panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

drzewo11

I. Przewrotny los. 3.1

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki powieści – Przewrotny Los.

 

Majka spięła klamrą włosy, wyjęła z szafy spore tekturowe pudło i rozłożyła klocki lego na podłodze. Zaczęła układać i zachęciła syna do zabawy, chłopczyk z coraz większym zainteresowaniem przymierzał elementy, aż powoli wysunął mały koniuszek języczka z buźki i oczy mu pobłyskiwały.

– to powinno zająć małego na dłużej – chwilę przyglądała się jak się bawi i poczochrała jego krótką blond czuprynkę – bardzo dobrze, nawet mnie nie widzi… – pomyślała i wróciła do kuchni. Majka krzątała się jak na wzorowa mamę i żonę przystało: właśnie skończyła obiad i nakładała kolejne ciasto do formy i już planowała zmywać… Co chwilę spoglądała na zegarek wypatrując Rafała – Mógłby chociaż dzisiaj się pośpieszyć, może coś by mi pomógł… chociażby zajął się małym… – pomyślała i kątem oka zobaczyła jak podekscytowany synek łokciem zahacza o kubek i rozlewa soczek na dywan – jak mam z tym wszystkim zdążyć na czas! Zaraz będą się schodzić goście…

 

***

Lilka skończyła artykuł i spojrzała na zegarek, wcale nie miała ochoty wychodzić. Przez chwilę zawahała się może pooglądać coś, może poprasować… – najlepiej się spóźnić i ominąć to całe nieciekawe towarzystwo młodych mamusiek! …no dobra, zbieram się… może Majce trochę pomogę… do dziecka i tak nie wypada późno przychodzić… – pomyślała Lilka i zaczęła pakować prezent.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*