panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

drzewo11

I. Przewrotny los. 6.1

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki powieści – Przewrotny Los.

 

Lilka zrobiła porządek na swoim biurku. Przejrzała jeszcze raz pękatą teczkę, odłożyła zgromadzony materiał na półkę i ruszyła w drogę. Była zadowolona wychodząc redakcji, lubiła obsmarowywać szemrane firmy, a szef zostawił jej wolną rękę, mimo, że przedsiębiorstwo było duże i dość mocno powiązane z półświatkiem, Lilka uśmiechnęła się szyderczo do lustra w windzie, ryzyko ją kręciło i nie przeszkadzało jej, że gdy coś pójdzie nie tak, to szef umyje rączki, a ona oberwie, to właśnie najbardziej lubiła w swojej pracy – igranie z ogniem.

Firma była bardzo niechętna do przyjmowania gości, nieprzyjemnie wszystkich zbywała, nikogo nie dopuszczała, a wszyscy pracownicy byli zaprzysiężeni tajemnicą handlową. Lilkę też próbowali zbyć w dość prostacki sposób, ale wymyśliła, że napisze na ich temat prace na studia i poudaje studentkę gromadzącą materiały. Dostała list odmowny, więc wyskrobała, że zamieści odpowiednią notatkę w swojej pracy na ten temat.

No cóż, najpierw trzeba zapoznać się ogólnie z tym molochem i zobaczyć jak traktuje delikwentów z ulicy, ludzie, którzy tam pracują mają zakneblowane usta, trzeba słono płacić, aby z nich coś wyciągnąć… Czas przyjąć się do pracy, podanie rozpatrzyli pozytywnie, przynajmniej zapoznam się z ich procesem rekrutacji, tylko czy mnie przyjmą? Jak nie to znajdę inny sposób i tak przyjdzie czas na poznanie, tego co oni nie chcą abym wiedziała, czego na pewno nie chcą abym napisała… Tylko oby nie było wpadki, że jestem, kim jestem!

Lilka wsiadła do samochodu, zadowolona, że ma szansę na gorący temat. Trochę posmutniała,  przypomniała sobie, że gdy skończy to szef, kazał jej się zająć czymś zupełnie nowym, czymś co ją w ogóle nie pociągało, a raczej śmieszyło i wkurzało. Miała tylko nadzieję, że przypadek tej firmy pozwoli jej odwlec wszystko w czasie, zawsze to przynajmniej zyska kilka dni na dobrą zabawę…

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*