panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

warzywa_owoce_pomidory

63. Gigantyczne pomyłki. – Cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 5 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdzy Zdumiewające.

 

Ludzie różnią się wzrostem, niektórzy nawet bardzo jak giganci i karły, którzy  żyli wśród nas dawniej i żyją obecnie. Zawsze budziło niepokój i ciekawość, jak wszystko, co odbiega od społecznie przyjętej normy. Opowiadają o tym basnie i legendy, podstawowe informacje można znaleźć w encyklopedi i podręcznikach, czasem pojawiają się wzmianki w szmatławych czasopismach, a czasem w poważnych źródłach. O ile w istnienie karłów ludzie wierzą, bo widują ich  w życiu codziennym, o tyle gdy usłyszą o gigantach mina im rzednie i powątpiewają czy to prawda, doszukując się manipulacji mediów. Prawie nikt się nie pokwapi, aby spojrzeć na sprawę chłodnym okiem tylko zapada cisza, albo pojawia się śmiech na sali…

Chcąc zachować chronologię wydarzeń trzeba wspomnieć o dawnych dziejach, giganci byli na planecie Ziemia, nawet w Biblii jest o nich mowa. Co jakiś czas wykopuje się szkielety olbrzymów. Ludzie otwierają szeroko oczy ze zdziwienia i krzyczą, że to Ufo-Annunaki, albo dziennikarska ściema.  Może to faktycznie nie ludzkie szczątki tylko Annunaki , o których wiemy z mitologii Sumerów, a może nie? Prawdą jest tylko to, że ludzie mogą być bardzo wysocy i bardzo mali, a rekordach wzrostu możemy się dowiedzieć nie tylko z księgi Guinnesa.

Poniżej zdjęcia z wykopalisk archeologicznych i szkielety olbrzymów (domniemane  Annunaki):

 

Giganci_Nephilim_1 Giganci_Nephilim_2

Giganci_Nephilim_3 Giganci_Nephilim_4

Giganci_Nephilim_5 Giganci_Nephilim_6

gigantyczne_szkielety_1 gigantyczne_szkielety_2

 

Hormon wzrostu, czyli somatotropina, dla większości z nas łączy się jedynie z wysokim lub niskim wzrostem, a hormon ten jest nam potrzebny nawet wtedy, gdy przestaniemy już rosnąć. Hormon ten odpowiada za syntezę białek, węglowodanów oraz tłuszczów, zatrzymuje jony wapniowe czy fosforowe, pobudza trzustkę do większego wydzielania insuliny.

Zbyt mała ilość hormonu najczęściej prowadzi do tzw. karłowatości, dotknięci ją ludzie poniżej 100 cm wzrostu. Giganci to ludzie z nadmierną produkcją hormonu wzrostu. Medycyna dzieli gigantyzm na przysadkowy oraz eunuchoidalny, może być objawem objawów choroby genetycznej np. zespołu Marfana , Zespołu Beckwitha-Wiedemanna lub Zespołu Sotosa.

Biblia wspomina o gigantach w kilku miejscach, nie tylko w księgach Samuela przytaczając historią Dawida i goliata”. „A Olbrzymowie byli na ziemi w one dni; bo gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, a one porodziły: ci są mocarze od wieku, mężowie sławni.” (Rodzaju 6:4) A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły” (Mojżesza 6:4) . Tylko czy to powód do szukania sensacji, przecież obecnie żyją wśród nas ludzie wysocy i mali…

 

 

bardzo_wysocy_i_mali_ludzie_1 bardzo_wysocy_i_mali_ludzie_2

bardzo_wysocy_i_mali_ludzie_3 bardzo_wysocy_i_mali_ludzie_4

wysocy_mali_ludzie_1 wysocy_mali_ludzie_2

 

Niscy ludzie czasem mażą o pompce pana Kleksa, szaleją aby kupić hormon wzrostu. Oczywiście, że są na rynku suplementy zawierające hormon wzrostu, w jednych krajach są do kupienia całkiem legalnie, a w innych na czarnym rynku. Okazuje się, że średnio w ten sposób można uzyskać maksymalnie 5 cm? Dlaczego? Większość endokrynologów twierdzi, że o niskim wzroście dziecka decydują często czynniki zupełnie inne niż niedobór hormonu wzrostu. To geny po niskich przodkach, ale też niedobór hormonów płciowych, hormonów tarczycy, a także brak odpowiednich produktów w diecie. Czynnikiem mogą też być oczywiście choroby np.genetyczne.

 

bardzo_mali_ludzie_1 bardzo_mali_ludzie_2

bardzo_mali_ludzie_3 bardzo_mali_ludzie_4

 

Kupowanie specyfików, zawierających hormon wzrostu może być niebezpieczne. Nadmiar hormonu wzrostu najczęściej powoduje akromegalię, czyli chorym rosną dłonie, stopy, głowa. Do tego poszerzają się kości policzkowymi , uwydatniają się łuki brwiowe i rosną też narządy wewnętrzne np. powiększa się serce, wątroba, nerki. Generalnie zwiększa się zapadalność na różne choroby np. choroba wieńcowa i raka.

Może problem nie polega na tym, że ludzie są za mali, może mają kompleksy i nie umieją zaakceptować siebie samych, takimi jakimi są? Może nie warto na siłę poprawiać natury? Dlaczego jest taka presja społeczna, że niscy i wysocy nie zawsze odpowiadają oczekiwaniom „współczesnych norm mody”?

 

wysocy_i_niscy_1 wysocy_i_niscy_2

wysocy_i_niscy_3 wysocy_i_niscy_4

  

 

Nie zastanawiajmy się co lepsze, to bywa niebezpieczne i dla ludzi o niespotykanie niskim i wysokim wzroście np. ze względów medycznych, wyciąganie pochopnych wniosków też bywa  niebezpieczne. W bajkach i mitologiach ziarenko prawdy o gigantach zawsze się znajdzie, tylko szkoda, że tak szybko rośnie do wymiarów gigantycznych pomyłek. Może poczytajmy sobie bajkę o Guliwerze, albo obejrzyjmy film. Może pooglądajmy starą polską komedię „Kingsajz”…

 

film_gulliver film_kingsajz

gigant_film karzel_film

 

 

Udostępnij na:

5 Comments

 1. Legendy, legendy i jeszcze raz legendy.

  Cos (ktos) jak giganty nie mialy prawa istniec
  po pierwsze nie ma pewnych dowodow na jakiekolwiek slady na to ze istnialy na ziemi.

  po drugie gdyby byli to napewno nie jadly by kurczaka na obiad tylko ludzi a wtedy rodzaj ludzki by nie przetrwal takiego glodu :)

  • admin

   Dzięki za link do filmu o śladach olbrzymów żyjących kiedyś na Ziemi, ten ktoś miał wielkie stopy. Również polecam „Giant Foot Print 200 Million Yrs Old – South Africa”, a oto klatka-stop, właśnie z niego.

   Odcisk w skale wielkiej stopy

 2. Jagoda wierzysz, że te olbrzymie kościotrupy da sie wytłumaczyć z punktu widzenia medycyny?

  • admin

   Nie wiem, nie jestem lekarzem. Opinie krążące wokół tego tematu są tak dziwne i zróżnicowane, że już się zgubiłam kto ma rację. Kościotrupy istnieją i je wykopano, tylko nie wiadomo jak wyjaśnić skąd się wzięły. Jedni wierzą, że to ufo inni, że kaprys natury. Może jak istniały dinozury to mogli istnieć też ludzie wielcy jak dinozaury? Dziwny jest ten świat!

   Jagoda

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*