panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

drzewo11

I. Przewrotny los. 3.2

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki powieści – Przewrotny Los.

 

Rafał powoli pakował rzeczy do samochodu, wsiadł i flegmatycznie przekręcił kluczyk, robił wszystko, aby jak najdłużej nie wracać z pracy. Nie znosił jakichkolwiek imprez, a szczególnie tych, które regularnie urządzała jego żona. Majka za bardzo się tym wszystkim przejmowała, była spięta i darła się o byle co. Ciągle trzęsły się jej ręce i dopytywała się, czy na pewno tego wystarczy, a może jeszcze dokupić to czy owo. Rafał widział oczami wyobraźni, to jej pokrzykiwanie, podaj to, podaj tamto, otwórz drzwi, ja się nie rozdwoję…

Rafał wzdrygnął się i pomyślał, no i po co tyle zachodu, przecież to tylko mały chłopiec, goście i tak tego nie przejedzą, narobią hałasu i bałaganu, a potem pójdą do domu, oni będą smacznie spać, a Majka… Majka i tak nie wyrobi się ze sprzątaniem do północy, albo zarwie całą noc, albo wstanie rano i będzie narzekać, że przez tydzień tego nie posprząta! No i po co?! Co roku to samo, tylko z coraz większą pompą! To zapraszanie na urodziny dzieci z sąsiedztwa… co za głupi pomysł!

Rafał zaparkował auto i wolnym krokiem wszedł do sklepu zabawkowego, przez chwilę rozglądał się po półkach i nagle zobaczył coś odpowiedniego. Bez wahania kupił prezent dla syna i mruczał pod nosem – Mały powinien być zadowolony, koparka sterowana na radio – Rafał sprawdził pudełko – tak na szczęście dali do zestawu baterie… Zawsze o takiej koparze marzyłem… najważniejsze, że jest czerwona i wielka! Wtedy były tylko metalowe zabawki do popychania ręką… postęp techniczny nawet tu widać… Niech mały ma wszystko, czego ja nie mogłem mieć!

Kurde, mały będzie szczęśliwy, ale Majka nie będzie zachwycona… – Rafał zerwał metkę z pudełka i wyobraził sobie wzburzoną twarz żony, nerwowo schował paragon do kieszeni. – Najwyżej przyznam się do połowy ceny, a do domowego budżetu dołożę z zaskórniaków, może Majka się nie zorientuje. Szkoda, aby się denerwowała, to tylko dziecięca zabawka, ale ona tak przeżywa te raty na mieszkanie.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*