panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

spękana_ziemia_pustynia

Oblicza eugeniki – sterylizacja

| 3 Comments

 

Co to jest eugenika?

Eugenika (z greckiego eugenes = dobrze urodzony), dotyczy wprowadzenia selektywnego rozmnażania zwierząt i ludzi, aby ulepszać gatunki w kolejnych pokoleniach, czyli eliminację naturalnego doboru i rozmnażania. To wbrew pozorom nie wymysł nowego porządku świata, owszem kluczowy punkt programu, ale bardzo stary pomysł, przecież co do ludzi to było już sugerowane przez Platona, który postulował, że rozmnażanie człowieka powinno być kontrolowane przez władze. W starożytności eugenika była najbardziej widoczna w Sparcie, na pewno pamiętacie zrzucanie słabych dzieci ze skały.

Współczesna eugenika rozpoczęła się przez Francisa Galtona od 1883r. W dalszych latach Galton wprowadził definicję eugeniki pozytywnej – wzmacnianie procesu reprodukcji najlepszych osobników i eugenikę negatywną – osłabianie reprodukcji osobników mniej wartościowych. Zawsze większym powodzeniem cieszyła się eugenika negatywna, standardowymi przykładami tutaj są segregacja rasowa  w USA, przymusowa sterylizacja  w Szwecji, masowej eksterminacja  faszystowskich Niemiec.

 

Zabijanie, pozbawianie potomstwa i płodności w imię eugeniki

Różni ludzie byli zwolennikami eugeniki i jednak najczęściej sięgali do procesu eliminacji jednostek słabych. Np. w 1881r Bell doszedł do wniosku, że skoro głuchota jest dziedziczna to powinien być zakaz zawierania małżeństw dla głuchych. Bardziej spektakularne popisy mieliśmy podczas II wojny światowej, przecież co zrobili Niemcy w ramach programu eugenicznego, jak realizowali tworzenie „czystej” rasy germańskich blondynów o niebieskich oczach? Aborcja, sterylizacja (pozbawiono płodności ponad 400 tysięcy osób), E-Aktion i komin (w ramach E-aktion tzw. T4 wymordowano chorych na schizofrenię, później rozszerzyli działalność i wprowadzili „Aktion 14f13”, która objęła chorych psychicznie i niepełnosprawnych)

O Ameryce ciężko pisać, zbyt dużo mają na sumieniu. Wspomnę tylko o Margaret Sanger, która zapoczątkowała „Projekt Murzyn” (Negro Project), chcąc ograniczyć prokreację u czarnych. Po II wojnie światowej American Birth Control League (Amerykańska Liga Kontroli Urodzeń od 1920r popierająca praktyki eugeniczne) zmieniła nazwę na International Planned Parenthood Federation  (Międzynarodowa Federacja Rodzicielstwa), aby nie kojarzono jej z działalnością nazistów.

Piszę o niej, bo dzisiejszy zakres eugenicznych działań ciągle rośnie, ukrywany pod etykietą  poradnictwa genetycznego i świadomego rodzicielstwa. Wspomniana organizacja Planned Parenthood  nie tylko prowadzi działalność eugeniczną, ale i rasistowską promując aborcję w środowisku czarnych amerykanów. Jak wytłumaczyć inaczej, że w 2006 na 1,2 mln aborcji w USA, 56% było u czarnych, a ogólna liczebność czarnej populacji w USA to ok. 15%?

W Szwecji na odmianę nie skupiano się na aborcji tylko na sterylizacji obywateli, ze statystyk wynika, że w latach 1934-1975 wysterylizowano tam 63 tys. osób, większość dzieci w ramach higieny rasowej i sterylizacji osobników „niepełnowartościowych”. A co było w Austrii? Też sterylizowali tylko o tym się nie mówiło, dopóki nie wyszła na jaw sprawa wiedeńskiego prof. neurologii Andreas Rett, byłego członeka NSDAP. Jego postulaty, że należy sterylizować kobiety o ilorazie inteligencji (IQ) poniżej 85, nadal są popularne w eugenicznych środowiskach. Jak w Rosji, tam sterylizuje się w psychiatrykach, aby nie rodzili się nowi „psychole”.

W Polsce też sterylizowano, wystarczy wspomnieć powstałe w 1922r Polskie Towarzystwo Eugeniczne, które w latach 30 próbowało przeforsować ustawy o przymusowej sterylizacji, m.in. alkoholików i epileptyków. A Karol Stojanowski? Powiedział, że „kwestia żydowska w Polsce należy do centralnych zagadnień eugeniki polskiej” oraz, że „asymilacja Żydów jest ze względów eugenicznych niepożądaną. Muszą oni bądź to wyemigrować, bądź to ograniczywszy swój przyrost naturalny, po prostu wymrzeć”. A sterylizacja Wioletty Woźny z Błot Wielkich, której po porodzie również odebrano córeczkę? Szpital w Szamotułach uznał, że urodziła już wystarczającą liczbę dzieci!

 

Przymusowa sterylizacja obywateli

Przymusowa sterylizacja ma rzekomo zapobiec przeludnieniu na Ziemi, pamiętacie książkę Paula R. Ehrlicha „The Population Bomb”.  Mowa o wprowadzeniu globalnego reżimu, aby obniżyć przyrost naturalny. Do tego powinna prowadzić przymusowa aborcja, odbieranie dzieci samotnych matkom i masowa sterylizacja za pomocą leków dodawanych do wody!

Przeludnienie swoja drogą, ale chodzi tu o powstrzymanie rozmnażania osób o niepożądanych cechach, wbrew woli zainteresowanych, czasem nawet bez ich wiedzy. Sterylizacja polega na przecięciu nasieniowodu (wazektomii) u mężczyzn i podwiązaniu jajowodów u kobiet, można ją przeprowadzić przy okazji innych zabiegów medycznych. Jeszcze w 2004 r. Europejskie Centrum Praw Romów (ERRC) twierdziło, że romskie kobiety w Czechach wciąż są sterylizowane bez ich wiedzy.

Do tego sterylizacja często była i jest warunkiem otrzymania opieki społecznej, wyjścia z zakładu karnego albo psychiatrycznego i utrzymania prawa do opieki nad dziećmi. Np. w Indiach szantażuje się odebraniem bonów uprawniających do otrzymywania racji żywnościowych, rozdzielanych przez rząd. Indyjskie kobiety przekupuje się najczęsciej za 600 rupii (niespełna 8 funtów, ok. 36 złotych), albo „prezentami” np. bawełniane sari. Organizowane są loterie, w których można wygrać samochód lub lodówkę, aby wziąść w nich udziału trzeba się zgodzić na sterylizację! Rząd indyjski podaje, że w ciągu roku przeprowadza się około pół miliona sterylizacji.

Co ciekawe w Indiach siłą lub podstępem wysterylizowano tysiące mężczyzn i kobiet, za dziesiątki milionów funtów z brytyjskich środków pomocowych! Np. prywatne kliniki w Bihar otrzymują 1500 rupii za każdą sterylizację, gdy jest ponad 30 zabiegów w ciągu jednej doby, dostają „premię”  ( 500 rupii za pacjenta). Pracując jako naganiacz tez można się dorobić ok. 150 rupii za każdą „zwerbowaną” osobę. Ciekawe, czy te ostatnie masowe sterylizacje w Indiach, nagłośnione w prasie, też były sponsorowane przez Brytów?
 

 
Tutaj w Wielkiej Brytani co jakiś czas wybucha awantura o przymusową sterylizacje psychicznie chorych, sądy wydają nakazy (ostatni oficjalny 2003r.), ale kto wie co się dzieje za kulisami prawa? Naprawdę to są takie kraje w których sterylizacja jest przymusowa, nikt nie musi się bawić w sądowe rozprawy np. Uzbekistan, Chiny, Indie, Peru.

Ponad 300 tysięcy kobiet zostało wysterylizowanych pod przymusem przez rząd Peru, a kampanię popierały m.in. ONZ i Bank Światowy. Oczywiście eugenika negatywna (sterylizacja, aborcja itp.) zbiera największe plony, dzięki działalności poradni świadomego macierzyństwa, klinik aborcyjnych. Wsparcie przynoszą osiągniecia naukowe jak Human Genome Project pomagające dokonywać modyfikacji genetycznych.

Nic dziwnego, że później podchodzi gej do mikrofonu i krzyczy o przymusowej aborcji „Na świecie jest zbyt wielu ludzi. Przez 30 lat powinna być obowiązkowa aborcja. Uważam, że kobieta powinna mieć prawo kontrolowania swego ciała. Ale czasem jestem temu prawu przeciwny” (Dan Savage). Zachciało mu się aborcji jak w Chinach? Nie tylko jemu… Wiceprezydent USA Joe Biden  w 2011 r. powiedział, że całkowicie rozumie chińską politykę jednego dziecka. Doradca prezydenta Baracka Obamy ds. nauki John Holdren w 1977 r. w książce  „Ekonauka”,  postulował obowiązkową aborcję i sterylizację!

 

Ukryta eugenika

Farmakologiczno-chemicznie pozbawienie płodności ludności trwa na co dzień, dzięki chemii w naszym otoczeniu, jest ona nawet w żywności, czyżby marzenie pana Holdrena zaczęło się urzeczywistniać? Przykład ? Ksenoestrogeny – związki chemiczne, które wykazują zdolność interakcji z układem hormonalnym i modulowania jego czynności jak żeńskie hormony płciowe – estrogeny. Przemysł chemiczny (niektóre herbicydy i pestycydy) i leki oparte o estrogeny (np. tabletka antykoncepcyjna) i oczywiście zaproponowane przez Holdrena dodatki do wody.

Ksenoestrogeny są obecne w wodzie pitnej i rzeczywiście powodują zaburzenia płodności u mężczyzn i nieprawidłowości w kształtowaniu płci w życiu płodowym. A przecież ksenoestrogeny otaczają nas wszędzie, są w tworzywach sztucznych, dezodorantach, perfumach, pastach do zębów itd. Rozwalają nam gospodarkę hormonalną przy okazji pozbawienia nas płodności, prowadzą do nadwagi i otyłości, chronicznego zmęczenie i spadku odporności. Człowiek później się zastanawia za co odpowiadają procesy ewolucji, a za co kombinowanie przy genach?

Co ja się będę rozpisywać, pozbawiają nas naturalnych zdolności rozrodczych, więc coraz więcej ludzi popiera metody in- vitro, każdy chce mieć potomka, a państwa finansują, bo chyba się boją, że wyginiemy, jak dinozaury skoro w przyszłości będzie więcej impotentów. Trudno wyczuć, czy nie robią doświadczeń na ludziach, aby kiedyś tylko osoby wybrane mogły mieć dzieci. Jak bezpłodnych sztucznie nie zapłodnią to niechciane społecznie jednostki wyginą w jednym pokoleniu, czyżby taki cel przyświecał tym co mówią o depopulacji.

Póki co, dzięki poradnictwu genetycznemu na razie trwa eksterminacja dzieci nienarodzonych – dzieci niepełnosprawne, przede wszystkim z zespołem Downa są skazane na aborcję, bo kliniki in vitro i diagnozy pre- i poimplentacyjnymi eliminują ludzi z tego świata. Choroba to podstawą do dyskryminacji i wyroku śmierci. A ustawodawstwo nie lepsze, ustawa aborcyjna zezwala również na aborcję dzieci nieodpowiednich ojców ( nie tylko gwałcicieli, ale także nastolatków jako, że to przypadek współżycia zabronionego).

Eugenika to nic innego jak pozwolenie, aby niektórzy ludzie mogli decydować, kto może rodzić się/żyć, a kto się urodzić nie może. Jaka rasa teraz jest najbardziej odpowiednia, znów aryjska czysta krew, czy może inne pomysły realizujemy? Eugenika szerzy się na codzień, ukryta sterylizacja, aborcja, manipulacja społeczna, nie tylko w mediach, w szkole też promują zagadnienia i postawy ludzkie wynikające eugeniki.

 

Udostępnij na:

3 Comments

  1. Po co zajmować się edukacją seksualną i antykoncepcją jak do zmniejszenia przyrostu można wykorzystać sterylizację chirurgiczną – rozwiązanie szybkie, tanie i ostateczne, eliminujace ludzi lepiej niż aborcja.

  2. Ida wybory prezydenckie. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie (…)

    *Komentarz edytowany przez administratora, agitacja polityczna usunięta

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*