panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

wieczór_nad_morzem

Aborcja – mniej znane cytaty.

| 0 comments

 

„Aborcja jest rozwiązaniem złym, ale bez porównania gorszym rozwiązaniem jest porzucanie niemowląt na śmietnikach, grzebanie ich w lesie czy upychanie w beczce…”(Wiesława Szymborska)

 

„Gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem.” (Florynce Kennedy)

 

„Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba.” (Janusz Korwin-Mikke)

 

„Nakręciłem ten film [Niemy krzyk], aby pokazać, czym naprawdę jest przerywanie ciąży. Jestem odpowiedzialny za 75 tysięcy sztucznych poronień wykonanych w prowadzonej przeze mnie klinice. Lecz obecnie nawróciłem się na stronę obrony życia. Nie jestem ciemniakiem ani człowiekiem prymitywnym. Nie jestem katolikiem ani protestantem. Jestem żydem i w dodatku kompletnym ateistą. Moje nawrócenie nie jest podyktowane ani motywami religijnymi ani etycznymi: jest ono wyłącznie naukowe i technologiczne. Po prostu doszedłem do wniosku, że nie ma żadnej różnicy między 12-tygodniowym a 28-tygodniowym płodem. Powinny być traktowane kompletnie tak samo. Dokonanie zabiegu przerywania ciąży jest dzieciobójstwem. Zabijany płód doznaje takich samych cierpień jak dorosły torturowany skazaniec.” (Bernard Nathanson)

 

„Naszym szlachetnym celem jest doprowadzenie do tego, aby każde dziecko, nieważne urodzone, czy nie, miało zapewnioną prawną ochronę. George W. Bush

 

Aborcja jest największym niszczycielem pokoju. Jeśli matka może zabić własne dziecko, czymże jest dla mnie zabić ciebie, a dla ciebie – zabić mnie? Nic już nie stoi nam na przeszkodzie.” (Matka Teresa z Kalkuty)

 

„Mamy do czynienia z III wojną światową! Skutki aborcji są o wiele większe niż konsekwencje ostatnich dwóch wojen razem wziętych (Grzegorz Górny)

 

„Troska o dziecko, jeszcze przed narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.” (Jan Paweł)

 

„Żaden autorytet ludzki, żadne wskazania medyczne, społeczne, ekonomiczne, czy moralne nie dają należytego tytułu do rozporządzenia bezpośrednio i z rozmysłem niewinnym życiem ludzkim.”(papież Paweł VI w 1978)

 

„Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. (23) Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie […]”Jeżeli zaś ONA poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie”(Ks. Wyjścia 21:22-23, Biblia Tysiąclecia)

 

„Rozwój człowieka jest procesem ciągłym od poczęcia aż do śmierci.” (prof. dr hab. med M. Rybakowa)

 

„W życiu dziecka wyróżniamy kilka okresów. Okres płodowy obejmuje czas od poczęcia do narodzin. (…) Najbardziej dynamiczny wzrost i rozwój dziecka odbywa sie w okresie płodowym” (prof. dr hab. Zofia Bielańska – Osuchowska)

 

„Komórkę jajową od momentu zapłodnienia nazywamy zarodkiem, ale nie ulega wątpliwości, że jest to człowiek”. (prof. dr hab. med. B. Chazan)

 

„Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg przyszłości.” – J.R.R Tolkien

 

„Troska o ludzkie życie i szczęście, a nie jego zniszczenie, jest pierszym i jedynym celem dobrego rządu.” ( Thomas Jefferson)

 

„To jest debata o naszej świadomości ludzkiej godności, co to znaczy być członkiem rodziny ludzkiej(społeczeństwa), choć maleńkim, bezsilnym i niechcianym) prawo do życia jest pierwszym spośród ludzkich praw” ( Papież Franciszek)

 

„Nie wierzę w że obietnice zawarte w Deklaracji Niepodległości są tylko dla osób silnych, niezależnych i zdrowych. Są one dostępne dla każdego, w tym dla nienarodzonych dzieci. „(George W. Bush)

 

„Walka o prawo do życia nie dotyczy niewielu, ale dotyczy każdego mężczyzny, kobiety i dziecka, którzy dbają nie tylko o własną rodzinę, ale całą rodzinę ludzką.” (Dr Mildred Jefferson)

 

„Kobiety, które dostaraczają środków wywołujących poronienie, są zabójczyniami, podobnie jak te, które trucicieskie środki przyjmują i zabijają płód“. (Bazyli Wielki, Kanon 8)

 

„Niekiedy taki stopień osiąga owo okrucieństwo pełne pożądliwości lub inaczej, okrutna żądza, że nawet wykonuje trucizny na bezpłodność, a jeśli one nie skutkują, zabija w jakiś sposób we wnętrznościach poczęty płód wybierając dla swych dzieci raczej zabójstwo niż życie; a gdy już żył w łonie, zabójstwo przed narodzeniem“ (św. Augustyn)

 

Wszystkie artykuły dotyczące aborcji.

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*