panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

kolacja_z_duchami

72. Kolacja z duchami! – cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 1 Comment

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Anglia to kraj, w którym kochają plotkować o duchach, opowiadać o nich niestworzone historie, a najbardziej je osobiście spotykać! Przekonaj się, co kryją nawiedzone domy i poznaj inne miejsca, gdzie najczęściej bywają duchy.

 

Duch w barze ( w Bolton).

Ostatnio głośno się mówi o jednym barze w mieście Bolton, w którym poczynania ducha nakręcono na kamerze podczas tegorocznych walentynek. W bardzo starym pubie, który istnieje aż z 1251r. Ye Olde Manor znów pokazał się duch. Jak pogłoski donoszą miejsce to systematycznie nawiedza duch właściciela pubu James Stanley, czyli hrabia Derby znany pod pseudonimem The Great Stanley (XVII w). W tym miejscu spędził on ostatnie godziny swego życia przed egzekucją w roku 1651, na pamiątkę tego wydarzenia, do tej pory stoi tam krzesło, na którym Stanley siedział przed śmiercią.

 

Bar z duchami - Ye Olde Man and Scythe, Bolton

Bar z duchami – pub Ye Olde Man and Scythe, Bolton

Hrabia James Stanley

Hrabia James Stanley

 

Mieszkańcy okolic twierdzą, że duchów odwiedzających pub jest więcej, najczęściej wymieniają ducha kobiety, która powiesiła się w piwnicy. W 2006 r. przeprowadzono tam seans medialny z udziałem wróżki, która stwierdziła obecność aż 25 duchów. Kierownik pubu Tony Dooley twierdzi ” Od dawna krążą pogłoski, że duchy często nawiedzają to miejsce. Czasami słychać dziwne dźwięki . . . ” Nie wiadomo czy to odstrasza klientów, czy przyciąga chętnych mocnych wrażeń, ale ostatnio udostępnione zostały taśmy CCTV z nagraniem ducha Stanleya.

Tony Dooley powiedział dla The Manchester Evening News :  „weszliśmy w godzinach porannych i zobaczyłem rozbite szkło na podłodze. Myśląc, że to przypadek kradzieży przejrzałem nagrania z kamer bezpieczeństwa. W rzeczywistości odkryłem wizytę widma w pubie. Nie jestem kimś, kto wierzy w duchy, ale w konfrontacji z obrazem ludzie zaczynają wierzyć”. A co ty o tym sądzisz?

 


 

W podróż na spotkanie z duchami. 

W UK panuje moda na polowania na duchy (Ghost Hunts), na spacery z duchami (Ghost Walks) i na kolację z duchami (Ghost Supper). W duchy trudno uwierzyć, ale może przydałby mi się wypad na taką wycieczkę i obejrzenie miejsc, gdzie duchy bywają najczęściej i krążą o nich najbardziej przerażające historie? Może wybiorę się na spacerek Ghost Walks po jakimś nawiedzonym miejscu.

Fajnie byłoby posłuchać opowieści strachem przeszywających do samego szpiku kości, poznać upiorne tajemnice i makabryczne legendy o dawno zapomnianej przeszłości. Ciekawe jak to będzie spędzić cała noc w nawiedzonym budynku i jakie są szansę spotkania prawdziwego ducha?

Nawiedzone miejsca oferują seanse prowadzone przez medium i dołączenie do zespołu doświadczonych badaczy zjawisk paranormalnych. Można by było zobaczyć ten pub i zwiedzić nawiedzony Smithills Hall, bo też jest w Bolton. Smithills Hall to bardzo znany zabytek i krąży mnóstwo legend o duchach go odwiedzających, o których słychać już od 1335, gdy William Radcliffe otrzymał posiadłość od rodziny Hulton.

Podobno najczęściej ukazuje się para, kobieta i mężczyzna w strojach z XV w. Największa aktywność poltergeist notowana jest w Green Room, gdzie pojawia się widmo mężczyzny na szczycie schodów i po chwili znika. Pracownicy zgłaszają upiorne incydenty z kaplicy. Często słyszane są odgłosy kroków, głośne jęki i śmiechy.

Poniżej zdjęcia właśnie z nawiedzonej rezydencji w Bolton – Smithills Hall

 

duchy_Anglia_Smithill_Hall_Lancashire_1 duchy_Anglia_Smithill_Hall_Lancashire_2
duchy_Anglia_Smithill_Hall_Lancashire_3 nawiedzone_miejsca_w_Anglii_smithills_great_hall

 

 

Poznaj ducha jeźdźca bez głowy, czyli wycieczka na Wzgórze Wisielców.

Można się też wybrać na upiorny spacer po Wzgórzu Wisielców – Hangmans Hill i posłuchać opowieści o duchach, nawiedzeniach, historii lokalnej i morderstwach. Pogadanki organizowane są o zmroku na pobliskim cmentarzu i później można przejść się z przewodnikiem po okolicznym lesie. Potem zapraszają na seans, podczas którego medium próbuje skontaktować się z duchami.

Podobno można usłyszeć wiele mrożących krew w żyłach opowieści, których bohaterowie ukazują się uczestnikom imprezy: można ujrzeć starodawne samochody i błyszczące oczy kierowców- zombie tuż przed zniknięciem, ducha zmarłej dziewczyny, która mówi, że utopiła się w pobliżu Kings Oak Pub, a czasem ujrzeć rozpędzone konie i jeźdźców bez głowy i wiele, wiele więcej, w końcu Hangmans Hill jest bardzo znaną nawiedzoną lokacją.

Poniżej zdjęcia nawiedzonych miejsc w Hangmans Hill

 

nawiedzony_las_Anglia_hangman_hill nawiedzone_miejsca_UK_Hangman_Hill
nawiedzone_miejsca_Anglia_Hangmans_Hill_clutter_scave nawiedzone_miejsca_Anglia_wzgórze_Hangmans_Hill

 

O tym miejscu krążą ciekawe legendy o ukazywaniu się duchów straconych w dawnych czasach czarownic. Epping Forest jest również znany historii kryminalnych. Słynny rozbójnik Dick Turpin miał tam  swoją kryjówkę w jaskini w High Beach. On i jego partner Tom King okradali większość ludzi podróżujących w lesie.

 

Ciekawostka: legenda o złośliwych duchach głosi, że za ich sprawką dzieją się tam niebywałe, sprzeczne z prawami fizyki rzeczy. Ludzie zgłaszali tam pojawienie się duchów morderców i przestępców i dziwne światła. W miejscu zwanym Wzgórzem Kata w High Beach, samochódy jadą w górę, a nie w dół (gdy zaparkujesz je na pochyleniu wzgórza). W rzeczywistości  Hangmans Hill to tzw. wzgórze magnetyczne („Gravity Hill” lub „Magnetic Hill”).  Niewielkie nachylenie w dół wydaje się być nachyleniem w górę ze względu na układ otaczającego terenu, tworząc złudzenie optyczne np. że woda płynie pod górę, a auto zjezdżające w dół jakby toczy pod górę!

 

 

Duchy w powojennym bunkrze.

A może odwiedzić historyczne miejsce z okresu II wojny światowej np. Hack Green Nuclear Bunker – sławny wabik w czasie II wojny światowej, który miał oszukać niemieckie bombowce Luftwaffe szukające ważnego węzła kolejowego w Crewe.

Od 1941 r. RAF Hack Green miało zapewniać kontrolę wojskowego ruchu lotniczego, a w pierwszych latach zimnej wojny zostało zmodernizowane w ramach projektu Rotor – ogromnego rozbudowanego systemu obrony powietrznej przeznaczonego do zwalczania zagrożenia stwarzanego przez radzieckie bombowce.W 1958 roku stał się częścią systemu kontroli ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii, Hack zamknięto w 1966 roku – został zastąpiony przez RAF Lindholme w South Yorkshire.

Nic się tam nie działo do 1976 r., kiedy podczas szczytu zimnej wojny został zakupiony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i używany jako Komendy rządu regionalnego (RGHQs ) – jedna z sieci 16 podobnych miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Zostały one zaprojektowane tak, aby umożliwić rządowi kontynuować prace w przypadku ataku nuklearnego. Po zakończeniu Zimnej Wojny w 1992 r Hack Green przestał być aktywnym ośrodkiem wojskowym i sprzedano go do prywatnego nabywcy, który w 1998 otworzył Muzeum Zimnej Wojny i się zaczęło!

Ludzie zwiedzający byli świadkami pełnego objawienia człowieka ubranego w mundur, widmo to często przechadza się w dół głównego korytarza. Turyści i pracownicy zgłaszają ciągle uczucie groźnej energii w okolicy, z doniesieniami o zasłabnięciach, spisano kilkanaście raportów omdlenia osób, które w ich wyniku trafiły do szpitala.

W pokoju 9 czyli obszarze telekomunikacji, ludzie często są świadkami objawienia atrakcyjnej młodej kobiety, która pozornie pracuje przy jej biurku. Kilka grup turystycznych mają również kontakt z męskim duchem, który jest często agresywny i atakuje odwiedzających. Stare telefony często dzwonią, co jest dziwne, bo telefony są odłączone całkowicie. Ludzie zgłaszają dotknięcia i popychania przez niewidzialne ręce. Jęki i zgrzyty są na porządku dziennym. U turystów pojawiają się nagłe uczucie przytłoczenia tak wielkiego, że karetka była wielokrotnie wzywana.

A tak wygląda ten nawiedzony bunkier:

 

nawiedzone_bunkier_Anglia_Hack_Green_1 nawiedzone_bunkier_Anglia_Hack_Green_2
nawiedzone_bunkier_Anglia_Hack_Green_3 nawiedzone_bunkier_Anglia_Hack_Green_4

 

 

Duchy w tajemniczych tunelach wojskowych. 

Może zobaczyć inny wojenny zabytek Tunele – Drakelow Underground? One tak długo były trzymane w tajemnicy, dopiero w 1993 roku, udostępniono do zwiedzania podziemny kompleks wojskowy pod Kingsford Country Park w pobliżu wsi Kinver, Staffordshire (niedaleko miasta Kidderminster, Worcestershire).

Fajnie byłoby zobaczyć te tzw. dezorientujące tunele, które mają łączną długość 3,5 mili, bardzo ciekawą przeszłość i są znanym zabytkiem historii militarnej Wielkiej Brytanii. Zaprojektowane przez Sir Alexander Gibb & Partners jako Tunnel Complex Drakelow został wyżłobiony podczas II wojny światowej w piaskowcowych wzgórzach.

Kompleks został pierwotnie zbudowany jako fabryka dla firmy samochodu Rover, która produkowała silniki dla Bristol Aeroplane Company. Tunele zostały przeznaczone na magazyny głównych fabryk Rovera w Acocks Green i Solihull, miały dostarczyć części zamienne, i stanowić zapas, jeżeli któraś z głównych fabryk zostanie uszkodzona w wyniku działań II wojny światowej.

Tunele składają się z magazynów i warsztatów, prezentują urządzenia elektryczne, biura, studia BBC, GPO, siłownie, telefony i systemy komunikacji. Mówi się, że można tu spotkać bardzo złośliwego ducha o imieniu Oswald, który wędruje przez tunele, ciągnie zwiedzających za włosy i zabiera im rzeczy osobiste.

Oswald stracił życie w tym samym miejscu, tak jak pracownicy w 2009r. w strasznym wypadku podczas pracy w tym ciemnym podziemnym labiryncie. Ten wypadek to podobno jego sprawka! W październiku 2010 r. pojawiły się tu dziwne światła, stłumione głosy i głośnym gardłowym jękiem, które były słyszane w szpitalu na powierzchni, pod którym lecą tunelach.

 

tunel-duch├│w_Anglia_Drakelow_Tunells tunel-duch├│w_Anglia_Drakelow_Tunells_2
tunel-duch├│w_Anglia_Drakelow_Tunells_3 tunel-duch├│w_Anglia_Drakelow_Tunells_4
tunel-duch├│w_Anglia_Drakelow_Tunells_5 tunel-duch├│w_Anglia_Drakelow_Tunells_6

 

Duchy w starej szkole w Nottingham

Może wybrać się na noc strachu do Starej Edwardiańskiej Szkoły w Nottingham. Bardzo majestatyczny budynek z 1909 roku pierwszy raz otworzył swoje podwoje dla dzieci Nottingham w 1910 roku, jako pomoc lokalna dla handelu koronki w Nottingham, szkoła miała kształcić młodych ludzi „specjalistów oka i dłoni”.

Oryginalne pomieszczenia teraz wykorzystywane jako biura i jest sławny z oryginalnej, dębowej, stuletniej boazerii, która jest nadal w stanie na korytarzach i we wnętrzach starych klas.

Stary Pokój Sztuki wydaje się być ośrodkiem aktywności paranormalnej, pojawiają się tam dziwne zapachy wanilii, z hukiem odzywa się męski głos, i słychać uderzenia ciężkimi drzwiami, które przy świadkach same się otwierają i zamykają! Często na korytarzach pokazuje się młoda dziewczyna ubrana w białą suknię, można z nią porozmawiać i zobaczyć jak przechodzi przez ściany, albo znika.

 

duchy_w_angielskiej_szkole_Old_Edwardian_School_Nottingham_1 duchy_w_angielskiej_szkole_Old_Edwardian_School_Nottingham_2

 

Poltergeist, spotkaj hałaśliwe duchy w Gloustershire.

Może Manison, to wejście z ogromnymi gotycką bramą samo wywołuje wrażenie, że wchodzisz na scenę z horroru rodem, Mansion na sam widok wywołuje niepokój! Woodchester Mansion otoczony lasem jest niesamowity, na prawdę wygląda jak typowy nawiedzony dom i znany jest z duchów. Największą sławę aktywności poltergeist ma piwnica i głosy, które zostały nagrane na EVP mówią strasząc odwiedzających „GET OUT”, zarówno te z piwnicy jak i z niektórych pokojów rezydencji.

Woodchester Mansion (w rejonie Gloucestershire) znany jest z nawiedzeń wielu widm, najbardziej znany duch to trener koni, które też były widziane na bramach wejściowych. Podobno coraz częściej pokazuje się krasnolud w łachmanach. Pierwsze świadectwa lokalne o pojawianiu się tam duchów pochodzą z 1900 roku.

Podczas spaceru można usłyszeć echa starodawnej i wielokrotnie ukazuje się biała dama, której ducha zaobserwowano unoszącego się wzdłuż schodów na wyższych piętrach. Nie mogę zapomnieć zabrać ze sobą aparatu, kamery i może magnetofon by się przydał, nigdy nie wiadomo co może się złapać na filmie, oby tylko urządzenia rejestrujące nie wysiadły!

Poniżej zdjęcia zamku  Woodchester Mansion, na dole południowe skrzydło i piwnica z beczkami tokaju, gdzie najczęściej ukazują się duchy.

 

 

zamek_z_duchami_Anglia_Glouster_Woodchester_Mansion_1 zamek_z_duchami_Anglia_Glouster_Woodchester_Mansion_2
zamek_z_duchami_Anglia_Glouster_Woodchester_Mansion_3 zamek_z_duchami_Anglia_Glouster_Woodchester_Mansion_4

 

Największa rezydencja duchów – Newsham. 

Może zwiedzić opuszczony Newsham – Szpital Park i Dom Dziecka w Liverpoolu Podobno Merseyside jest miejscem, na które wszyscy łowcy duchów czekali! Gazety donoszą, że wydarzenia które się tam dzieją są ekstremalną i przerażającą paranormalną działalnością!

Przerażające ogromne klasy w wiktoriańskim budynku, który został wybudowany w 1870 roku i zaprojektowany przez Alfred Waterhouse, (który również zaprojektował Manchester Town Hall i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie) Rezydencja duchów znajduje się na 3,5 ha obszarze gruntów prywatnych, w budynku z widokiem na 200 akrów parku i duże jezioro.

Ten kompleks sierocińca i szpitala ma być jednym z najbardziej przerażających miejsc w Anglii, o jakich kiedykolwiek słyszano. Na górnych piętrach budynku znajdują się stare oddziały szpitalna wraz z dzwonnicą, kaplicy, niesamowite schody i wielkie sale sierocińca, wraz z kostnicą, w której są stare lodówki w nienaruszonym stanie! Ten budynek został opuszczony i przez wiele lat słynie ze zjawisk paranormalnych zgłaszanych przez pracowników ochrony podczas patrolowania lokalizacji.

Słychać tam szepczące dzieci, echo jęków chorych i inne głosy. Czesto mówi się o ciemnych figurach uciekających po schodach i korytarzach, jakby duchy bały się być zauważone przez widzów. Robotnicy i konserwatorzy informują, że ich narzędzia, ciągle zostają przeniesione w inne części budynku.

Opuszczony szpital Park Newsham i przylegający sierociniec ma intensywną ciężką atmosferę, która uderza jako przerażające miejsce smutku, strachu i dużo emocji, dlatego organizuje się tam nocne wyprawy, aby polować na duchy od zmierzchu do świtu!

 

duchy_w_sierocińcu_Anglia_Newsham_Park_Hospital_Orphanage_1 duchy_w_sierocińcu_Anglia_Newsham_Park_Hospital_Orphanage_2
duchy_w_sierocińcu_Anglia_Newsham_Park_Hospital_Orphanage_3 duchy_w_sierocińcu_Anglia_Newsham_Park_Hospital_Orphanage_4
duchy_w_sierocińcu_Anglia_Newsham_Park_Hospital_Orphanage_5 duchy_w_sierocińcu_Anglia_Newsham_Park_Hospital_Orphanage_6

 

 

 

 

 

Udostępnij na:

One Comment

  1. Ciekawe czy ten duch wylewa klientom kufle z piwem…?:)

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*