panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

drzewo11

I. Przewrotny los. 7.2

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki powieści – Przewrotny Los.

 

Majka w myślach przeklinała samą siebie, po co się zgodziłam tam iść, teraz Lilka mi nie daruje, musze się jakoś z tego wyplątać…może coś wymyśle może dzieci się rozchorują lepiej nie natychmiast wypluj to słowo, bo jeszcze wykraczesz – skarciła samą siebie – ale się wkopałam może powiem, że mama nie może mi zostać z dziećmi? bo jak się tam w ogóle pokaże!

Boże jak ja wyglądam 15 kg nadwagi po dzieciach! Ciągle siedzę w domu z dziećmi mąż w pracuje, a ja? Rasowa kura domowa! Co ja powiem, nic nie osiągnęłam no może dorobiłam się mieszkania, ale jest takie ciasne i nie ma się czym pochwalić, nie tak jak Lilka! Ona jest taka szczuplutka taka zadbana, wciąż wygląda na ciut po 20. Od lat pracuje w znanym miesięczniku, ciągle robi coś nowego. Ona studiuje, to kursy to studia podyplomowe zawsze coś to i to, to i tamto, to i siamto …

Ona to ma ciekawe życie, a nie tak jak ja tkwię wciąż w tym samym miejscu. Zawsze wszystko się jej udaje. Właściwie to jeszcze moment i zrobi wspaniałą karierę nasza pani redaktor. … no właśnie karierę! Szczególnie teraz, kiedy zaproponowano jej tą nową rubrykę o nieprawdopodobnych zjawiskach, a tak w ogóle ciekawe jak sobie z tym poradzi. Przecież ona w ogóle nie ma o tym pojęcia zawsze się nabijała z wróżek i paranormalnych zjawisk, śmiała się ze mnie, że się tym interesuje. No właśnie ten temat to zawsze było moje hobby a zaproponowali je akurat jej, a mnie taka okazja nigdy się już nie zdarzy. Szkoda, że przez małego musiałam odejść z gazety.

Majka uśmiechnęła się do wspomnień jak razem zaczynały, obie latały po mieście w poszukiwaniu skandali i pisały do gazet. Właściwie jedyne, co Lilce nie wyszło to małżeństwo, nie bardzo klei się, no i nie ma dzieci… Tyle razy jej mówiłam, że powinna sobie znaleźć porządnego faceta i może z innym byłoby lepiej i łatwiej żyć. Tylko ona naiwna wierzy, że w końcu się im ułoży. Ja też taką nadzieje miałam i trzymałam za nich kciuki, ale odkąd Andrzej pije, nie mam zamiaru popierać tego związku! Im szybciej się rozejdą tym lepiej!

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*