panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

ziemia_globalne_ocieplenie

108. Mity o globalnym ociepleniu – cykl – Prawdy Zdumiewające

| 2 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Prawdy Zdumiewające.

 

W styczniu 2014 r. „Environmental Research Letters” ogłosiło, że najwięcej do globalnego ocieplenia przyczyniły się USA, Chiny, Rosja, Brazylia, Indie, Niemcy i Wielka Brytania, które odpowiadają za ponad 60 % globalnego ocieplenia ( w latach 1906-2005). Teraz USA wprowadza nową politykę klimatyczną poprzez drastyczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Już na początku tego miesiąca Prezydent Barack Obama ogłosił, że weźmie za wszystkim elektrownie spalające węgiel, bo z nich pochodzi około 40 % CO2 emitowanego w Stanach. Właśnie biorą się do roboty! A o co im chodzi? O doprowadzenie do wzrostu cen energii czy bezrobocia? Przecież wzrost temperatury na Ziemi nie ma nic wspólnego z emitowaniem CO2 przez ludzi. 

Oczywiście, że tak nas przyzwyczajono myśleć, tak nas zapewniają politycy i ekolodzy, ale nie ma to nic wspólnego z prawdą. Niektórzy się wyłamują i mówią głośno o tej społecznej manipulacji nawet w parlamencie. Pamiętacie to przemówienie Nigela Farage?

 

 

 

Globalne ocieplenie

Zawsze były okresy ocieplenia i ochłodzenia, akurat żyjemy w takim a nie innym okresie. Twierdzi się, że globalne ocieplenie wynika z działań ludzi. Wystarczy porównać oddziaływanie Słońca, wód morskich, wulkanów itp. z udziałem człowieka w tym procesie.

Ziemia otrzymuje ze Słońca 1367 Watów mocy na 1 metr kwadratowy. Jaka jest różnica w skali oddziaływań, gdy spojrzymy z perspektywy człowieka? Słońce emituje prawie 5 milionów ton energii na sekundę, z czego  tylko około dwa kilogramy na sekundę docierają do Ziemi. „Jeden kilogram takiej energii, wystarczyłby do podgrzania czterdziestu milionów ton skały do temperatury 2500oC, czyli do zamiany jej w rozpaloną lawę („Encyklopedia Przyroda i Technika” – Wiedza Powszechna). Przez 65 minut Ziemia otrzymuje od Słońca tyle energii, ile cała współczesna cywilizacja produkuje przez rok. To nie człowiek jest winny, jest to spowodowane jest zwiększoną obecnie aktywnością Słońca i dotyczy całego Układu Słonecznego, a nie tylko Ziemi.

Oszustwem jest, że człowiek może, zmniejszając zawartość CO2 w atmosferze, wpłynąć w sposób dający się zmierzyć na globalną zmianę jej temperatury. CO2 jest w sposób naturalny redukowany z atmosfery w procesie asymilacji węgla przez rośliny, CO2 rozpuszczony w wodzie jest wykorzystywany przez morskie żyjątka do budowy szkieletów (skorupki). Dawniej co2 było więcej stąd mamy pokłady wapieni, kredy, marmurów, to jest właśnie uwięziony przez organizmy morskie CO2.

Proces asymilacji węgla z CO2 w roślinach jest potrzebny dla podtrzymywania życia na Ziemi. Dwutlenek węgla jest naturalnym składnikiem atmosfery i stanowi zaledwie ok. 0,03%. Natomiast roczna produkcja dwutlenku węgla przez ludzką cywilizację stanowi jedynie około 4% ogółu dwutlenku węgla znajdującego się w atmosferze.

 

sklad_powietrza

 

 

Czy przyczyną obecnego ocieplenia jest dwutlenek węgla (CO2) ?

A może ktoś się pomylił? Gazy cieplarniane (zwane szklarniowymi) izolują Ziemię. Dzięki takiej osłonie zmiany temperatury powierzchni Ziemi, w cyklach dziennych a nawet rocznych są nieznaczne.Na Księżycu ich nie ma i wahania temperatury sięgają 200 stopni między dniem i nocą. Produkowane przez ludzi CO2, co stanowi mniej niż 0,05% gazów cieplarnianych Ziemi. Niektóre spośród gazów szklarniowych są naturalnymi składnikami atmosfery, jak CO2, a niektóre nie np. aerozole

Dr Hugh Ellsaesser należy do najczęściej cytowanych sceptyków w sprawi globalnego ocieplenia  i nie neguje faktu istnienia obecnie globalnego ocieplenia i nie zaprzecza, że CO2 powoduje wzrost efektu szklarniowego. Uzasadnia jednak, że wpływ jego na wzrost temperatury jest niezauważalny i nie tworzy ryzyka dla ludzkości.

Niestety wciąż jesteśmy karmieni bzdurkami na temat globalnego ocieplenia? Jakżeby nie przecież jest to świetny pretekst, aby opodatkować wszystko, co związane jest z emisją CO2 niedługo od pierdnięcia też trzeba będzie płacić. Do tego wszyscy liczą na kasę z inwestycji w zieloną energię, a dotacje rosną i kuszą. Czy nie uczciwiej by było powiedzieć, że kończą się zasoby naturalne Ziemii np. ropa i gaz, węgiel i dlatego się stawia na odnawialne źródła energii zamiast bajać o globalnym ociepleniu?

 

wykres_gazy_cieplarniane

 

Jak widać manipulacja danymi i bajanie jest skuteczne, społeczeństwo wciąż wierzy, że redukcja wytwarzanego przez człowieka CO2 to działanie porównywalne z zapobieganiem jakiejś wielkiej katastrofie, a ono jest znikome. Okresy ocieplenia i ochłodzenia wywołuje zmienna aktywność energetyczna Słońca, za to podejście społeczne do ważności tematu wywołuje zmienna aktywność polityczna i fiskalna.

 

 

Udostępnij na:

2 Comments

  1. Pozdrawiam, a na internecie jest smieszny obrazek na temat globalnego ocieplenia
    globalne ocieplenie

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*