panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

wysokie-obcasy6-150x150

75. Na słupku. – cykl – Prawdy Zdumiewające.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Ostatnio mało chodzę na słupku, czas najwyższy zajrzeć do szafy, szkoda by obcasiki się tak marnowały. Może lepiej polatać po mieście i sobie nowe sprawić, zawsze nowe cacko bardziej cieszy. Oby tylko nogi nie odmówiły posłuszeństwa, bo chyba się już odzwyczaiły.

Wysokie obcasy są jak marzenie, ale mogą być wielkim utrapieniem.  Wysokie kobiety zazdroszczą niskim i nie zawsze maja odwagę założyć wysokie szpile. Małe kobietki tak jak ja, czasem obcasami leczą się z kompleksów. Trochę tak samo jak blondynkami i brunetkami, chociaż farby do włosów obecnie mogą zdziałać cuda.

Wysokie pięknie podkreślają kształt nogi, ale niestety nie każdej! Potężne nogi  i całe masywne ciałko  cieniutkiej szpili nie wyglądają  zbyt pięknie, gdy człowiek to widzi drży, że się obcasik nie wytrzyma. Obcasy musza pasować do właścicielki i reszty ubioru. Wysoki słupek musi być dobrze wyprofilowany, by stopa się nie męczyła i nogi nie bolały po kilku minutach.

Dziwewczyny często chodzące w szpilkach, dobrze wiedzą, że buty na słupkach wymagają wybrzydzania, schodzi dużo więcej czasu na przymierzanie. Szperanie po półkach w sklepie i przechodzenie się parę razy wzdłuż i na zad, ciągle inny fason i wysokość i ciągłe porównanie wygody chodzenia.

Dobrze dobrany słupek wygląda super, a wielu facetów wodzi wzrokiem jak się idzie ulicą. Jedne kobiety to powodzenie rajcuje, a dla innym nie jest zbyt przyjemne. Kwestia charakteru i humorku, ale nie czarujmy się szpileczki potrafią pobudzić wyobraźnię!

Buty_wysokie_obcasy_1 buty_wysokie_obcasy_2

 

Seksowne szpilki mogą nawet wzbogacić życie seksualne, tak zapewniają badacze z Uniwersytetu w Weronie. Tak, też myślę, tylko wiązałam to z wrażeniami wizualnymi, bo czyż wysokie obcasy nie nadają pikanterii i nie wywołują dodatkowych fal pożądania? 😳

Włoscy naukowcy głoszą, że chodzenie na podwyższeniu wzmacnia mięśnie Kegla, które wpływają na intensywność odczuwania orgazmu. Fachowcy tłumaczą, że przy chodzeniu na obcasie wysokości 5 – 7 cm mięśnie miednicy są nachylone pod innym kątem, niż w butach na płaskim obcasie i mogą mocniej się kurczyć. :roll:

Teraz to już na pewno mam powód, aby kupić nowe obuwie na słupku! 😛 Naukowcy zapewniają, że chodzenie na szpilkach to dobre ćwiczenie dla mięśni odpowiadających za intensywność doznań seksualnych, a baby, które dużo chadzają na obcasach tam nie wiotczeją. No cóż, mięśnie Kegla odpowiadają za jakość orgazmów. Ćwiczenia czynią mistrza, tylko nie zawsze je gimnastykujemy w ten sposób.

 

buty_wysokie_obcasy_3 buty_wysokie_obcasy_4

 

Tak apropo’s naukowców to oni nawet wymyślili wzór na wysokość obcasa! Wg dr. Paula  Stevensona z Uniwersytetu w Surrey jest taki

h = Q x (12 + 3s/8).

Podobno to dziecinnie prosty wzór, bo wykorzystuje twierdzenie Pitagorasa, dotyczące własności trójkątów prostokątnych. Serwis EurekAlert zapewnia, że jego stosowanie w praktyce może zapobiec potykaniu. Właścicielka obcasów, którą zobaczycie na filmie pewnie nie wiedziała jak obliczyć maksymalną wysokość obcasów (czyli h), omyłkowo wpisała swój rozmiar butów (s) albo rypnęła się na wartości tzw. czynnika socjologicznego (Q).

 

 

Jak nie chcesz chodzić tak jak ona to mam dla Ciebie kilka sugestii:

•Na początku zacznij od stabilnych obcasów, aby chodzić na szpilkach, najlepiej zacząć od tych większych i grubszych obcasów.

•Nie zaczynaj od wysokich obcasów, lepiej uczyć się od średnich 5-6 cm i stopniowo przerzucać się na wyższe.

•Zadbaj o poprawną postawę, czyli brzuch wciągnięty, piersi do przodu, szyja do góry!

•Mało ćwicz w domu, bo taka nauka na nic się zda. Pierwsze nie mobilizuje do starania się, bo inni nie patrzą. Drugie chodniki są nierówne, bez naturalnych „przeszkód” małe wyzwanie stawiasz przed sobą.

•Zakładaj obcasy jak najczęściej możesz np. do sklepu, czy do pracy, a nie tylko na imprezy, aby mieć jak najwięcej okazji ćwiczyć równowagę. Zawsze miej w rezerwie drugą parę wygodnych butów, gdyby nogi odmawiały posłuszeństwa! Szczególnie ważne, gdy w fazie początkowej nosisz paseczki, bo przekręcenie grozi zerwaniem.

•Możesz wypróbować żelki (wkładki silikonowe), ale wg mnie nie dają rewelacyjnego efektu, czy to Kiwi czy Scholl.  Wiele kobiet je chwali, ale czasem przesuwają się mimowolnie, a noszenie ich w upalne dni trochę wkurza.

•Na koniec nie wybierajcie butów o zbyt cienkiej podeszwy, im grubsza tym większy komfort chodzenia.

•Połamania obcasów!

 

Wysokie obcasy ups_300_250_cropp

Pozdrawiam.

Jagoda

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*