panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

HAARP_anteny5a

Matrix, czy gwiezdne wojny? – Prawda i spekulacje wokół HAARP.

| 0 comments

 

Pojawia się coraz więcej teorii spiskowych o projekcie HAARP (potocznie harfa), czy ludzie osiągnęli większą wprawę w używaniu funkcji kopiuj-wklej i stąd to dziwne wrażenie? Oficjalne wiadomości koncentrują się na informacjach o jego zamknięciu, to też plotki? Program był już kilkukrotnie zawieszany, a jego właściciele, sponsorzy i inni zainteresowani zmieniali się, czy po to, aby uspokoić opinię publiczną? Chyba nie, za dużo było cichych wojen finansowych, oficjalnie nazywanych „zamknięcia podczas zmiany w operacjach wykonawców”.

HAARP od dawna stanowi centrum spekulacji i nieoficjalnie twierdzi się, że program jest przeznaczony do sterowania pogodą i manipulacji społeczeństwem. Chodzi oczywiście o możliwość kontrolowania umysłów i ewentualność użycia urządzeń jak broń o światowym zasięgu.

„W ramach Programu Badań Wysokiej Częstotliwości (HAARP), USA tworzy nową broń integralną geofizyczne, które może wpływać na losy Ziemii, przez stosowanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości „(stwierdzenie Rosyjskiej Dumy, 8 sierpnia 2002r.)

W 2010r. przywódca Wenezueli Chavez stwierdził, że HAARP lub programy pomocnicze tego projektu wywołały trzęsienie ziemi Haiti. Oficjalnie trzęsienie ziemi spowodował poślizg płyt tektonicznych wzdłuż granicy z Karaibów i Ameryki Północnej.

 

Co to jest HAARP?

HAARP_anteny5a

HAARP to program badawczy badający jonosferę – część górną atmosfery, która rozciąga się od około 53 mil (85 km) nad powierzchnią Ziemi do 370 mil (600 km) w górę.  Projekt HAARP działa w USA  (zlokalizowany w Gakona na Alasce).

Program jest finansowany przez Sił Powietrzne USA , Marynarkę Wojenną , Uniwersytet Alaska i DARPA (Agencja zaawansowanych wojskowych projektów badawczych). Armia USA interesuje się jonosferą, ponieważ ta część atmosfery odgrywa rolę w przekazywaniu sygnałów radiowych.

Wiele światowych federalnych agencji , laboratoriów i uniwersytetów np. z Kanady , Wielkiej Brytanii, Tajwanu , Korei Południowej, Szwecji i Norwegii , są chętne do skorzystania z zasobów informacji jakie zgromadził projekt, ale oficjalnie tylko wiadomo, że naciskają na spełnienie norm ekologicznych.

 

Cel programu HAARP?

HAARP_anteny5a

Celem programu jest zrozumienie procesów zachodzących w jonosferze i jej reakcje na wpływy od słońca. Analizowane są pomiary zakłócania komunikacji radiowej i sieci elektrycznej, a naukowcy dzięki temu mają rozwiązać takie problemy .

Nieoficjalnie celem HAARP jest kontrola populacji. Program został oskarżany już chyba o wszystko, od globalnego ocieplenia do klęsk żywiołowych do tajemniczych odgłosów buczenie na niebie, aż do możliwości kontroli umysłów ludzi i zmian w strukturze rzeczywistości.

Chodzą plotki, a może przecieki, że HAARP to winę za 2011 trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii ; Moore , Oklahoma , tornado z 2013 r.; Osuwisko w 2006 r. na Filipinach, i wiele innych klęsk żywiołowych.

 

Jak działa program HAARP?

HAARP_anteny5a

Głównym składnikiem HAARP jest nadajnik fal radiowych wysokiej częstotliwości, który ma za zadanie na podstawie doświadczeń umożliwić zbadanie występujących naturalnie i sztucznie wywołanych procesów jonosferycznych, poprawić lub pogorszyć propagację fal radiowych.

W jonosferze przy użyciu skoncentrowanego strumienia generowanych sygnałów, anteny HAARP wpływają na pogodę, mogą np. zmieniać kształt chmur, wywoływać błyskawice lub tworzyć zorzę. Do tego potrzebne są ogromne „wystrzały” fal, dlatego HAARP jest często nazywany „jonosferycznym grzejnikiem”.

Mówiąc najprościej, aparatura używana w projekcie HAARP działą jak odwrócony radioteleskop, antena wysyła sygnały zamiast otrzymania. HAARP wystrzeliwuje potężne fale radiowe, podnosi obszary jonosfery poprzez skupienie światła i ogrzewa napromienione obszary. Później fale elektromagnetyczne wracają na ziemię i przenikają wszystko – żyjących i zmarłych. To nie żart, fale wchodzą w głąb powierzchni globu!

Wielkie anteny emitują strumienie fal o różnych długościach, przede wszystkim ELF / VLF fale radiowe wnikają głęboko pod powierzchnią ziemi, powodując interakcję (powoduje wtórne pola z mierzalnym skutkiem na i nad powierzchnią ziemi.)  HAARP stosuje te fale, które mają być wykorzystywane do zastosowań takich jak komunikacja podpowierzchniowych i eksploracji przypowierzchniowej budowy geologicznej.

Badania prowadzą do oceny rentowności inwestycji rządowych. Generalnie wykorzystując koncepcję indukcji elektromagnetycznej można wykryć, a nawet uzyskać obraz, co znajduje się pod np. złoża rud metali, czy podziemne laboratoria, tunele, bunkry i inne potencjalne cele wojskowe .

Głównych zagadnienia geologiczne programu HAARP :

 • fizyka i metody modelowania generacji ELF / VLF fal pochodzących z różnych źródeł ;
 • metody pomiaru ELF / VLF części pól w zawoalowany sposób;
 • metody modelowania propagacji fal i charakteryzowania ELF / VLF w tym efektów topografię powierzchni i właściwości naziemnej podpowierzchniowych ;
 • fizyka rozmnażania i tłumienie wtórnych polach nad powierzchnią ziemi ;
 • procedury i algorytmy odwracanie uzyskanej informacji pola elektromagnetycznego do uzyskania podziemne struktury przewodnictwa szczególnie w celu zidentyfikowania i scharakteryzowania struktury sztucznych lub naturalnych ubytków ;
 • algorytmy wytwarzania jednoznacznej detekcji i klasyfikacji lub strukturach podziemnych wyrobisk w obecności geologicznej hałas i szum .

Nie wchodzę głębiej, bo to wymaga szerszej wiedzy o zasadach ELF/VLF generacji fal , propagacji fal ELF przewodnikiem /VLF , instrumentach i procedurach pomiarowych, metodach inwersji ELF/VLF…

 

Do czego naprawdę służy HAARP?

HAARP_anteny5a

Najnowsze osiągnięcia w badaniach geofizycznych, komunikacji i informatyzacji doprowadziły do istotnych zmian technologicznych w broni wojskowej. Pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego USA, wojsko wykorzystuje tę technologię w celu wzmocnienia kontroli nad strefą wpływów.  W Air Force stwierdził, że HAARP jest zarządzany przez Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej, ale ” to jest czysto naukowy ośrodek badawczy, który nie stwarza zagrożenia dla potencjalnych przeciwników i nie ma wartości jako cel wojskowy.” (raport 1996r)

Natomiast od 2002r. propaganda rządowa wzmacnia konwencjonalne przekonanie, że podczas wojny jest to niezbędny element strategii wojskowej i ujawnia, że nowym priorytetem programu tłumienie powstań, ataków terrorystycznych i niepokojów społecznych. Krótko mówiąc po ataku World Trade Center (2001) już oficjalnie zapewnia się, że dzięki HAARP można „zrozumieć zjawiska w przyrodzie, które pozwalają wykorzystać technologię do wzmocnienia systemów komunikacyjnych i NCE surveilla zarówno cywilnej i celów obronnych. ”

Od 2010r USA przyznaje – HAARP ma na celu ” zbadanie jak wykorzystać jonosferę dla celów Departamentu Obrony. Komunikacja z okrętów podwodnych jest jednym z tych celów.” Ujawniono dokumenty rządowe ( z 1990), które wskazują, że w paśmie częstotliwości radiowych (RF) HAARP dokonuje działań sprzecznych z naturą. Jak się okazuje nie ma to znaczenia, bo ważniejsze są możliwości ukończenia projektów wojskowych dotyczących północnego stoku gazu ziemnego Alaski.

Poza tym HAARP daje wojsku narzędzia, których ono potrzebuje np.

 • HAARP może zastąpić działanie impulsu elektromagnetycznego urządzeń termojądrowych.
 • Zapewnia system komunikacji o niskiej częstotliwości (ELF) pod wodą, a w taką technologię wyposażone są łodzie podwodne np. w Michigan i Wisconsin.
 • Zapewnia szeroki obszar tomografii, która w połączeniu z możliwości obliczeniowych komputerów EMASS i Cray, umożliwia do sprawdzenie wiele części nieproliferacji jądrowej oraz porozumień pokojowych.
 • Jest narzędziem do sondowania i znajdowania złóż ropy naftowej, gazu i minerałów.
 • Wykorzystuje się go do wykrywania przychodzących niskopoziomowych samolotów i rakiet np. Cruise

Albert Einstein, który ostrzegł Amerykanów w 1949 roku: „Powinniśmy mieć się na baczności, aby nie przeceniać nauki i naukowych metod, gdy chodzi o ludzkie problemy, i nie powinniśmy zakładać, że eksperci są jedynymi, którzy mają prawo do wypowiadania się w sprawach dotyczących organizacji społeczeństwa.”

Obecnie niezależni naukowcy twierdzą, że HAARP znajduje zastosowanie w lotnictwie, wojsku, marynarce wojennej i w agencji federalnych rejestrów, a ponieważ jest to eksperyment na niebie, gdzie doświadczenia są wykonywane, aby dowiedzieć się coś, co jeszcze nie jest znane to skutki mogą być katastrofalne. Wg wielu HAARP to „skybuster” a jego działanie można porównać do aktu światowego wandalizmu.

HAARP_anteny5a

 

 

Nie wiem czy to Matrix, czy gwiezdne wojny, czy ludzie nadużywają funkcji kopiuj-wklej i sieją popłoch.

Może powinnam postawić na Matrixa! Dlaczego?

 • harfa (HAARP) ma wpływ na naszą rzeczywistość,
 • pewna scena Matrix’a przypomina o funkcji kopiuj-wklej

Pamiętacie scenę z seksy blondyną w czerwonej sukience? Zatrudnili do jej nagrania samych bliźniaków by zasugerować, że programista Mouse był leniwym partaczem i zamiast zaprogramować każdego bota z osobna, posłużył się właśnie kopiuj-wklej.

Fiona Johnson

Matrix, Fiona Johnson

Matrix

Może powinnam postawić na Gwiezdne wojny! Dlaczego?

 • harfa (HAARP) strzela niebieskawym strumieniem jak broń używana w „Gwiezdnych wojnach”
 • HAARP można wykorzystać do działań wojennych
 • Fina Johson też grała w pewnej scenie

HAARP_121

Fiona Johnson

Atak klonów, Fiona Johnson

 

 

PS. W tym poście specjalnie wkleiłam tylko jedno zdjęcie HAARP, to wydające sie najbardziej TOP – SECRET. Jak interesuja Cię fotki stacji badawczej HAARP, zajrzyj do postu Apokalipsa odwołana.

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*