panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

komar

97. To słyszą tylko ci co powinni, ciekawe czy Ty też? – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Czy słyszysz dźwięk Mosquito?

Niestety nie wszyscy to słyszą, sprawdź jak Tobie pójdzie naciskając ten link. Możliwość słyszenia tych dźwięków zależy przede wszystkim od wieku.

Jest to tzw. dźwięk Mosquito (komar), mogą to usłyszeć tylko młodzi ludzie, zdolność słyszenia tak wysokich tonów zanika wraz z wiekiem. Ludzie z reguły słyszą go tylko do 20-25 roku życia.

Ja musiałam pogłośnić na cały regulator sprzęt, aby usłyszeć to upierdliwe buczenie. Gdy głośniki tylko na 50% mocy nic nie słyszę, ale młodsi tak. Natomiast, gdy pogłośnie to młodziaki krzyczą, abym się opamiętała, bo im uszy eksplodują, a do mnie dociera tylko ciche buczenie!

 

Zastosowanie dźwięku Mosquito

Dźwięk Mosquito stosuje się do odstraszania małolatów, aby nie bawiły się tam gdzie nie powinny i nieletnich przestępców w okolicach sklepów, które są łatwym kąskiem dla gangów. Urządzenia emitujące te tony wykorzystuje się już prawie wszędzie, a Anglii nawet w urzędach i szkołach  (tylko w Kent dobrowolnie tego nie stosują w swoich budynkach publicznych, wszystkie pozostałe okręgi tak, bo rząd UK w 2oo8 r. ogłosił „Mosquito alarms are not banned and the government has no plans to ban them”).

Spotyka się je także w psich obrożach do wymuszania posłuszeństwa, albo do odstraszania kotów z ogródka, czy owadów w spożywczakach. Znajduje coraz szersze zastosowanie mimo, że generalnie uznawany jest za przejaw dyskryminacji. Dyskryminacji, bo ci co go słyszą nie wytrzymują jego brzmienia, czyli działa odpychająco i wywiera nacisk na ludzie młodych, także na ludzi z chorobą autyzmu i zwierzęta. Coraz częściej dzieciaki używają go w komórkach, aby dorośli nie słyszeli i np. nauczyciele podczas lekcji.

 

Przetestuj swój słuch

Na rynku ostatnio pojawiło się kilka wersji, na różnych poziomach głośności, wiekszość z nich jest uznana za  „sonic weapon directed against children and young people”. Przetestuj sam, do którego poziomu Mosquito jeszcze słyszysz. Jak Ci poszło?

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*