panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

angielskie_flagi

Obława na emigrantów w Anglii?

| 0 comments

 

David Cameron szuka nielegalnych imigrantów! – „When we find you – and we will find you – we will make sure you are sent back to the country you came from.” „Kiedy cię znajdziemy – a znajdziemy – dopilnujemy, aby wysłać cię z powrotem do kraju, z którego pochodzisz.”

Naloty na nielegalnych imigrantów są coraz częstsze, pamiętacie obławę w Slough? Spokojnie, ci co są legalnie i nie pracują na czarno, raczej nie odczują wprowadzonych zmian. Natomiast Ci, co planują wyjazd do Wielkiej Brytanii mogą mieć trudności. Szczególnie, gdy poszukują zatrudnienia przez Internet. Planują wprowadzić liczne ograniczenia z listowaniem stanowisk pracy. Obecnie ponad milion brytyjskich etatów ogłaszana strona Komisji Europejskiej reklamująca miejsca pracy – EURES, obecnie projekt jest częściowo finansowany przez Wielką Brytanię, mają zmniejszyć budżet i ograniczyć listę do pół miliona.

Planują zrobić porządek ze szkołami, szczególnie językowymi, ale to odczują przede wszystkim Ci, którzy muszą starać się o wizę na przyjazd do Anglii. Natomiast Polacy przyjeżdżający teraz mogą zapomnieć o zasiłkach. Nikt z nowoprzybyłych nie będzie miał prawa do zasiłków przez pierwsze 3 miesiące pobytu. Później musi wykazać, że pracuje i jest tutaj potrzebny, wszyscy spodziewają się coraz większych ograniczeń i trudności w ich uzyskaniu.

Szacunkowe statystyki (2013r) wskazują, że jedynie 6,7% obywateli spoza Wielkiej Brytanii (397.000), czerpało korzyści z benefitów, w przeciwieństwie do 16,4% obywateli Wielkiej Brytanii, którzy pobierali zasiłki.

Cameron został ostrzeżony w związku z tymi ograniczeniami, jako że konfliktują z umową UE w sprawie swobodnego przepływu obywateli, nie mniej zapowiedział nowelizację na styczeń, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak ktoś planuje emigrację do Anglii, to lepiej sie zastanowić teraz, może to ostatni dzwonek?
 


 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*