panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

stare_okno

88. Nowy Porządek Świata popadł w totalny bałagan – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Ironia losu – Nowy Porządek Świata popadł w bałagan

Nowy Porządek Świata to bardzo modny temat, ale tak naprawdę to nie wiadomo, o co chodzi i dokładnie o to właśnie chodzi, aby wiadomo nie było. Generalnie mamy dwa zastosowania terminu Nowego Porządku Świata (Novus Ordo Mundi, New World Order, skróty: NPŚ, NWO).

Najpopularniejszy obecnie nurt odnosi się do teorii spiskowych, które zakładają, że świat jest sterowany za kulisami przez tajne stowarzyszenia i zmierza do zagłady ludzkości. Drugie zastosowanie tego terminu odnosi się do określenia międzynarodowej polityki  zmian sił politycznych na świecie, jakie zachodziły w latach 50 –tych, po zakończeniu zimnej wojny  i w trakcie tworzenia rządu światowego, któremu podlegać mają wszystkie państwa.

Internet przesycony jest wypowiedziami przestrzegającymi nas przed Nowym Porządkiem Świata, najczęściej ludzi zafascynowanych teoriami konspiracyjnymi i nawijają, co nas czeka. W skrócie to dopatrują się wszędzie: depopulacji i szerzących się chorób, kontroli wszystkich ludzi (kontrola umysłu, chipy i inne bajery do inwigilacji i monitoringu jak np. Echelon), totalitarnego rządu, światowego systemu bankowego opartego na jednej walucie i plastikowym pieniądzu, planowanym obrotem bezgotówkowym, jednej światowej religii z piekła rodem. Wskazują winnych palcem (bankierzy, elity rządzące, tajne stowarzyszenia i sekty, Illuminati, Żydzi, Masoni, New Age i Watykan) i nawołują do przebudzenia.

Z drugiej strony sławni ludzie np. politycy nie kryją się z tym, że wprowadzają Nowy Porządek Świata, mówi się o nim w Ameryce i na posiedzeniach Unii Europejskiej, a nawet w Watykanie. Ogólnie to promuje się nazwę i nie wyjaśnia, na czym ma polegać, a przecieków z tajnych spotkań za mało, aby wysnuć głębsze wnioski. Nikt nie zaprzecza, że idea wprowadzenia Nowego Porządku Świata jest wyssana z palca, wystarczy posłuchać, co mówią w telewizji. Termin Nowy Porządek Świata był stosowany przez Michaiła Gorbaczowa i George’a Busha oraz wielu innych członków Klubu Bilderberg, czy Komisji Trójstronnej. Jeżeli o tym mówią to nie jest już takie tajne!
 

 

 
Wszystko rozbija się o detale, nazwy daty i tematy się zgadzają, tylko dalsze szczegóły są inne, pytanie, której stronie uwierzyć. Wydaje się, że wszystkim odpowiada chaos i dezinformacja, do tego obie strony zarabiają na tym i zyskują na popularności. Politycy i lobbyści bawią się w przepychankę do władzy i pieniędzy, a tzw. źródła alternatywne do sławy i pieniędzy. Obie strony opierają się na pozorach prawdy ukazując poczynania NWO i robią wodę z mózgu, a Ty człowieku sam się domyśl, o co w tym wszystkim chodzi i nie daj się zmanipulować.

 

NWO kto za tym stoi?

Komu wierzyć, jak wszyscy zręcznie mieszają kłamstwa z prawdą? Właściwie to wszyscy robią to samo, mówią o tym samym wydarzeniu, które rzeczywiście miało miejsce, tylko w zupełnie inny sposób i na tym zarabiają. Prawdziwa wieża Babel, ktoś im pomieszał języki, powstał wielki bałagan, ale pewnie o to chodziło, aby ludzie nie wiedząc, kto i kiedy kłamie, przestali się nad tym zastanawiać, najlepiej, aby przestali samodzielnie myśleć.

Wszyscy są doskonale zorientowani skąd idą rozkazy i wiedzą, kto rozdaje karty oraz kto kogo kontroluje, nie wiem jak Ty, ale ja jeszcze nie. Politycy prawdy nie powiedzą, bo kto chciałby wylecieć z gry jak już się do żłoba dorwał. Biznesmeni chronią tajemnicy przed konkurencją w walce o klienta, który nie może się dowiedzieć, jakie gówno mu wpychają do ręki za ciężko wypracowane pieniądze. Pobożni wierzą na ślepo oddani woli bożej, wznoszą modły do nieba próbując wybłagać sprawiedliwość i po chwili pokornie odpowiadają „taka jest wola boża” i czekają na kolejny cud, z nimi to ciężko pogadać, nawet o religii.

Spiskowcy to najczęściej maniacy czerpiący z niesprawdzonych źródeł jak np. Dawida Icke. Jak bardzo lubię go posłuchać, bo ujawnia sporo machlojek skorumpowanych rządów i organizacji, tak bardzo mnie wzdryga na samą myśl o teorii rządzenia nami przez garstkę Reptylian (ludzi-gadów) z George Bushem i królową Elżbietą na czele. Suma summarum mówi ciekawie, jest kontrowersyjny, ale dużo fantazjuje, warto go posłuchać, dla tych kilku szczegółów, które mogą zmusić do refleksji i własnych poszukiwań, ale brać wszystko na serio to przesada.

Natomiast ciężko całkowicie zaufać komuś, kto najpierw ogłosił się synem bożym, a teraz należy on do przodowników ruchu New Age, para się magią, popularyzuje wróżbitów i czarowników, zbijając kasę na wykładach i książkach. Co wcale mi nie przeszkadza posłuchać go na youtube, czy kupić książkę, wzmaga tylko czujność i prowokuje do sprawdzenia podawanych rewelacji, w wielu kwestiach mówi prawdę, tylko wnioski na jej temat nie zawsze stawia słuszne.
 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*