panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

łańcuchy_niewolnictwo

2. Amerykańskie eksperymenty na ludziach – cykl – Kontrola umysłu

| 2 Comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Kontrola umysłu.

 

 

Badania nad możliwościami kontroli umysłu rozpoczęto podczas II wojny światowej. Czołową metodą takich eksperymentów była hipnoza, wykorzystywano ją do przesłuchań, zabezpieczano nią kurierów tajnych wiadomości i prowadzono badania nad zmniejszaniem zmęczenia organizmu w trakcie takich podróży. Już wtedy korzystano  z narkotyków aby zwiększyć skuteczność hipnozy (zresztą dość prymitywnych narkotyków, takich jak barbiturany i konopie) . W latach 40-tych została wydana jedna z najsławniejszych książek o manipulowaniu umysłami światowych narodów ( George Estabrooks  „Hipnoza”), sam autor zaświadczył w 1971 roku o tworzeniu uwarunkowanych  hipnotyczne kurierów i zaprogramowane wiele osobowości w celach rozpoznania wojskowego.

Chyba jednym z najbardziej niezwykłych przypadków kontroli umysłu z lat 40-tych i 50-tych  były „Cukierki Jones”. Oczywiście nie chodzi o słodycze tylko o sławną ofiarę umysłu kontroli  umysłu Candy Jones (Jessica Arline Wilcox  1925 –1990 pewnie bardziej kojarzy się jako modelka, miss, prezenterka NBC Radio) Candy Jones i jej mąż ujawnili systematyczny program do tworzenia i manipulowania zmianami osobowości  u zaprogramowanych kurierów, którzy byli odporni na tortury i nieświadomi, że posiadają tajne informacje, do których dostęp był zastrzeżony przez po-hipnotyczne polecenia, tylko na zaprogramowane zawołanie.

Candy Jones utrzymywała, że CIA zaszczepiło w niej drugą osobowość, którą wykorzystywali dla swoich celów.  Podczas sesji hipnozy,  w pamięci została odgrzebana  ta druga osobowość „Arlene” i jej działalność  np. podczas podróży na Tajwan. Candy Jones była w Wietnamie Południowym w 1970 roku, podobno jej alternatywna osobowość  z paszportem Arlene Grant miała dużo wspólnego z katastrofalną próbą uwolnienia amerykańskich jeńców z Wietnamu Północnego.

Jones prawdopodobnie została poddana serii bolesnych tortur w celu przetestowania skuteczności alternatywnej osobowości, lata była  posłańcem dla CIA pod pretekstem jej normalnych wyjazdów służbowych. Wg. wielu źródeł  lekarzem Jones był dr William S. Kroger, psycholog jednocześnie związany z UCLA. ( jego pseudonim „Marshall Burger” w książce Donald Bain’s “The Control of Candy Jones”- Barricade Books jakby ktoś chciał przeczytać historię znanej modelki amerykańskiej wykorzystywanej przez CIA jak świnki morskiej w do eksperymentów kontroli umysłu. Co ciekawe miał być film, nawet 20th Century Fox słono zapłaciło za pojazd filmowy dla Jane Fonda, mimo trzech scenariuszy i  licznych prób za każdym razem zabierano środki finansowe na ten cel, spiskowcy twierdzą, że CIA maczało w tym palce, aby ekranizacja książki nie wyszła z Hollywood)

Rozwój technik kontroli umysłu widać najdynamiczniej  w okresie zimnej wojny i wojny koreańskiej, wtedy upowszechnił się sam termin „prania mózgu” , czy postulowana przez CIA „luka prania mózgu”. Candy Johns w latach 60-tych padła ofiarą programu kontrololi umysłu prowadzonego w ramach projektu MK- Ultra. W projekcie tym wykorzystywano hipnozę, narkotyki i leki (LSD, ketamina i Psylocybina), elektrowstrząsy konwulsyjne. Zadaniem MK-Ultra było wprowadzenie tajnych informacji w zmienionym stanie świadomości i eksperymenty nad „ ulepszeniem właściwości fizycznych pacjenta – agenta”, o czym już pisałam wcześniej – W cieniu programu MK- Ultra.

 

lsd-MKultra

 

Jedynie wrócę na chwilkę do podprogramu MK- Ultra z San Francisco i Nowego Yorku o nazwie Operation Midnight Climax w ramach którego wykorzystano koktajle LSD, do wykrywania agentów i przy okazji upijano narkotycznymi roztworami mieszkańców na obu wybrzeżach. Eksperymenty z LSD były rzekomo przeprowadzone, ponieważ w CIA wierzyli, że komunistyczna Rosja, Korea Północna i Chiny  używały go do „prania mózgu” Amerykanom, a CIA nie mogło pozostać w tyle w rozwoju użytecznych technologii. Chociaż oficjalnie chodziło o to, że LSD może pomóc w leczeniu alkoholizmu, program Climax zamknięto w 1964r.

Później szybko zdelegalizowano LSD, ku przerażeniu hipisów, ale za to zajęto się nową sprawą – „Magiczne Grzyby” może poprawić zdrowie psychiczne długoterminowe. No cóż każdy miał inne spojrzenie na sprawę. Hipisi w narkotykach próbowali znaleźć głównie jedność i radość, a CIA paranoję i strach. Alkohol, kokaina i heroina z reguły produkują w pewnym stopniu spójne efekty bez względu na miejsce działają podobnie, natomiast psychodeliki takie jak LSD, są o wiele bardziej wrażliwe na kontekst. Jeżeli LSD jest dozowany bez wiedzy w strasznym otoczeniu jego działanie bardzo różni się od zażycia w spokojnej atmosferze i przyjaznym miejscu. Ale w dzisiejszych czasach to może lepiej pisać o nowych narkotykach syntetycznych, zawierających sól do kąpieli i fałszywą marihuanę?

MK – Ultra nie działała tylko na terenie USA i Kanady jakby mogło się wydawać. W Uk działał np. psycholog William Sargant, który znany jest z pracy dla MI5 i CIA, w szczególności jego tajnej misji w programie kontroli umysłu MK-ULTRA i oczywiście używania elektrowstrząsów w ramach terapii szokowej dla swoich pacjentów. Sargant był światowym ekspertem od prania mózgu.

Nawet do dziś podobno jego książki są czytane i badane przez członkówAl-Kaidy. Jego prace prowadzą do tajemniczej śmierci Franka Olsona CIA biochemika po podaniu LSD, masakrya w Jonestown w Gujanie, do centrum badawczego Porton Down w Wiltshire. Sargant stosował leczenie (w ramach państwoej, angielskiej służby zdrowia – NHS ) wstrząsami elektrycznymi , dawkami insuliny wywoływał śpiączkę utrzymywał pacjentów w ciągłej narkozie, lubował się w terapii głęboko snu, a kasety do „prania mózgów”, które puszczał pacjentom zachowały się do dziś. Jego pacjentką w Londynie była m.in. aktorka Celia Imrie.

Dość ciekawy „zabawy z kontrolą umysłu” jest przypadek z 16 sierpnia 1951 r., gdy mieszkańców na południu Francji w jednym momencie ogarnęła jakaś psychoza. Ludzie wyskakiwali z okien i z krzykiem biegają po ulicach, całą wioskę Pont-Saint-Esprit w Gard ogarnęła histeria i panika. Przyjechały karetki z sąsiednich rejonów  i mieszkańców zabrano w kaftanach bezpieczeństwa do zakładu psychiatrycznego lub do szpitala na obserwację.

Mieli halucynacje i makabryczne wizje, do tego zachowywali się jak zwierzęta, sporo ludzi zrobiło sobie krzywdę np. wyskakując z okien, rzucając się w obłędzie na ściany, nawet pobito kilku i próbowano się wzajemnie zabijać. 7 osób popełniło samobójstwo, kilkadziesiąt było poważnie rannych, długa lista samookaleczeń i ciężkich urazów.

Oficjalnie wrobiono w ten cyrk piekarza, którego podobno nie spełniała wymogów sanitarnych i do chleba dostała się pleśń. Niby było to skażone buławianką czerwoną, czyli halucynogennym grzybem, który pasożytuje na ziarnach żyta. Dziennikarz Hank Albarelli twierdzi natomiast, że to był skutek eksperymentu prowadzonego przez CIA, Wydział Operacji Specjalnych (SOD) z Fort Detrick w stanie Maryland.

Ci co twierdzili, że to przypadkowe zatrucie chleba pracowali dla szwajcarskiej firmy Sandoz Pharmaceutical Company (SPC). Firma współpracowała nad tajnym projektem sterowania ludźmi, a także dostarczała LSD amerykańskiemu wojsku i CIA. W dokumentach Franka Olsona, biochemika pracującego dla SOD są zapiski, że pleśń i zatruty chleb to bzdura, a przyczyną amoku mieszkańców był dietyloamid, czyli składnik LSD.

 

lsd-MKultra

 

Znów jak echo układa się dziwny wzór: zbiorowa manipulacja + Frank Olson + podobne eksperymenty armia USA robiła na własnych żołnierzach w latach 1954 – 1965 = MK- Ultra? Za dużo tej M-KULTURY wszędzie to może teraz z zupełnie innej beczki?

Do kontroli umysłu wykorzystywano miedzy innymi  ESP (postrzeganie pozazmysłowe) , co oczywiście obejmuje odbiór informacji za pomocą umysłu, przy czym założono, że może to dotyczyć przeszłości i teraźniejszości. Najbardziej znane są badania Navy, dotyczące wykorzystanie telepatii do komunikacji okrętów podwodnych pod wodą, Nautilus jest najsławniejszy z nich.

Wykrywanie wrogich okrętów podwodnych i komunikacja jest wciąż ważnym obszarem konwencjonalnych badań na marynarce, ale badania wykorzystania ESP dla tych celów nadal trwają. Problem komunikacji zanurzonego okrętu podwodnego jest problematyczny, gdyż okręty podwodne muszą normalnie trzymać antenę wystawioną lub końcówka anteny musi być stosunkowo blisko powierzchni, aby otrzymać sygnał fal ELF. Mimo, że nowsze techniki wykorzystują niebiesko-zielone lasery, to wciąż są problemy, dlatego m.in. robiono doświadczenia w przekazywaniu pięciu różnych symboli poprzez telepatię (karty Zenera i próba z przekazywaniem informacji z wykorzystaniem tylko dwóch symboli, czyli alfabetem Morse’a. )

Aktualne sposoby transmisji radiowej ELF / VLF do komunikacji z floty rakiet balistycznych okrętów podwodnych obejmują transfer danych rzędu 3 do 30 bitów na minutę, komunikaty są bardzo krótkie, składające się z kodów, a telepatyczna „Zenera Morse ‚jest nadal techniką operacyjną dla przekazywania informacji w trudnych warunkach szumu sygnału. Mimo, że wykorzystanie pięciu symboli Zenera zwiększa transfer danych i mogą się też pojawić problemy w rozróżnianiu pięciu zamiast dwóch symboli, to jakoś im to służy.

 

Udostępnij na:

2 Comments

  1. Planujesz więcej tekstów w tej tematyce, czy tylko te 2?

    • admin

      Planuje jeden w tym tygodniu i prawdopodobnie jeszcze kilka sie pojawi później. Dzięki za komentarz, a co do kontroli umysłu to wspominałąm o niej także przy okazji HARP.
      Jagoda.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*