panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

podziemny_tunel

98. Tajne bazy wojskowe pod ziemią i nie tylko – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 0 comments

 

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

Tajne projekty, przedsięwzięcia militarne i bazy wojskowe

Większość projektów rządowych jest okryta tajemnicą, dopiero po latach dowiadujemy się, co się naprawdę działo na świecie. Sprawy bieżące nie wiadomo, kiedy doczekają się odtajnienia, na razie wtajemniczona pozostaje tylko nieliczna grupka wybrańców tego świata.

To, że większość spraw jest skrzętnie ukrywana przed opinią publiczną, a agencje rządowe rozpoczynają i długo prowadzą swoje działania w tajemnicy, chyba nikogo nie dziwi. Z reguły chodzi o wydawanie pieniędzy na projekty prowadzone w niewiedzy publicznej. Są  to tzw. czarne budżety, tworzone w tajemnicy z powodów bezpieczeństwa narodowego. Najczęściej pokrywają wydatki związane z badaniami militarnymi i projektami, do których „nie dopuściło by społeczeństwo”, gdyby wiedziało o ich istnieniu.

Na wszelki wypadek przykłady : w Stanach: National Security Agency (NSA) została założona w 1952 roku, a jej istnienie ujawniono dopiero w 1960 roku, a Krajowe Biuro Rozpoznania założone w 1960 roku, było ukrywane przez około 30 lat. Lata ukrywane również były wszystkie projekty typu MK, czyli dotyczące kontroli umysłów.

Po II wojnie światowej, większość krajów zainteresowała się budownictwa podziemnym, w ramach tajnych projektów powstało wiele podziemnych miast i baz wojskowych, większość z nich jest połączona olbrzymią siecią korytarzy. Oczywiście najbardziej znane są amerykańskie i rosyjskie, bo jest ich najwięcej ze względu na prowadzenie „zimniej wojny”.

Wiadomo, że w 1960 roku przystąpiono do budowy sławnej bazy NORAD zakopanej głęboko pod Cheyenne Mountain, w stanie Kolorado – o tym świadczą dokumenty uzyskane przez badaczy przez Freedom of Information Act (FOIA). Są dostępne również dokumenty dotyczące podziemnego centrum dowodzenia, zbudowanego w obszarach Waszyngton, DC i China Lake w Kalifornii w czasie zimnej wojny.

Inny znany przykład ( spoza Ameryki dla urozmaicenia) to szwedzki podziemny kompleks wojskowy w Muskö. To duża baza morska zbudowana pod górami. Sam podziemny szpital posiada ponad 1000 miejsc noclegowych.

 

Tajne bazy pod ziemią

Światy podziemne są opisywane przez wielu byłych pracowników, którzy z reguły płacą swoim życiem za długi język, ale Internecie, krąży sporo filmików uwieczniających co żywi i umarli mieli do powiedzenia na ten temat. Np. można posłuchać znanego dr Richard Saudera, który stwierdził: „… podziemny kompleks z China Lake rzeczywiście istnieje, jest imponująco duży i głęboki.” Składowana jest tam „broń potężniejsza od broni jądrowej.”

 

Wielką tajemnicą owiany jest też ukryty głęboko pod ziemią Command Center (DUCC).Pierwsze TOP SECRET notatki na ten temat ujawnił Robert McNamara, na 07 listopada 1963 w biurze Sekretarza Obrony, tuż przed morderstwem Kennedy’ego.

Notka McNamara omawia temat Narodowego Centrum Dowodzenia i została skierowana do McGeorge Bundy, Kermit Gordon i dr Jerome Wiesner. Bundy był specjalnym asystentem do spraw bezpieczeństwa Narodowych prezydenta Kennedy’ego. Gordon był dyrektorem Biura Budżetu i Wiesner był  doradca naukowy Kennedy’ego.

Druga notatka wydana tego samego dnia dotyczyła sprawy planowanego Narodowego Centrum Dowodzenia, które byłoby około 3500 metrów pod ziemią Waszyngton. Memo również wspomną o szybach poniżej Departamentu Stanu i Białego Domu i poziomym transporcie tunelowym, który mógł zapewnić poruszanie się na głębokości 3500 metrów z dużą prędkością. Jaką w 1960 roku mieli technologię?

Istnieje ogromna ilość dowodów, że istnienia podziemnych konstrukcje, chociaż nadal tajne bazy wojskowe traktowane są za teorie spiskowe. Amerykański Departament Obrony oficjalnie odtajnił istnienie Area 51, ale nie zmieniło to podejścia do zagadnienia, dalej większość ludzi uznaje to za teorię spiskową, pewnie ze względu na powiązanie z obiektami UFO i istnieniem istot pozaziemskich.

Brytyjski pisarz i badacz, Timothy Good, napisał kilka książek zajmujących się kwestią ewentualnych pozaziemskich kontaktów, podobnie jak historyk i badacz UFO Richard Dolan, warto poczytać. Dolan został kilkakrotnie poinformowani o pozaziemskiej rzeczywistości i twierdzi „ ET i UFO to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o informacje, które jest ukryte przed opinią publiczną”. A Timothy Good ? A Phil Schneider?

 

 

To tylko krótki wstęp, jak zainteresowało Cię to zagadnienie to osobiście zbadaj sprawę, na dzień dzisiejszy nie chcę się rozwodzić, o czymś, co tak łatwo jest wrzucane do wora spiskowców. Nie chodzi tylko o podziemny świat, który ludzi od lat fascynuje, ale o inne tajne projekty na całym świecie.

 

Lista tajnych baz wojskowych

Dla ułatwienia najbardziej znane i podejrzane obiekty wojskowe, którymi warto sie zainteresować,  umieszczam na liście poniżej w kolejności zupełnie przypadkowej. Oto najbardziej strzeżone forty militarne ukryte w górach, podziemne bunkry, kompleksy wojskowe do śledzenia obiektów w przestrzeni kosmicznej i oczywiście zaawansowane technologicznie laboratoria pracujące nad najbardziej śmiercionośnymi wirusami.

·         Defence Training Estate Salisbury Plain, Wiltshire, England
·         Anniston Chemical Agent Disposal Facility, Anniston Army Depot, Alabama
·         Nellis Air Force Base, Nellis AFB, Nevada
·         Lajes Field, Azores, Portugal
·         Edwards Air Force Base, Edwards, California
·         Raven Rock Mountain Complex, Adams Country, Pennsylvania
·         U.S. Army Medical Research Institute of Infectious Diseases (USAMRIID), Fort Detrick, Md.
·         Joint Defence Space Research Facility Pine Gap, Lingiari, Australia
·         Devil’s Tower Camp, Gibraltar
·         Cheyenne Mountain Complex, Cheyenne Mountain Complex Air Force Station, Colorado
·         Forward Logistics Base, Siachen Glacier, Kashmir
·         Dugway Proving Ground, Great Salt Lake Desert, Utah
·         Thule Air Base, Qaasuitsup, Greenland

Może o nich kiedyś napiszę, tak jak o HAARP, jeszcze nie wiem, nie obiecuje.

 

 

Źródła

http://www.defense.gov/speeches/speech.aspx?speechid=408

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-23731759

http://www.afterdisclosure.com/2011/04/breakaway.html

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*