panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

gest_kaplica_sykstyńska

Ładne kwiatki! (Katoliku nie czytaj) – część 3

| 2 Comments

część 1

część 2

część 3 (poniżej)

 

Ładne kwiatki!  – część 3

 

Papież Franciszek Antychrystem nie jest, ale chyba mu toruje drogę

Nie będę się rozpisywać na temat papieskich wypowiedzi na temat wierzących homoseksualistów, antykoncepcji i aborcji, ani na temat muzyki przy jakiej tańcuje z kardynałami, ani że nie jeździ limuzyną (chociaż muszę przyznać, raz przyszło mi do głowy głupie pytanie – a kiedy wjedzie do Rzymu na osiołku jak Jezus do Jerozolimy, ale cóż może jest przyzwyczajony i ma sentyment z Argentyny do autobusów), ani nie będę się rozwodzić o wprowadzaniu innych wątpliwości, co do obowiązujących zasad pod pretekstem prowadzenia dyskusji i innych rzeczach np. symbolice krzyża na szyi obecnego p/Papieża, które skrzętnie wykorzystują ci, którzy chcą w nim widzieć a/Antychrysta.

Nie widzę w nim a/Antychrysta, jedyne, co widzę to „oficjalne”(do tej pory nie było to tak jawne) traktowanie religii i k/Kościoła, jako wielkiej korporacji biznesowej, która właśnie zmienia strategie z wyraźnej i stanowczej misji na relatywną sieczkę, a jej przywódca na siłę pokazuje, jaki jest fajny. Wg mnie to fajny nie jest, ale generalnie to może mam „historyczne de ja vu”, bo k/Kościół jakoby powraca do czasów, kiedy przyznał, że ziemia już nie jest płaskim dyskiem!

Każdy ma prawo do błędu, owszem od Soboru Watykańskiego z 1870 r. istnieje dogmat o nieomylności papieża, ale na co dzień papież też ma prawo się mylić, gdyż jest nieomylny w specyficznych warunkach. Nie chcę schodzić z tematu i wykazywać, kiedy to jeden nieomylny papież  zmieniał interpretacje nauki drugiego nieomylnego papieża. Chciałabym tu tylko zwrócić uwagę, że wg tradycyjnej teologii papieża uznaje się za nieomylnego między innymi w kwestiach: dogmaty i wszelkie zagadnienia dotyczące objawionej wiary i moralności; prawdy i fakty, które nierozerwalnie są związane z nauką objawioną; rozumieniem p/Pisma św. i t/Tradycji. No, właśnie rozumieniem moralności i tradycji…

Cóż każdy ma wątpliwości, każdy chce je rozwiązać. Co ciekawe lata bycia czarną owcą w katolickiej rodzinie nauczyły mnie jednego „szuka tylko ten, co ma wątpliwości, a nie ten, co prawdziwie wierzy”. Nie wiem, czego szuka p/Papież, czy szuka, czy tylko takie wrażenie sprawia. Nie wiem też czy mam wątpliwości, co do jego przekonań, czy tylko do sposobu ich rozpowszechniania, jedyne, co wiem to jego postawa wzbudza niepokój i niepotrzebne spekulacje.

 

Trochę żal mi katolików

Współczuje katolom, którzy mają chociaż odrobinę podobne zdanie do mojego, bo ,,Jest tylko jedna sytuacja kiedy wierni powinni odejść od swojego biskupa – mianowicie jeżeli ten jednoznacznie odszedł od wiary katolickiej i zerwał łączność z pozostałymi biskupami Kościoła, będącymi w łączności z następcą Piotra. W innych trudnych sytuacjach, kiedy wiernym jest z własnym biskupem niezupełnie po drodze, duch katolicyzmu wymaga, ażeby tę sytuację raczej cierpliwie znosić (jeżeli nie potrafimy wpłynąć zgodnie z duchem Kościoła na jego zmianę), niż buntować się przeciwko swoim biskupom i pogłębiać rozbicie Kościoła.’’(ojciec Slija „ Po co Kościołowi Papież?”)

Katolicy powinni się wykazać pokorą i nawet pewne opinie zachować dla siebie, aby nie zrażać innych do wiary czy k/Kościoła, ja nie mam obaw mówić otwarcie, że mam wąty, albo niepokoje, że coś mi się nie podoba, dlatego na koniec wrzucę kilka fotek, bo najbardziej bulwersują mnie gesty p/Papieża Franciszka. Przypominają mi o jego powiązaniach masońskich, zawsze powraca pytanie czy jego pobyt w stowarzyszeniu wolnomularskim Rotary otworzył mu drogę do członkostwa w loży masońskiej, czy od dawna do niej należał jeszcze przed Rotary Club?

Bulla papieska „ in eminenti apostolatus specula” (1738 r.), kanon 2335, podaje „Popadają w automatyczną ekskomunikę ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób łączą się ze stowarzyszeniami masonerii i im podobnymi, ci którzy działają w konspiracji przeciw Kościołowi popadają automatycznie w ekskomunikę”

Pamiętam również, że podczas II Soboru Watykańskiego ( 1964r.), papież Paweł VI wprowadził prawo odpuszczania winy grzesznikom podczas spowiedzi wyznającym swą przynależność do wolnomularstwa i podobnych stowarzyszeń. Następnie przyszła reforma Prawa Kanonicznego w 1983r. i usunęła słowo „wolnomularstwo” i fragment o spiskach przeciwko legalnej władzy państwowej, a także słowo „ekskomunika”, stosowane wcześniej wobec tych, którzy powiązali byli członkostwem z masonerią.

Wrzucę zdjęcia, aby przybliżyć masońskie powiazania. „W polityce nic nie jest przypadkowe. Jeśli coś się stanie, możecie być pewni, że w ten sposób było zaplanowane.” – Franklin Delano Roosevelt. Gest masoński tzw. fellow craft, gest posłuszeństwa tej grupie na pierwszym przemówieniu balkonie!

gest_masoński_3_papież_Franciszek
gesty_masońskie_fellow

A gest satanistyczny marrano? Ten gest ręki to Triada Claw symbolizuje litery M & W, które są znakami trzech szóstek 666 z V wieku. Powstająca litera V „waw” w języku hebrajskim i „waw” w gematrii i jest 6 w obu. (Gematria to system numerologii kabalistycznej opierający się pierwotnie na języku i alfabecie hebrajskim, coś w stylu współczesnej numerologii)

gest_masoński_1_papież_Franciszek
gest_masoński_2_papież_Franciszek

Cóż papież Franciszek to jezuita, a jak pamiętamy, San Ignacio de Loyola, założyciel zakonu jezuitów za zgodą papieża Pawła III w 1539 roku…, pochodził z rodziny „marrano” ! Termin „marrano” jest hiszpański i oznacza „tajny Żyd”. Z jednej strony, Ignacy Loyola prezentował pobożność katolicką, ale wszystko wskazuje, że był członkiem „Alumbrado”, który był prekursorem organizacji Illuminati (słowo „Alumbrado” jest tłumaczone na hiszpański jako termin „Illuminati”). Jezuici są nie zbyt lubiani i kojarzą się z „wilkami w owczej skórze”. Poniżej inne ciekawe fotki, gest założyciela zakonu jezuitów i inny gest, który dość często widać u dostojników kościelnych…

 

ignacy_loyola
gesty_masońskie

Teraz już wiadomo, dlaczego jest taka ikonka do tego wpisu, zwróćcie uwagę na układ palców…

 

Czyżby realizowały się przepowiednie?

Może zobaczymy spełnienie się niektórych przepowiedni np. Malachiasza o Petrus Romanus, w sumie to p/Papież Franciszek świetnie pasuje do „Piotra Rzymianina”. Jest Rzymianinem, Włochem, jako dziecko włoskich emigrantów. Jak Piotr jest pierwszy, bo przecież to pierwszy papież o imieniu Franciszek. Piotr przybył do Rzymu pod koniec swojego życia, tak jak Franciszek przybył do Rzymu na starość.

Dodatkowo łączy ich liczba 13, własnie magiczna i jakże symboliczna 13. Franciszek przyjął święcenia 13 grudnia 1969r i papieżem został wybrany 13 marca 2013. Piotr zmarł 13 października, co prawosławie celebruje 13 lipca. Nowego imienia papieskiego nie było od 913r.

Nazwisko papieża składa się z 2 słów. Pierwsze to Berg, typowo niemieckie, ale Piemont to część Włoch z pogranicza niemiecko-językowego, więc nic dziwnego. Natomiast ciekawy zbieg okoliczności, że po niemiecku to wzgórze, skała, czyli dokładnie to samo co petrus po łacinie. Druga część to Oglio, nazwa włoskiej rzeki, aż język świerzbi, aby rozwinąć symbolikę rzeki, ale  tym razem sobie podaruję.

Muszę szybciutko wrócić do starych przepowiedni, dawno nie czytałam Nostradamusa, a mówił o czarnym papieżu, większość ludzi myślała, że będzie czarnoskóry, ale przecież mogło chodzić o habit, a generał nazywany jest „czarnym papieżem”. Nie wchodzę w szczegóły, bo jezuici i Opus Dei to za szeroki i kontrowersyjny temat, a przydomek „czarny papież” kojarzy się najbardziej z przełożonym zakonu jezuitów Pedro Arrupe, jakby ktoś chciał zgłębić temat.  Na tym Was żegnam, pogmeram sobie w sławnych przepowiedniach na temat ostatniego papieżai w 13 rozdziale b/Biblii (Apokalipsa św. Jana)

 

PS. Nie uważam określenia katol za obraźliwe, ale wiem, że ostatnio niektórzy nadużywają go, aby podkreslić pogardę i ironię, więc jeżeli kto kolwiek poczuł się urażony to przepraszam. Osobiście uważam to potoczne słowo katol za całkiem niezły komplement, bo to przecież określenie osoby wierzącej, przestrzegającej przykazań b/Bożych, chodzącej do k/Kościoła, gdyż czuje taką potrzebę, a katolik to często ma różne inne powody, aby do tego k/Kościoła chodzić.

 

Udostępnij na:

2 Comments

  1. Inni papieże też wykonywali gesty masońskie
    666 jest nawet w nazwisku papieża

    BERGOGLIO w kodzie ASCII:

    66 = B, 69 = E, 82 = R, 71 = G, 79 = O, 71 = G, 76 = L, 73 = I, 79 = O
    66+69+82+71+79+71+76+73+79 = 666

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*