panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

wieczór_nad_morzem

Cytaty o aborcji.

| 4 Comments

 

„Dla mnie oczywistym i jasnym jak słońce jest fakt, że aborcja ma znamiona zbrodni.”
(Mahatma Gandhi)

 

„Każda Jednostka ma zupełnie jednoznaczny początek w momencie poczęcia.”
(J.Lejeune)

 

„Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości.”
(Jan Paweł II)

 

„Wszyscy mamy zrozumienie i poczucie gorącej odpowiedzialności, że musimy ratować życie nie narodzonych dzieci. Składana ustawicznie hekatomba niewinnych ofiar, wśród których znajdowali się zapewne, obok ludzi przeciętnych, geniusze, wielcy przywódcy narodu, artyści, myśliciele, uczeni zubożyła naród w sposób nie dający się naprawić.”
(Zofia Kossak-Szczucka)

 

„Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić.”
(Ronald Reagan)

 

„Życie nie tylko można, ale trzeba jasno definiować: rozpoczyna się od poczęcia. Osoba poczęta jest istotą ludzką, nie ma takiego momentu podczas życia płodu, w którym mogłoby dojść do zmiany niczego w coś, przekształcenia czegoś, co nie jest osobą w człowieka. Życie jest nieprzerwanym procesem od swojego początku, od zapłodnienia do końca.”
(dr Bernard Nathanson)

 

Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. Sobór Watykański II określa je wraz z dzieciobójstwem jako okropne przestępstwa”
(Jan Paweł II)

 

,,Uważam (i w dodatku nie obchodzi mnie, jeśli za chwilę ktoś się poczuje urażony), że należy WRZESZCZEĆ PRZECIWKO ABORCJI, NALEŻY JĄ BLOKOWAĆ WSZELKIMI SPOSOBAMI, NIEISTOTNE CO W TEJ KWESTII MÓWI PRAWO. Bo nie wolno ulegać prawu, które pozwala na zabijanie.” (Wojciech Cejrowski)

,,Jeśli możemy zaakceptować to, że matka zabija swoje dziecko, to jak możemy mówić innym ludziom, by nie zabijali drugiego człowieka?” ( Matka Teresa z Kalkuty)

 

,,Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. (Jan Paweł II)

 

,,Naszym szlachetnym celem jest doprowadzenie do tego, aby każde dziecko, nieważne urodzone, czy nie, miało zapewnioną prawną ochronę”. (George W. Bush)

 

,,Nie może być tak, by to „coś”, o co jest spór, będąc w łonie matki miało inną (i to mniejszą!) ochronę prawną, niż to samo „coś” będące w inkubatorze.” (Janusz Korwin-Mikke)

 

,,Stwierdzenie, że z indywidualne ludzkie życie rozpoczyna się w momencie poczęcia z naukowego punktu widzenia jest poprawne” (M. Matthews-Roth)

 

„Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu.” (Jan Paweł II)

 

,,Aborcja (…) to perfidne narzędzie Złego. Życie ludzkie jest sakramentem Boga w świecie, obrona życia jest obowiązkiem chrześcijan, gdyż nad Betlejem nieustannie unosi się cień Heroda.”  ( bp Piotr Libera)

 

,,Chorym jest mówienie o dzieciach nienarodzonych – embrion nie jest człowiekiem. Nawet w momencie urodzenia my jesteśmy zaledwie zadatkiem na człowieka. Człowiekiem stajemy się całe życie, o ile wkładamy w to dużo, dużo wysiłku.” ( Maria Szyszkowska)

 

„Świat nie dzieli się na obrońców życia i tych innych. Szacunek do życia to coś normalnego – przyrodzonego człowiekowi, coś, co dziedziczymy, jako instynkt umożliwiający przetrwanie gatunku. Człowiek z natury wybiera życie a nie śmierć, więc opowiadać się po stronie życia to nie jakaś specjalna cecha, lecz norma.” (Jan Pospieszalski)

 

Wszystkie artykuły dotyczące aborcji.

Więcej cytatów o aborcji znajdziesz w  Aborcja – mniej znane cytaty lub Kontrola liczebności ludzi na świecie? – depopulacja cytaty znanych osobistości.

 

 

Udostępnij na:

4 Comments

 1. Dołączam się do słusznej akcji nim zwolennicy aborcji urwią ci głowę!

  Nie zabijaj, nie usuwaj, nie daj się wrobić w morderstwo!

  ,,Wcześniej czy później, musi dojść, i to nie tylko w Polsce, do takich zmian w prawie i mentalności ludzi, by życie każdego człowieka było tak samo chronione.” – Tomasz Sakiewicz

  ,,Naszym szlachetnym celem jest doprowadzenie do tego, aby każde dziecko, nieważne urodzone, czy nie, miało zapewnioną prawną ochronę.” – George W. Bush

  • admin

   Dzięki za wsparcie.

   Najgorszy problem, że niektórzy szybko zmieniają zdanie na temat aborcji. Trochę zastanawia mnie np John Godson powiedział „Miarą podejścia do tego problemu jest nasze człowieczeństwo” a później „Dotychczas popierałem dyskusje nad zmianą, gdyż uważam, że powinno się dać szanse urodzić się i żyć dzieciom niepełnosprawnym.” „Dyskusja ta jednak przerodziła się w walkę światopoglądową. Wykorzystywanie tak delikatnej sprawy jaką jest życie dziecka w walce politycznej jest niegodziwe i cyniczne. Uważam to za szkodliwe zwłaszcza w dobie kryzysu, kiedy powinnyśmy skupiać na rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych i gospodarczych.” „najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie obecnych zapisów bez zmian. Zawsze istnieją i będą istnieć różnice poglądów, szczególnie w tak delikatnych sprawach. Apeluję o szacunek i wyrozumiałość dla odmiennych poglądów.”

   Ja też „Apeluję o szacunek i wyrozumiałość dla odmiennych poglądów” panie Godson, bo „Miarą podejścia do tego problemu jest nasze człowieczeństwo”

   Jagoda

 2. Bardzo jednostronnie, brakuje mi cytatów zwolenników aborcji.

 3. Dziękuję, tak obszernego zestawienia cytatów szukałam

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*