panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

szubienica_kara_śmierci

Kobieta w ciąży skazana na karę śmierci.

| 0 comments

 

Na świecie wciąż prześladuje się ludzi za wiarę, a sądy stosują kary cielesne, a nawet karę śmierci. W czwartek (wczoraj, 15 maja 2014) została skazana na mieszkanka Sudanu w 8 miesiącu ciąży. Kobieta otrzymała wyrok śmierci chrześcijaństwo i karę 100 batów chłosty za popełnienie Zena – arabski termin określający stosunki seksualne z nie-muzułmaninem.

 

mapa_Sudan

 

Muzułmańskim kobietom w tym kraju zabrania się małżeństw z nie-muzułmanami , choć muzułmańscy mężczyźni mogą żenić się z kobietami poza ich wiary. Bardzo sprawiedliwe, prawda? Do tego zgodnie z prawem, dzieci muszą przyjąć i przestrzegać religię swego ojca.

Mąż pani Meriam Ibrahim nie jest muzułmanem, więc ich trzyletnie małżeństwo nie jest uznawane na mocy prawa sudańskiego. Jego ojciec był muzułmaninem, ale został wychowany jako chrześcijanin przez matkę, więc mąż 26-letni lekarz został skazany w niedzielę i jest zmuszany do wyrzeczenia się religii, przyjęcia pokuty i również zagrożony wyrokiem śmierci .

Meriam Yehya Ibrahim przebywa w więzieniu, kobieta jest 8 miesiącu ciąży zamknięta w klatce z 18 -miesięcznym synem, stara się odwołać od wyroku.  Międzynarodowe organizacje praw i zachodnie ambasady w Chartumie potępiły to, co się stało, a Amnesty International  oświadczył „Fakt, żekobieta została skazana na karę śmierci za jej religijnej wyboru, i na chłostę za to, że ożenił się z człowiekiem rzekomo innej religii jest przerażające i odrażające”.

Skazana kobieta wciąż siedzi i wyrok nie został uchylony, bo wcześniej, w trakcie rozprawy, islamski przywódca religijny rozmawiał z nią w klatce około 30 minut, próbując przekonać ją do zmiany zdania, a ona powiedziała sędziemu: „Jestem chrześcijaninem”. Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i Holandia wyraziły „głębokie zaniepokojenie” jej przypadkiem, a kobieta nadal uwięziona w klatce czeka na śmierć. Na razie jest głośno, że prawnicy nie wiedzą jak jej pomóc, pewnie jak ją powieszą w mediach będzie jeszcze głośniej. Co za świat!

 

Sudan_1

 

O szczegółach możesz przeczytać w:

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-27424064

http://rt.com/news/159176-sudan-court-woman-christianity/

 

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*