panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

tablica

132. Chcą pozwolić uczniom gadać na egzaminach i używać Internetu?! – cykl – Prawdy Zdumiewajce

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

„Konieczna jest radykalna zmiana tradycyjnego systemu egzaminów do zapewnienia dzieciom właściwego przygotowania do pracy” – powiedział prof Eric Mazur (dziekan fizyki na Uniwersytecie Harvarda). Dziekan twierdzi, że zmuszanie młodzieży do zapamiętania, aby przejść testy nie ma sensu, ponieważ poza szkołą mogą korzystać z Google, aby wyszukać informacje w ciągu kilku sekund.

Chcą pozwolić na dostęp do Internetu i omawianie pytań z przyjaciółmi podczas egzaminów, więc co to teraz będą egzaminować, umiejętność ściągania z komputera i może przy okazji pracę zespołową? Sprawdź, co się szykuje na http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/11275200/Allow-pupils-to-use-Google-in-GCSE-exams-says-academic.html

Mam egzaminy już za sobą, uff jak dobrze! Jakby wszyscy gadali to na pewno udałoby mi się przegadać połowę czasu, a jakby były zdania podzielone to i cały.  Chyba, że nikogo by na rozmowy wzięło tylko byśmy wszyscy przepisywali z Wikipedii?! Jakoś nie wierzę, aby to nauczyło młodzież docierać do źródła i przygotowało do życia. Kojarzy mi się z ze skróconą wersją pracy dyplomowej napisanej w godzinkę. Jak przejdą te egzaminy z używania klawiszy: kopiuj-wklej, będziemy mieć wtedy w Anglii już wszystko na lewo.

Nie bardzo rozumie, dlaczego nagle pamięć jest nie ważna? Jasne, nie trzeba jej trenować, sama zaniknie. Świetnie się zapowiada, teraz bez kalkulatora mało kto potrafi cokolwiek obliczyć w pamięci, gdy obejmuje to kilka działań, za parę lat nie będzie w stanie zapamiętać, jakie liczby ma wklepać do rubryczek. Wiedza nie jest już potrzebna, trzeba tylko naciskać klawisze na czas?!

Wszystko każdy sprawdzi na komputerze, a jak nie będzie go pod ręką to będzie czekał, aż informatyk przyjdzie naprawić system, albo włączą prąd. Zawsze może poszukać innego połączenia do Internetu, co? Przecież nagle wszystko nie nawali! Tylko kto będzie potrafił cokolwiek naprawić bez ściągi w ręce?! Nie ważne, nawet ściąga nie pomoże, bo nikt nie będzie rozumiał, co czyta. A może umiejętnośc czytania też  zaniknie, więc w ogóle nie będzie problemu!

Co się dziwić, lekarze w Wielkiej Brytanii bez komputera diagnozy nie postawią! O zapamiętanie własnego nazwiska, nie ma się co martwić, jak nas wszystkich oczipują to nie będzie nam wcale to potrzebne.

Kończę, bo zaraz palnę coś, czego nie powinnam, zostawiam Was z cytatem „Czego nie zakazuje prawo, zakazuje wstyd” (Seneka)

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*