ale za to słoń ma trąbę, a człowiek potrafi zachowywać się jak trąba, albo drugiego „w trąbę zrobić” i sam się „w trąbę zrobić pozwoli”.

 

walka_słonia_i_krokodyla

 

Najszybszym ptakiem jest sokół wędrowny, który osiąga do 240 km. na godzinę. Co tam 240, jak samoloty pasażerskie latają z średnią prędkością 800-900 km na godzinę. Rekord prędkości to 2 980 km/h oraz rekord wznoszenia 25km w 2 minuty 34 sekundy. Zostało to osiągnięte podczas tzw. lotów parabolicznych przez MiG-25. To, że wzbija się wysoko z zawrotną prędkością, a potem opada, gdyż nie jest w stanie pozostać na tak dużej wysokości to mały szczegół, o którym nie wypada mówić głośno, bo dzieje się to na wysokości 37 650km, a żaden ptak tak wysoko nie lata!

Liściołaz żółty czyli żabka z Ameryki Płd. może swoim jadem zabić 10 dorosłych osób na raz. Z tym też człowiek sobie poradził najpierw nauczył królewiczów żabek nie całować. Później wynalazł tyle rozmaitych trucizn zdolnych powalić z nóg dużo więcej niż 10 osób! Z gadami to ludzie mają nie lada kłopot np. jaszczurki bazyliszki pręgowane mogą biegać po wodzie. Dobrze, że im Jezus 2000 lat temu udowodnił, że ludzie po wodzie tez chodzić potrafią!

Ślimaki mogą spać nawet 3-4 lat bez przerwy i nie potrzebują wtedy pokarmu, nawet niedźwiadki im nie odbiorą rekordu, a co dopiero człowiek? Do tego ślimak ma 4 nosy! No cóż niektórzy ludzie w śpiączce potrafią dłużej pozostawać, a jak aparatura ich karmi to też nie jedzą. Ilość nosów ślimaka człowiek „ma w nosie”, a ślimak chociaż ma nosów cztery to musi uważać, aby go Francuzi nie zjedli.

 

ślimak

 

Inne problemy z gadami? Np pyton jest w stanie połknąć świnię w całości? Człowiek nie hoduje świń na żerowiskach pytona. Ostrygi jadalne potrafią zmienić płeć, a człowiek bez operacji nie? Co z tego, człowiek jak się zoperuje to płeć zmieni, sztucznego narządy można kupić w każdym seks-shopie, a ludzie mogą jeść ostrygi, a jeszcze nie słyszano, aby jakaś ostryga pożarła człowieka. Mały kłopot z żółwiami, bo niektóre potrafią oddychać przez odbyt, ale przecież człowiek potrafi oddychać przez rurkę i wydychać przez odbyt! Żółwie jednak żyją dłużej, nawet 300 lat. I to jest największy problem człowieka, bo nawet mięczak Arctica Islandica może żyć ok. 400 lat, no i kto tu jest mięczakiem?

Tak. z długowiecznością człowiek ma problem, z łezką w oku wspomina czasy Noego, gdy ludzie żyli nawet 600 lat. Próbuje odwołać się do historii i mówić, że potrafi więcej przeżyć i udaje, że nie wie, iż meduza Turritopsis Nutricula jest biologicznie nieśmiertelna! Tak meduzy wkurzają człowieka, za dużo potrafią. Problem parzydełek ludzie już rozwiązali wymyślając elektrowstrząsy i paralizatory. Meduza w morskich ciemnościach sama sobie oświetla drogę! Człowiek też oświetlać drogę sobie potrafi, nie tylko w głębinach morskich. Meduza na lądzie przecież sobie nie poradzi, a więc najlepszy sposób na meduzy wyrzucić je z wody.

 

olbrzymia_meduza

 

Inne sposoby walki człowieka, aby był nadrzędnym ssakiem w królestwie zwierząt?

  • Pszczoły mają zdolność widzenia promieni ultrafioletowych, człowiek też już zaopatrzył się w odpowiedni sprzęt
  • Żyrafy czyszczą sobie uszy i robią to własnym językiem. Człowiek robi to inaczej i jest lepszy, bo lizanie uszu jest takie niehigieniczne!
  • Owady cykady mogą wytwarzać dźwięki przekraczające 100dc, oj o sprzęcie muzycznym lepiej nie mówmy, bo sąsiad właśnie włączył wzmacniacz na cały regulator i zaraz mi szyby w pokoju wylecą!
  • Mrówki podnoszą ciężary 50 razy wyższe niż ich waga ciała. Jeśli we Wrocławiu MPK ma dźwig do podnoszenia tramwajów, który unosi w górę do  37 ton,  to nie trzeba szukać innych przykładów na świecie, to do pokonania mrówki wystarczy.
  • Dżdżownica ma 5 serc, a człowiek już serca wymieniać potrafi, a ona nie. DO tego ma wybór przeszczep od człowieka, od świni, albo sztuczne, jak kto woli.

 

świnie

 

Co do świni i człowieka to bardzo trudna sprawa, czasem trudno ich rozróżnić, a co dopiero określić, kto jest górą. Możemy spróbować… Budowa ciała świni uniemożliwia jej spojrzenie w niebo, a człowiek tak często tam spogląda i o łaskę prosi jak w b/Boga wierzy. Są nawet tacy ludzie co wierzą, że mogą nawet nieba uchylić!

Jest tylko jeden problem, seks u świni trwa 2-3 minuty, a orgazm trwa ok. 30 minut! Tak to każdy człowiek by chciał! No tak, co na strefę seksualności wejdę to porażka… Nie kocimy się jak króliki, chociaż Chińczycy próbowali na tym polu konkurować, nie wyszło, ale to pewnie tylko przez rząd, który im podatek od nadprogramowych dzieci wprowadził!

Konik morski to jedyny samiec na świecie, który zachodzi w ciążę. Z tym sobie człowiek jeszcze nie poradził. Mimo, że pierwszy mężczyzna, który urodzi dziecko ma za ten nie lada „wyczyn” otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości miliona dolarów, na razie się żadnemu nie udało! Za to niektórzy przeżywają syndrom kuwady, ale o dziwnych sposobach wczuwania się w rolę ojca to musisz sobie sam znaleźć w źródłach, bo dostanę czkawki ze śmiechu i nie skończę artykułu, a szkoda by było poświęcić tych ostatnich linijek.

 Karaluch bez głowy może żyć ok 7 dni, a człowiek zachodzi w głowę jak to on robi? Aby nie popadać w kompleksy, zapewnia, że po ponownym przestudiowaniu prac Frankensteina uda mu się rozwiązać tą zagadkę!  Jest tego, bardzo pewny, bo pokonał już strusia! Nie, nie chodzi mi o prędkość, tylko o to, że oko strusia jest większe niż jego mózg, a u człowieka między wielkością oka i mózgu są odpowiedniejsze proporcje!

 

struś
Udostępnij na:

2 Comments

  1. Świeta prawda to co zwierzeta potrafią to życ a ludziom się dużo tylko wydaje, zwierzeta żyja chwilą obecną czyli wszystko co jest, a ludzie żyją w przeszłości i przyszłości czyli w nie realnym świecie, samo to czyni ich lepszymi bo umią życ a czlowiek nie żyje w ogule tylko się mu tak wydaje.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*