panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

łańcuchy_niewolnictwo

7. Broń psychologiczna i psychotroniczna (PSYWAR i PSYOP), część 4 – cykl – Kontrola umysłu

| 4 Comments

 

Wszystkie odcinki w cyklu – Kontrola umysłu.

 

PSYWAR i PSYOP – część 4 (Zaplanowana kontrola populacji, czyli to, o czym głośno się nie mówi)

 

Niecne plany kontroli nad światem, czyli co postanowiono po II wojnie światowej

Druga wojna wywarła ogromne wrażenie na wszystkich, wystraszyła swoim zakresem i okrucieństwem nawet wielkich tego świata, więc odgórnie postanowiono, że takie coś już nigdy się nie może powtórzyć i w tym celu opracowano odpowiedni plan. To, że wdrożono już większość tego, co zakładał, nie ulega wątpliwości.

Wydawać by się mogło, że aby powstrzymać następną III wojnę światową wystarczy wprowadzenie kontroli nad sprawami zbrojenia, bo mając dobry wywiad i lepiej uzbrojoną armię nikt nie kiwnie najlepszemu. Jednak sprawy nie są tak proste i sama armia, nawet najlepsza, nie daje gwarancji powodzenia, dlatego postawiono na kompleksowe rozwiązanie. Plany dodatkowo zakładały wprowadzenie kontroli administracji i wpływ na całe społeczeństwa, krótko mówiąc dla ujednolicenia administracji zapoczątkowano procesy globalizacje, a w celach indoktrynacji społecznej tzw. środki zapobiegawcze – miękką kontrolę populacji.
 

Powszechna globalizacja.

Jeśli chodzi o globalizację świata to sprawa jest jasna, widzimy, co się dzieje od lat. Doszło już do umiędzynarodowienia stosunków społecznych, bo wydarzenia, decyzje i wszelkie działania występujące w jednym rejonie świata mają wpływ na pozostałe kraje ościenne jak i na dalsze obszary globu.  Wystarczy spojrzeć na finanse, technologię, styl życia, czy instytucje ponadnarodowe i regulacje prawne, aby przekonać się, że wszystko zmierza do ujednolicenia, a ono coraz częściej jest nazywane Nowym Porządkiem Świata. Dla przypomnienia i podsumowania tego, co się dzieje, proponuję obejrzeć krótki film poniżej ( ok.15 minut)
 

 

Miękka kontrola populacji.

Po wojnie ustalono, że aby uniknąć kolejnej trzeba oddzielić od siebie ludzi, gdyż jako jednostki wyizolowane, nie będą stanowić takiego zagrożenia, jak ludzie zebrani razem w grupach społecznych. Robiono wszystko, aby nie dopuścić do powstania, czy kontynuowania stylu życia wspólnotowego, nawet wzięto się za rozluźnienie więzów rodzinnych.

Sprzęt i technologia przyszły tu z pomocą, jak wiemy telewizja, telefony, komputery, czy Internet zatrzymują ludzi w domu, osłabiają życie towarzyskie i rodzinne, gdyż ograniczają personalne relacje międzyludzkie dając złudzenie ułatwienia (np. lepszy kontakt patrząc na aspekt czasu i dostęp do informacji) i dając namiastkę prawdziwego człowieczeństwa, które niestety jest tylko iluzją najczęściej anonimowych użytkowników tychże mediów. Czasem człowiek się zastanawia, gdzie toczy się prawdziwe życie.

Obecnie mamy sytuację dawno już przepowiadaną przez profesora Zbigniewa Brzezińskiego, czyli tzw. społeczeństwo technokratyczne. “System jest bezpośrednio wynikiem impaktu technologii (na społeczeństwo), i zawiera w sobie powstanie bardziej kontrolowanego i kierowanego społeczeństwa. Takie społeczeństwo będzie kontrolowane przez elity pozbawione wszelkich tradycyjnych etycznych ograniczeń. Takie Elity nie zawahają się przed wykorzystaniem najnowszych technologii dla własnych celów, aby wpływać na opinie ludzi i utrzymać społeczeństwo pod ciągłą kontrolą…”

“Wkrótce będzie możliwe prowadzenie niemal ciągłego nadzoru nad każdym obywatelem i utrzymanie stałe uaktualnianych akt zawierających nawet najbardziej osobiste dane obywateli. Akta te będą podlegały szybkiemu wglądowi przez władze.”  Właśnie to napisał w latach 1969-70r. prof. Brzeziński cytat pochodzi z jego książki „Between ages” ( nie wiem, czy ta pozycja jest dostępna w PL, ale wersję angielską znajdziesz na necie np. wersja pdf tutaj)

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że obecnie bankowość, biznes i kultura ( np. filmy i muzyka) i edukacja w ramach tego miękkiego oddziaływania to element operacji militarnych, zresztą o tym mówi się otwarcie np. Ralph Peters powiedział: “Współczesny rozwój dostępnych informacji jest niemierzalny, nieograniczony i destruktywny dla ludzi i kultur, które nie są w stanie ich opanować…”

„Informacja niszczy tradycyjne miejsca pracy i tradycyjne kultury; uwodzi, zdradza, lecz pozostaje nienarażona. Jak można kontratakować informacje, które ktoś kieruje przeciwko nam? Nie istnieje inna opcja niż konkurencyjna wydajność. Dla tych osób i kultur, które nie mogą się przyłączyć lub konkurować z naszym imperium informacji, istnieje jedynie nieunikniona porażka…”

„W dobie franczyzowanych seriali telewizyjnych, filmów i anten satelitarnych, młodzi, rozgoryczeni ludzie dostają wypaczoną wizję naszej rzeczywistości w powtórkach seriali „Dynastii” i „Dallas”. Łącza satelitarne nadające “Baywatch”, pokazują sytuacje, które są dla nas nieprawdziwe, śmieszne lub niegodne poświęcenia im poważnej uwagi. Ale ich wpływ jest nie do opisania destrukcyjny. Hollywood dociera tam gdzie nigdy nie dotarł Harvard, a cudzoziemiec nie mogąc dotknąć prawdziwej Ameryki, styka się z nieodpowiedzialnymi fantazjami na jej temat…”

„Gwałtowne konflikty zdominują nagłówki gazet, ale kulturalne i gospodarcze zmagania będą stabilniejsze i ostatecznie bardziej zdecydowane. De facto rolą sił zbrojnych USA będzie utrzymanie świata bezpiecznym dla naszej gospodarki i otwartym na nasz kulturowy atak. Aby zrealizować te cele, będziemy zmuszeni zabijać.” (Ralph Peters)

źródło oryginału to Parameters http://strategicstudiesinstitute.army.mil/pubs/parameters/Articles/97summer/peters.htm, a tutaj skorzystałam z tłumaczenia Prison Planet, więc źródło polskiej wersji cytatów to http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/wieczna_wojna_konflikt,p1921152241

 

Jak miękka kontrola populacji może nas dotyczyć?

Powiem wprost wszystko zależy, jaką jednostką społeczną jesteś. Generalnie miękka kontrola populacji działa na zasadach delikatnej sugestii, perswazji, oswajania i przyciągania. Wszystko, co nas otacza jest modelowane, tak, aby nie wzbudzać niczyich podejrzeń i wywoływać chęć do przyjęcia lub przynajmniej tworzyło obojętny stosunek do tego, co się dzieje wokół.

Nie będę się dziś rozpisywać nad sposobami manipulacji np. za pomocą mediów, ani nad operacjami pod fałszywą flagą, o tym już wspominałam kilkakrotnie. Przypomnę tylko kwestię kontroli i braku prywatności w ramach rzekomego ułatwienia życia i zapewnienia nam bezpieczeństwa, a sprowadzające się do masowej inwigilacji społecznej.

To, co wymieniłam nazywane jest najczęściej crowd control, czyli kontrolą tłumu, kontrolą trochę anonimową, bo jest globalna i obejmuje całe populacje, nikt się specjalnie nie skupia nad jednostkami dopóki z jakiegoś powodu nie staną się ważne.  Kiedy pojedynczy ludzie mogą się okazać ważni i rozpocznie się manipulacja indywidualna? Tu najczęściej pojawiają się dwie sytuacje, jedna dotyczy indywidualnych przypadków, a druga wybranych wąskich grup ze społeczności.

Pierwsza, gdy dany człowiek okaże się szczególnie interesujący. Ma cechę, która jest bardzo przydatna dla kontrolujących lub stanowi zagrożenie dla władzy. Jednostki takie wyłonione podczas wstępnej selekcji są ściśle monitorowane, mogą być obserwowane i modyfikowane przez długie lata, najczęściej nie zdają sobie sprawy, iż trafiły pod szczególną opiekę w/Wielkiego b/Brata.

„System” może je obserwować lub prześladować przez długi czas lub od razu ustawić do odstrzału. Co to oznacza? Mówiąc wprost i bez ogródek, zapada decyzja, do czego są one przeznaczone: werbunek, likwidacja, czy rola laboratoryjnej świnki morskiej? Nie czarujmy się bez względu na to jaki wyrok zapadnie, delikwent zostanie poddany indywidualnemu procesowi manipulacji tzw. mind control.

Podobnie dzieje się z pewnymi grupami społecznymi.  Wielki b/Brat musi przeprowadzać doświadczenia, aby mógł sprawdzić lub wykorzystać to, co otwiera przed nim rozwój wiedzy i technologii. Musi znaleźć swoje świnki doświadczalne, a także tych, co na jego zlecenie przeprowadzą eksperymenty, aby na podstawie wyników stwierdzić użyteczność nowego narzędzia kontroli społeczeństwa.

Świnki laboratoryjne? Cóż, wybiera się daną próbkę populacji np. mieszkańcy osiedla A, czy pracownicy firmy B, czy pacjenci kliniki C, w zależności czy potrzebują zbadać grupę powiązaną w jakiś sposób ze sobą, czy wypróbować czy to coś działa na wszystkich nawet przypadkowych ludzi. Później zatrudnia się kogoś do przeprowadzenia doświadczeń np. naukowców. Większość z nich nawet się nie domyśli, w czym bierze udział.

Współcześnie jest tak duża segmentacja wiedzy i tak mocne uzależnienie przydziału obowiązków w zależności od specjalizacji, że jeden naukowiec nie ma pojęcia, co robi drugi kolega w jego zespole, tylko ci na górze mają większy wgląd w sytuację, ale i tak nie widzą całości obrazu i czemu to służy. Niestety naukowcy są często wykorzystywani tak samo jak ofiary losowo wybrane z bezimiennego tłumu.

Co będzie sprawdzane? A kto to wie, nad jakimi tajnymi projektami pracuje teraz w/Wielki b/Brat?  Obecnie najczęściej eksperymentuje z infradźwiękami. Pewne wyselekcjonowane budynki np. biurowce lub bloki poddawane są działaniu długich fal dźwiękowych od 1-20 herców, oddziaływanie tych fal i ich częstotliwość są odpowiednio modelowane, aby sprawdzić wpływ infradźwięków na organizm ludzki, ale o tym w kolejnym odcinku.

Drugi „modny” eksperyment w/Wielkiego b/Brata to modelowanie stanów ludzkiej świadomości, głównie chodzi o zawężenie świadomości. W indywidualnych przypadkach dąży się do wywołania tzw. sugestii post-hipnotycznej. W działaniach zbiorowych sztuczne zawężanie świadomości najłatwiej dostrzec, gdy coś powoduje senność i ociężałość wielu ludzi, albo notuje się masowe przypadki migreny.
 

 

Udostępnij na:

4 Comments

  1. Dawno nie było wpisu w temacie kontroli umysłów, dobrze, że kontynujesz, to ważne, aby ludzie się o tym dowiedzieli jak najwiecej.

  2. nikt niczego nie zaplanował, rozwój technologii, a ludzie snują głupie teorie konspiracyjne

    • admin

      Skoro to głupie teorie konspiracyjne, to jestem tym bardziej miło zaskoczona, że przeczytałeś/łaś.
      Dzięki za wypowiedź, pozdrawiam. Jagoda.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*