panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

n1

… bez tytułu!

| 0 comments

 

Jaki ten świat jest dziwny, gdy wchodzisz do kasyna. Stojące z boku sceny kolorowe automaty zatrzymują Cię na chwilę. Człowiek w marynarce podrzuca kuleczką z nadzieją, że padnie na szczęśliwy numerek, a ruletka się przycina, ktoś coś tam pewnie coś zmajstrował. Cholera wie, kto pod stołem pociąga za sznurki. Niech się ktoś schyli pod stół pudrując nosek, aby w lustereczku zobaczyć magnesik, który sprawia, jak kuleczki przeskakują w dziurki. Najfajniejsza jest ruska ruletka, czasem pojawia się maleńki dreszczyk, jak zwykle, gdy czujesz drobny cień ryzyka, tylko jak wiadomo ile kulek w bębenku, przestaje Cię bawić. Zabierasz swoją wygraną i zmywasz się nim ktoś strzeli sobie w łeb.

W pewnej wiosce w kieleckim mieli remizę strażacką. Była wynajmowana na imprezy, to na śluby, to na targ roślin, ale oczywiście najczéciej na zebrania wioski czy gminy. W końcu gdzieś wójt i prawnik, lekarz z proboszczem muszą się wykrzyczeć. Tak się zagadali o nowo otwartym we wsi kasynie, że nie usłyszeli szelestu banknotów, gdy ktoś pieniążki liczył. Nadal tam farba schodzi ze ścian i tynk sypie się z sufitu, nadal im to nie przeszkadza w dyskusji. W tym kole gospodyń wiejskich przecież nie potrzebują kasy na remont świetlicy.

Ostatnio w kole gospodyń wiejskich mieli przecież zabawę, a goście weselni mogli się nawet poobstawiać w kasynie. Gospodynie wiejskie będą nadal w norze wyszywać aniołki i odstawiać do starej cepeli. Odkrywca odkrył, to co miał odkryć, ludzie w garniturkach dostali usługę za jaką zapłacili, a przy okazji tleniona blondynka wyskakała się na wiejskiej zabawie.

Współczesny człowiek już oślepł do reszty, nie wie, kiedy gra się kończy, ani kiedy zaczyna. Wielki człowiek już wszystko wie, duży człowiek nadal nie wie o co grał, a mały człowiek wraca zadowolony, za chwilę pójdzie odstawiać szopkę gdzie indziej. Życie toczy się dalej, coś musi się skończyć, aby coś nowego mogło się zacząć…

 

 

 

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*