panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

na-krawędzi-światów111

III. Na krawędzi światów 1.3

| 0 comments

 

Wszystkie części powieści Na krawędzi światów, które się do tej pory ukazały. 

 

***

Dochodziła północ, ale mała dziewczynka wciąż nie mogła zasnąć. Gdy zdrzemnęła na chwilę znów budził ją koszmarny sen. Najbardziej bała się, gdy przychodzili obcy ludzie wyciągający do niej ręce i wykrzykujący swoje imiona. Wołała wtedy matkę, machała malutkimi rączkami jakby chciała odgonić natrętne komary i była mokra z przerażenia.

Matka siadała przy niej i godzinami nuciła kołysanki, opowiadała najpiękniejsze bajki, a gdy dziewczynka usnęła ponownie wychodziła cichutko z pokoju.

Za parę minut albogodzin mała znów z ogromnym wrzaskiem siedziała na swoim łóżku, albo biegała przerażona po całym domu. Dziewczynka zapytana, co się stało, najczęściej opowiadała o obcych ludziach. Matka układała ją ponownie do spania, a później klękała w rogu łóżka  i głośno się modliła.

 

***

Rodzice siedzieli zmęczeni w kuchni i popijali herbatę

– Ciekawe czy jeszcze raz się obudzi? – odezwał się mężczyzna.

– Daleko po północy…- powiedziała kobieta patrząc na zegar –  nie wiem pewnie jeszcze się obudzi… raz albo dwa…kładź się, bo jutro w pracy będziesz nie przytomny…

– Co się dzieje z małą?

– nie wiem.

– ja też, nie mogę po prostu zrozumieć, dlaczego jest inna niż  jej siostra niż my… ciągle widzi coś czego nie ma… oby to się nie skończyło schizofrenią, albo jeszcze gorszym cholerstwem…

– przestań takie małe dzieci nie miewają takich chorób…  Nie kracz, idź spać!

 

Mąż wyszedł, kobieta myła kubki po herbacie i myślała. Dwie siostry, urodziły się w tej samej godzinie, a jakże od siebie inne… i wyglądem i psychicznie. Zachowują się jakby w ogóle nie były bliźniaczkami. Jedna dziewczynka bardzo spokojna i ułożona w dzień, czasami zbyt skryta. Tylko skąd i dlaczego u niej te nocne koszmary, a później przez pół dnia chodzi osowiała i smutna. Druga córka zupełnie inna, taka krzykliwa, złoszcząca się i płacząca z byle powodu, wyjątkowo aktywna i nadwrażliwa, uparta, przebojowa… – mruczała pod nosem zmęczona kobieta.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*