panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

Syreny_z_karaibów

Odcinek specjalny – Syreni śpiew – cykl – Tajemnice boskich igrzysk.

| 0 comments

 

Wszystkie odcinki z cyklu – Tajemnice boskich igrzysk.

 

Mity o syrenach podobno nie są legendą, a istoty łączące w sobie cechy ludzi i ryb żyją w głębinach Morza Grenlandzkiego. Tylko jak żyją tak głęboko w oceanie to jak mogą wabić żeglarzy śpiewem, muszą czekać aż statek się rozbije o niewidoczne w wodzie skały morskie, aby ich obrabować, a może i wysysać krew?

Jak to jest z syrenami naprawdę?

15 czerwca 1608 roku – żeglarz Henry Hudson podobno spotkał jedną taką syrenę w okolicach Nowej Ziemi. Wg relacji załogi syrena „miała plecy i piersi jak kobieta; była wzrostu dorosłego człowieka; miała bardzo jasną skórę i długie, czarne włosy, opadające na plecy”. „Miała również pokryty cętkami ogon, przypominający ogon morświna.”

W 1833 roku – kroniki twierdzą, że w pobliżu Szetlandów w sieci z rybami wciągnięto istotę wyglądającą na pół-człowieka i pół-rybę, ale rybacy wypuścili ją z powrotem do morza. O to wydarzenie marynarze byli wypytywani na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Edynburgu (Szkocja).

Syreny często były widywane na szkockim wybrzeżu. 5 stycznia 1900 roku, właściciel ziemski, Alexander Gunn zobaczył na Sandwood Bay syrenę, ale się jej wystraszył i uciekł. W tym samym miejscu widziano ją jeszcze kilka razy.

Ostatnim przebojem  mediów o syrenach był program nadany przez Animal Planet  http://www.animalplanet.com/tv-shows/mermaids/videos/mermaids.htm i w odpowiedzi na niego, oficjalne rządowe zaprzeczenie istnienia syren (U.S. Department of Justice and Homeland Security)

Dwóch naukowców przemierzając 3000 stóp w głąb Morza Grenlandzkiego, natknęło się legendarną syrenę?! Oni w trakcie badań dna morskiego usłyszeli nawet śpiew syren i sfotografowali z bliska te zagadkowe istoty. Zobacz na filmie poniżej, jakie dziwne istoty można spotkać na dnie właśnie Morza Grenladzkiego. Co o tym myślisz? Czy mogą to być syreny?

 

 

Więcej raportów o słynnych obserwacjach syren znajdziesz w Syreny bez tajemnic.

Wspomniany film, emitowany na Animal Planet został powszechnie uznany za prowokację, aby sprawdzić poddatność społeczną na sugestię naukową. Zdania są podzielone, jednak wiadomo, że ponad połowa przedstawionych dowodów została spreperowana w celu zbadania reakcji  ludzi na przekonującą, ale fałszywą argumentacje. Statystyki i badania socjologiczne zostały zatajone.

Druga strona medalu w sporze o syreny, to ludzie robią sobie czasem jaja, wrzucaja na youtube filmy, w których przedstawiają spreperowane dowody na istnienie syren.  W gazetach też pojawiają się zdjęcia domniemanych syren. Ostatnim medialnym żartem była syrenka na wybrzeżu Florydy – “Dead Florida Mermaid”, która była wykonana przez artystę Juan Cabana.

 

Syrena_z_Florydy_1 Syrena_z_Florydy_2

 

 

A przecież  nie wszystko potrafimy wyjaśnić i różne dziwne rzeczy dzieją się na świecie, a syrenki czasem żyją wśród nas. Najbardziej znaną i dzielną syrenką była Shiloh Pepin, która urodziła się z zespołem Mermaid (czasem nazywanym Sirenomelia) Jest to bardzo rzadkie schorzenie, kiedy płód nie rozwijają się normalnie poniżej pasa, w wyniku fuzji z dolnych kończyn. Większość dzieci umiera w ciągu kilku godzin od narodzin, ale Shilon przeżyła 10 lat! (zmarła 24 października 2013)

 

 

Czasem rodzą się dzieci inne od wszystkich mają za dużo kończyn, albo zdeformowaną twarz. Ciężko im żyć w społeczeństwie rządnym sensacji, nierozumiejącym ich problemów i nie potrafiących kochać!

 


 

Jest duże prawdopodobieństwo, że hybrydy, które znamy z mitów to byli chorzy ludzie, których ułomność została przejaskrawiona przez artystów i plotkarzy tamtych czasów.

Nie wyklucza to oczywiście możliwości, że natchnienie do mitów wzięło się z czegoś innego! W każdej plotce i bajce jest podobno jakieś ziarenko prawdy.

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*

POTWIERDŹ SWÓJ WIEK!

Na stronie czasem pojawiają się drastyczne treści, niecenzurowany język i wątki erotyczne przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Potwierdź, że masz ukończone 18 lat. .