panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

narzędzia_1

Pieprzyć taką robotę. – Wszystkie odcinki.

| 1 Comment

 

 

Grzegorz pracował tam już od kilku lat, gdy zaczynał wszystko wyglądało super. Ludzie generalnie byli mili, robota ciężka, ale interesująca i dobrze płatna.  Nic, co dobre nie trwa wiecznie, ale to co teraz się działo przeszło wszystko co widział do tej pory, z tygodnia na tydzień mierziło go to coraz bardziej. Szefowie, którzy go przyjmowali,  już obaj odeszli na emeryturę, jego brygadzista awansował i jego miejsce zajął ten dupek.

Grzegorz od początku jak tylko tego brygadzistę zobaczył, wiedział, że nic dobrego z tego nie będzie. Facet nie miał pojęcia o robocie, ludzi nie szanował, a szpanerstwo wychodziło mu uszami. Zastraszył pół zespołu ciągłymi naganami i  krzykami, szybko wepchnął połowę swojej roboty naiwnym. Pozostali, którzy nie dali się zahipnotyzować olewali, ale coś tam robili na odwal, aby nikt się nie przyczepił dopóki nowej posady nie znajdą.

Panu brygadziście wszystko było na rękę, wydawało mu się, że się dobrze ustawił. Przeciwnicy sami nawiali, zostało kilku nielicznych opornych, w większości emerytów, którzy przecież podskakiwać nie będą za wysoko. Pan brygadzista grzał posadkę za biurkiem, na Ebay’u płytami handlował, albo sobie gołe babki na ekranie podglądał i obrastał w piórka… (fragment z części I krótkiej nowelki – Pieprzyć taką robotę)

 

Poniżej wszystkie części  – Pieprzyć taką robotę!

Część I

Część II

Część III 

Część IV (wkrótce)

Część V (wkrótce)

 

 

Udostępnij na:

One Comment

  1. Dlaczego Polacy na emigracji sa uwazani za ciezko pracujacych? Przeciec to kraje na zachodzie zbudowali imperia i Polakow tam nie bylo, czy bedziemy obwiniac politykow? czy …?

    P.S. bardzo ciekawa historia, proponuje o pisanie tego typu publikacji.

    Pozdro.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*