panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

cenzura

Jesteś zbanowany.

| 2 Comments

 

W dzisiejszych czasach banują blogi, za co się tylko da! Generalnie musisz być grzeczny i postępować jak inni ci każą. Nie będę pisać o banach i filtrach od Google za czarne SEO, czy szare (lawirowanie na granicy), bo białe już jest przecież na wymarciu. Dziś będzie o banie dla tych, co się nie wstydzą. Nie mówię o rozbieranych fotografiach, bo akt artystyczny też już za często nazywają porno, chociaż prawie nic na nim nie widać. Ogólnie nie możesz mieć treści erotycznych i przeklinać na swoim blogu.

Pamiętacie nalot np. na Bloggerze, emaile i ostrzeżenia ile wykurzyły ludzi? Warunki korzystania z usługi Blogger zawierają ostrzeżenie przed umieszczaniem na nim „treści dla dorosłych.”  Niezła awantura z tego wynikła! Na początku było, aby nie tworzyć blogów, w których znaczna część treści reklam lub linków prowadzi do tych witryn.

Słowo „znaczące”, szybko pominięto w emailach i okazało się, że wszyscy deklarują usunąć reklamy z kontrowersyjnych stron. Niektórzy zamiast zakazać treści od razu biorą się za działanie np. Facebook i AdSense pokazuje na biało potencjalne odsłony i pusty pasek boczny. Na Twitterze (filmiki na vine), uff też się wokół tego sporo działo.

 

cenzura

 

Natomiast jest cisza jak pojawia się tam przemoc. Nie koniecznie okrucieństwo z filmików, ale takie na co dzień. Czasem mam wrażenie, że aby posłuchać jak ludzie na siebie pyskują, obrażają nawzajem, wrzucają poprzerabiane fotki i wyśmiewają publicznie, wystarczy wejść na media socjalne i zobaczyć, co się tam dzieje. Z tym błotem nikt nic nie robi, ani to fajne, ani użyteczne, a ile wartościowych rzeczy ginie przybite tym szlamem?

Teraz wzięli się za erotykę jeszcze ostrzej, nawet leciutka wzmianka na ten temat, jedno słówko potrafi ich rozdrażnić. W sumie to zastanawiałam się, czy nie puścić erotyki na osobnym blogu, a na tym tylko grzeczne teksty. Szybko zrezygnowałam, bo nie będę bawić się w kolejny blog, aby dostosować się do ich zachcianek. Pisanie to moje hobby i niech czytelnik decyduje, co go interesuje, wolę to niż „oficjalną cenzurę”. Podobno jest wolność słowa, podobno zagrożona, więc póki można to niech się każdy wypowiada w temacie, jakim tylko chce. Poza tym to trochę pachnie hipokryzją mieć 2 blogi z powodu tego działu.

Cóż kwestia wyboru, wszyscy truchleją i nie ryzykują, wymazują treści i zdjęcia. Jestem za wolnością wypowiedzi, dlatego mam swoją domenę i hosting. Taki blog z kategorią erotyka na większości platform darmowych blogów by nie przeszedł. Nie ma dla nich znaczenia, że wyświetla się obowiązek potwierdzenia wieku, aby przeczytać coś z tego działu, podobnie zresztą jak z archiwum.

Mam nadzieję, że nikt tu wchodzący nie kłamie i dzieciaki nie czytają tej strony. Nawet gdybym nie wiadomo, co zastosowała w ramach zabezpieczeń, to i tak zawsze znajdą się tacy co potrafią wszystko obejść. Czasem tylko się zastanawiam, dlaczego nie ma problemu z zabijaniem i sadyzmem, gwałtami i inną przemocą, nie tylko w Internecie, ale poza siecią też.

Blog z opowiadaniami i wierszami erotycznymi się nie wyświetlają w szkołach i publicznych miejscach do serfowania na Internecie np. bibliotekach, przepadają, gdzieś w filtrze za treści tylko dla dorosłych. Mój pewnie czasem też, co dziwnego najczęściej nie jest blokowany w całości, a tylko dostęp do kategorii, a nawet pojedynczych artykułów. Nie mam pretensji, a nawet jestem zadowolona, bo nie trafi do nieodpowiednich osób.

Dalej czasem będę pisać erotyki, książki też filtrują /banują, autorów i tych, co je sprzedają! Wg cenzorów zakazane książki to np. Beth Kery za erotyczne romanse. Nawet 50-tka Graya też trafiła na listę, więc co ja mam się przejmować kategorią. Przedtem kościół miał listę ksiąg zakazanych, teraz inni mają listę wydawnictw zakazanych. Tak czy owak są wciąż ci co robią to za darmo i ci co trzepią na tym kasę!

Jakaś cenzura i tak zawsze będzie, czasem polityczna, a czasem z innych powodów, obecnie szaleje na Internecie. Cenzura i tak zawsze będzie, tylko nie jawna i niekoniecznie trafna.

 

cenzura

 

 

Udostępnij na:

2 Comments

 1. A Google nie robi problemów, że masz ten dział?

  • admin

   Nie robi, nie korzystam z ich reklam i nie zarabiam na reklamach na tej stronie, więc wszystko w porządku.

   Zauważyłam, że strony z opowiadaniami erotycznymi są najszybciej indeksowane, a nie są najczęściej czytane, z reguły na 5 czy 6 miejscu w raporcie.

   Jagoda

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*