panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

łańcuchy_niewolnictwo

7. Broń psychologiczna i psychotroniczna (PSYWAR i PSYOP), część 3 – cykl – Kontrola umysłu

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki w cyklu – Kontrola umysłu.
 

PSYWAR i PSYOP – część 3

 

Ciche wojny

Cicha wojna jak sama nazwa podpowiada wymaga odpowiednich broni, które nie pozostawiają łatwo nie dają się usłyszeć i zauważyć.  Nazwa dość często utożsamiana z wynalazkiem cichych dźwięków SSSS (Silent Sound Spread Spectrum8  tzw. „Squad” , technologia cichych dźwięków). System stosujący dźwięki poniżej (lub powyżej) progu słyszalności, przez to trudno go wykryć podczas zastosowania, stąd nazwa cicha wojna. Jednak na systemie SSSS się to nie kończy, a cicha wojna ma dużo szerszy zasięg.

Większość z tych psychotronicznych wynalazków służy do prowadzenia wojny informacyjnej i szerszego wpływania na umysł nie tylko na placu boju, ale także na zwykłą ludność cywilną. W obecnych czasach najczęściej dotyczy wykorzystania fal elektro-magnetycznych, które działając nie pozostawiając śladu ingerencji nie wskazują na zastosowanie broni psychologicznej np. stosowana psycho-manipulacja może być odebrana przez innych, jako choroba psychiczna czy opętanie.

Większość działań opiera się na urządzeniach do wprowadzania zmian psychologicznych i sposobu przetwarzania danych, generalnie do wprowadzenia kontroli umysłu. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne urządzenia, komputery, satelity i sprzęt wojskowy.

Najbardziej znana sprawa dotycząca stosowania broni psychologicznej to próby wykorzystania technologii umożliwiającej zdalną kontrolę umysłu w czasie nieudanego zamachu na radzieckiego prezydenta Michaiła Gorbaczowa w 1991r.

W kolejnych odcinkach szczegółowo omówię wykorzystanie fali radiowej i mikrofal, dlatego nie wchodzę na ten temat dziś, a skupię się na wymienieniu najbardziej zaskakujących sposobów wpływania na człowieka i pod koniec tekstu o wspomnianym spektrum cichego dźwięku, czyli technologii SSSS.

 

Jak działa broń psychotroniczna.

Wszelkie wpływy środowiskowe mogą wywołać zmianę w człowieku np. fale elektromagnetyczne, grawitacja, światło i dźwięk, wpływa na nasze życie psychiczne, dlatego za ich pomocą można oddziaływać na stan psychiczny i świadomość. Standardowym przykładem jest modyfikacja komputera, gdzie używając jego wyjść sygnałowych można emitować sygnały akustyczne osłabiające osobę, która komputera używa. Inny przykład to „informacyjny szum” w mediach, polega na przekazywaniu nadmiaru informacji, co utrudnia wyodrębnienie najistotniejszych elementów i prawdziwych, tak przecież oddziałuje się na świadomość większej grupy osób.

Czas wspomnieć o informacjach podprogowych, temat mocno znany z muzyki i świata reklamy, ale mniej od strony komputerów. Według Solntseva komputerowy wirus 666 działa na podobnych zasadach. Otóż rosyjski v-666 wyświetla, co 25 sekund grafikę stworzona z kombinacji kolorów, aby wprowadzić człowieka przy komputerze w trans, wywołać podświadome myśli, czasem zaburza rytm serca. Ta technika często nazywana jest  „efektem 25 ramki”.

Innym psychotroniczny rosyjskim wynalazkiem są psycho-generatory. Są ich aż 3 rodzaje. Jeden przesyła wiązkę elektromagnetyczną za pośrednictwem linii telefonicznych, TV, radia, przewodów zasilających i żarówek. Drugi generator pracuje w paśmie 10-20 Hz i tworzy infrasoniczne drgania (zdolność do pracy w paśmie10-150 Hz), a trzeci to urządzenie ultradźwiękowe.

Gdy w 1988 roku Rostowski Instytut zakończył próby psychotropowego generatora, w Rosji wzrosła liczba samobójstw, szczególnie wśród młodzieży. Podejrzewa się, że generatory mają coś z tym wspólnego. Sugeruje się, że za pomocą generatora mogą być przesyłane przesłane sugestie samobójcze, efektem są właśnie popełniane obecnie na masową skalę samobójstwa.
 

 
Amerykanie specjalizują się wywoływaniu wibracji wewnątrz człowieka, co powoduje oszołomienie, poruszanie komórek słuchowych w uchu wewnętrznym, powoduje chorobę lokomocyjną, zawroty głowy i nudności mdłości. Takie częstotliwości wibracji również oddziałują na narządy wewnętrzne i wywołują ból i skurcze. Eksperymentują z wszelkiego rodzaju falami uderzeniowymi, nawet takimi, co mogą cię przewrócić, czy strącić lecący samolot.

Swoje cuda wciąż modyfikują w zależności od przeznaczenia np. wojska NATO w wojnie z Irakiem użyły broni infradźwiękowej. Broń tego typu najczęściej służy do rozpędzenia demonstracji opozycji. Gdy jest użyta ludzie zakrywają uszy i uciekają w panice, gdyż generowane pole wywołuje ostry ból w uszach i niekontrolowany strach, duszności, a czasem bezwład nóg i wzrost temperatury. Do tłumienia demonstracji czasem prowadzi się działania mieszane, z tradycyjnymi armatkami wodnymi i z gazem pieprzowym i chemikaliami.

Dość ciekawym urządzeniem było to zastosowane przez Izrael do rozgonienia demonstracji palestyńskiej w Jerozolimie. Wytwarzało dźwięki o niskiej częstotliwości 7-8 herców tzw. spectrum alfa , a takie fale wywołują strach, dyskomfort, halucynacje i silne bóle głowy. Generalnie jednak pola akustyczne, służą nie tylko do kontroli tłumu i rozwiązywania problemów w okresie zamieszek, najczęściej stosuje się je do ochrony ważnych strategicznie obiektów, oczyszczania dróg dla konwojów, a czasem do ratowania zakładników. Fale przenikają budynki, więc otwierają wiele możliwości.
 

 

Ciche dźwięki do kontroli umysłu – SSSS/Squad

Do zmiany stanu umysłu służy technologia wykorzystująca nośnik działający na podświadomość, czyli narzędzie SSSS, potocznie zwany „Squad”.  Pisałam już o tym w innym artykule: Broń psychologiczna i inne koszmarne wynalazki, ale przypomnę, o co chodzi w telegraficznym skrócie. Silent Sound Spread Spectrum8  to technologia zastrzeżona nie tylko przez cenzurę wiadomości na jej temat, ale także przez  patent  z 27 października 1992r. dra Olivera Lowery z Norcross  o numerze 5 159 703 zatytułowanym „Silent Subliminal Presentation System”  („System cichej prezentacji do podświadomości”)

W tym patencie czytamy „System cichego przekazu informacji, w którym niedostępne dla ucha nośniki zawarte w paśmie bardzo niskiej lub bardzo wysokiej częstotliwości audio lub w sąsiadującym paśmie ultrasonicznych częstotliwości modulowane są amplitudowo lub częstotliwościowo, a następnie propagowane akustycznie lub wibracyjnie w celu wprowadzenia ich do mózgu, zazwyczaj za pomocą głośników, słuchawek lub przetworników piezoelektrycznych. Zmodulowany nośnik można transmitować bezpośrednio w czasie rzeczywistym lub zapisać go i zmagazynować na mechanicznych, magnetycznych lub optycznych nośnikach informacji w celuje dno-lub wielokrotnego nadawania go w czasie późniejszym”.

Mówiąc w wielkim uproszczeniu, przebadali tzw. subtelne wzor, czyli charakterystyczne fale mózgowe, które występują, gdy człowiek doświadcza poszczególnych emocji. Naukowcy zidentyfikowali wzóry fal mózgowych, wiedzą które odpowiadają jakim emocją, więc mogą je powielać = klonować emocje, czyli zamieniać emocje na takie jakie chcą, gdy człowiek otrzymuje wiadomość podprogową.

Squad był użyty przeciwko wojskom irackim w Kuwejcie w czasie operacji „Pustynna Burza”. W opuszczonym mieście Al Khafji Amerykanie zainstalowali przenośną radiostację nadającą sygnał 100 MHz, czyli na tej samej częstotliwości co irackie krótkofalówki. Amerykańska radiostacja zagłuszała miejscową stację iracką, nadając „swoje” informacje wprost do podświadomości słuchaczy. Zaimplantowała strach, niepewność i poczucie beznadziejności bezpośrednio do ich mózgów.

Wyglądało to tak „zastosowano megafon, aby skierować na nieprzyjaciela psychoakustyczne częstotliwości, które zaangażowały uwagę sieci neuronowych mózgów jego żołnierzy, powodując, że myśleli oni i odczuwali emocje, które Amerykanie chcieli, żeby odczuwali” „Poddawali się całymi oddziałami, czasami tak szybko, że nie mogliśmy sobie z tym poradzić…”( źródło   „Użycie wysoko zaawansowanych technicznie broni psychologicznych na Środkowym Wschodzie” biuletyn agencji ITV News Bureau Ltd z dnia 23 Marca 1991r.)
 

 
 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*