panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

drzewo11

I. Przewrotny los. 3.5

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki powieści – Przewrotny Los.

 

Lilka miała już wychodzić do kuchni, gdy odezwała się pani w mocno zaawansowanej ciąży. Była wyraźnie zmartwiona, bo na piersiach, brzuchu i udach zaczynały się jej robić paskudne rozstępy. Lilka miła wreszcie szansę, aby się pierwszy raz odezwać tego popołudnia i poradziła wmasowywać oliwkę i kupić krem na rozstępy.

– niestety nie da się tego wyleczyć, ale można skutecznie zapobiegać pojawianiu się nowych i z czasem zakamuflować te stare. Jak się zadba to skóra z czasem wróci do koloru, można je będzie na słońcu opalić i za jakieś dwa lata nie będą aż tak widoczne. W sumie to najlepsze wyniki daje kuracja kremami z dużą zawartością mocznika…

– czego?

-mocznika. Patrzysz na skład kremu i jak widzisz urea to jest ok, bo urea to po łacinie mocznik – wszystkie mamy patrzyły na nią zdziwione, jakby chciały jej napluć w twarz i zapytać, co ona może do cholery wiedzieć o rozstępach?! – … rozstępy pojawiają się nie tylko jak się tyje, ale wychodzą tez jak się gwałtownie szczupleje … – Lilka przerwała, bo zrobiło się jej głupio.

Cisza przedłużała się niezdrowo. – ale się na mnie cioty gapią – pomyślała i dodała – oddychaj głęboko i zgrywaj wariata – Lilka spojrzała niepewnie na Majkę. Majka nie wiedział jak ratować koleżankę i całą sytuację, więc nieśmiało i powoli zaczęła:

– u mnie było tak samo. Pamiętam najpierw czerwone pręgi pojawiły mi się na biuście, a później…

Wszystkie panie zaczęły się dzielić wspomnieniami jak się sprawy miały, gdy one były w ciąży: rozstępy, poranne wymioty, duszności, wiecznie spuchnięte kostki, postrzykiwania w krzyżach, zachcianki to na pizzę, to na ogórki, to na słodycze… Gdy panie docierają do porodowych wspomnień Lilkę prawie zbiera na wymioty, mocno wkurzona nalała sobie kompotu i podeszła do okna. Lilka długo patrzyła na ptaki lecące daleko w chmurach.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*