panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

worek_z_pieniędzmi_funty

Na czym najszybciej zarabia się w UK? – cykl – Deszcz pieniędzy.

| 0 comments

 

Wszystkie reportaże z cyklu „Deszcz pieniędzy”
 

Na czym najszybciej zarobisz?

Jest tysiące sposobów, aby wygenerować dodatkowe zarobki w UK, te najdziwniejsze pozwalają dorobić się najszybciej. Dzisiaj o tym jak zwykli ludzie zarabiają na telewizji i na zleceniach dla flimowców – reklamowców. Wydaje się, że na tym polu jest dość spora konkurencja, ale przecież nie chcesz zostać gwiazdą srebrnego ekranu, chcesz tylko szybko zdobyć kasę, dlaczego nie zarobić na tych co marzą, aby być gwaizda, albo już jedną z nich zostali? Bedąc na emigracji  powinieneś być przygotowany na zupełnie inny sposób zarabiania dodatkowych pieniędzy!

 

Wynajem własnego domu dla filmowców.

Firmy produkcyjne wolą kręcić w autentycznych warunkach, może mieszkasz w zabytkowej kamienicy? Jeżeli masz dom w odpowiedniej lokalizacji, to może to być zupełnie zwyczajny dom, wystarczy dobra aranżacja wnętrza. Jeżeli dom położony jest w nieatrakcyjnym miejscu to musi być w nim coś wyjątkowego np. niespotykana przeróbka kościoła w budynek mieszkalny, czy niepowtarzalny ogród. Dobrze mieć duże pokoje, niespotykane rozwiązanie strychu, czy piwnic, dobry parking.

Ważne, aby nieruchomość była po prostu w jakiś sposób ciekawa, możesz wtedy zarobić nawet £1000 – 1500 za jeden dzień wynajmu domu do filmu lub na potrzeby stacji telewizyjnej. Zwykłe domy „zwyczajnych Kowalskich” też są potrzebne, ale można wyciągnąć tylko ok. £500 -700 dziennie. O cenie decyduje lokalizacja, większość firm produkcyjnych ma siedzibę w Londynie, więc wolą domy w obrębie M25. Do dłuższych sesji zdjęciowych nie jest to już tak ważne.

Jeżeli często wyjeżdżasz, większość emigrantów jeździ do rodzinki lub w interesach do Polski, albo jesteś gotowy spędzić parę godzin poza domem, a nawet wynająć hotel na 2-3 dni to spróbuj. Na początek pewnie będziesz miał ekipę na 5-10 godzin i zarobisz £400-500 dziennie. Brzmi ciekawie, bo za jeden dzień masz tyle ile za wynajmowanie mieszkania na miesiąc stałym lokatorom. Ostatnio właśnie pisałam o zarobkowaniu na wynajmie mieszkań i pojedynczych pokojów.
 
funty-angielskie3
 

Wynajmij tylko podjazd lub garaż, zarabiaj na miejscach parkingowych.

Jeśli mieszkasz w pobliżu stacji kolejowej, lotniska i centrum miasta, możesz wynająć wolnego miejsca parkingowe. W ten sposób zarobisz do £ 200 zł miesięcznie. Najlepiej mają Ci, którzy mieszkają w pobliżu centrów konferencyjnych, stadionów i ulic w samym centrum miasta, zarabiają w ten sposób najwięcej.

Coraz więcej kierowców szuka alternatywnych miejsc do parkowania, nie tylko są tańsze, ale bezpieczniejsze i wygodniejsze niż parkingów komercyjnych.  Sprawdź strony internetowe, takie jak staylocally.com i parkatmyhouse.com i dowiedz się, kto potrzebuje miejsca parkingowego.

Dowiedz się, czy nie kręcą w pobliżu serialu, lub zdjęć reklamowych – wynajmij swój podjazd na parking dla ekipy filmowej. Nieźle też tak zarabia się mieszkając obok stadionu piłkarskiego, czy areny. W dniu meczu czy festiwalu płacą £ 5-10 za parking ( cena od jednego auta)
 
funty-angielskie3

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*