panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

fukushima_kwiaty

Radioaktywna bomba wciąż tika – Fukushima.

| 1 Comment

 

Wchodzimy w coraz większe światowe kłopoty po trzęsieniu ziemi i tsunami, które nawiedziło północno-wschodnią Japonię w dniu 11 marca 2011 roku. Ponad dwa lata temu elektrownia jądrowa Fukushima Daiichi w Japonii została zniszczona jedni twierdzą, że przez trzęsienie ziemi, a inni przez tsunami, ale nie zmienia to faktu – woda radioaktywna nadal wycieka do oceanu.

Podobno trwa budowa tzw. ściany lodowej, która ma być ukończona do marca 2015 r., ma to powstrzymać napływ wycieku radioaktywnej wody z czterech dotkniętych awarią reaktorów jądrowych Fukushima Daiichi. Ostatnie wiadomości nim zapadła cisza w eterze, podały Kajima Corporation zbuduje ścianę 1,4 km, tworząc barierę wiecznej zmarzliny głębokości 30 metrów, aż do podłoża skalnego.

Podobne ściany lodu są wykorzystane w USA od lat, np. aby zabezpieczyć szyby kopalni zawierające zanieczyszczenia. Koszt projektu obejmuje 150.000.000 dolarów w celu zmniejszenia zanieczyszczenia przechowywanej wody, aby mogła być zatopiona w morzu. Jest to strategia wspieranej przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej. Wszyscy mają nadzieję, że budowa się rozpoczęła, ale tony radioaktywnej wody wyciekają i docierają do Ameryki.

Naukowcy amerykańscy wyliczyli, że średnio dziennie do oceanu trafia ok 300 ton radioaktywnej wody. Liczba nie do uwierzenia? Taką podali w wielu źródłach np. http://www.huffingtonpost.com/2013/08/28/fukushima-leak-upgraded_n_3826890.html#slide=2676582 Nic dziwnego, że wszyscy biją na alarm i coraz więcej makabrycznych zdjęć z łysiejącymi niedźwiedziami polarnymi i zmutowanymi tuńczykami, i zdeformowanymi fokami pojawia się w prasie i na Internecie.

 

foka_promieniowanie

 

Katastrofa w Fukushimie w momencie awarii miała niższą ocenę w skali wypadków nuklearnych niż Czarnobyl, ale ponieważ sytuacja w tym rejonie nie jest stabilna i grozi katastrofą na skalę światową, jej skutki dawno już przewyższyły konsekwencje jakie wywołała awaria w Czarnobylu. Posłuchajcie na youtube wywiadów z Michio Kaku, który przewiduje, że może to nawet oznaczać zagładę człowieka.

Powiedzmy sobie uczciwie to będzie przyczyną wielu chorób, a przede wszystkim raka. Promieniowanie emitowane przez uszkodzone elektrownie jądrowe są bombą zegarową, która tyka, a czas jej odliczania uzależniony jest od stopnia promieniowania. To nie tak samo jak w przypadku bomby atomowej, która pokazuje swoje efekty natychmiast. Prawdopodobnie zwiększy to zachorowania na raka i wiele innych chorób, od niewydolności serca do krwawienia z nosa – jak to się stało po katastrofalnej eksplozji w Czarnobylu (1986r. elektrownia atomowa na Ukrainie)

 

radiacja_promieniowanie

 

W dniu 12 kwietnia 2011 roku, miesiąc po tsunami, które uderzyło na Fukushime, Japońska Agencja Bezpieczeństwa Jądrowego i Przemysłowego ogłosiła podniesienie klasyfikacji zdarzenia Fukushima Daiichi od 5 do 7, czyli na najwyższy poziom na Międzynarodowym indeksie skażenia jądrowego i radiologicznego Event Scale ( INES ). To pomogło stworzyć mylne wrażenie, że  z  awarią było nie aż tak źle, jak w Czarnobylu, i zostało to wykorzystywane w propagandzie rządowej.

Jaka historia jest rozpowszechniana przez propagandę? Przed Fukushima Daiichi, tylko jeden wypadek – Czarnobyl – został oceniony na poziom 7, a Fukoshima osiągnęła tę liczbę dopiero po miesiącu, a nie w momencie awarii.

237 pracowników Czarnobyla trafiło do szpitala z podejrzeniem ostrej choroby popromiennej, 134 przypadki zostały potwierdzone, 28 były śmiertelne, dalej około 20 innych pracowników zmarło z chorób uważanych za spowodowane przez promieniowanie, dwóch pracowników zmarło z innych przyczyn w chwili wypadku, a jeden zaginął – uznany za zmarłego.

Obecnie szacuje się, że około 4000 osób zmarło z rakiem wywołanym promieniowaniem po awarii w Czarnobylu, w tym pracownicy elektrowni. Około 4000 przypadków raka tarczycy, zostało przypisane do inhalacji i spożycia jodu radioaktywnego przez dzieci, szacuje się, że ok 5% z nich umrze w najbliższym czasie. To się stało w kwietniu 1986 r.  tam – elektrownia w Czarnobylu na zdjęciach poniżej.

czarnobyl_ukraina czarnobyl_ukraina__1986

 

Władze Japoni zapewniają, że reaktory zostały wyłączone bezpiecznie w Fukushima Daiichi, gdy uderzyło trzęsienie ziemi, a problemy pojawiły się po ich zalaniu przez tsunami, wtedy systemy chłodzące zawiodły i niektóre rdzenie reaktorów przegrzały się. Radioaktywne produkty rozszczepienia i wodór został wygenerowany w wyniku reakcji chemicznej. Obudowy reaktorów były skuteczne, mimo że zostały uszkodzone w wyniku wybuchu wodoru i stopionego paliwa.

To się stało tu:

fukushima_elektrownia_1 Fukushima_elektrownia_1_Daiichi

 

Tak były skuteczne te obudowy reaktorów, że po prostu się stopiły:

 

fukushima_elektrownia_10 fukushima_elektrownia_11

fukushima_elektrownia_12 fukushima_elektrownia_14

 

Dalej dowiadujemy się, że poważne potencjalne zagrożenie w sumie nie istniało, a kontrole zdrowotne były skuteczne. Nie było żadnych śmierci w związku z promieniowaniem. Dwóch pracowników miało oparzenia od promieniowania beta, a dwóch innych pracowników dostało wysoką dawkę jodu-131 od wdychania, co podnosi im ryzyko zachorowania na raka tarczycy.

Dalej oficjalna propaganda mówi dawki: poniesione przez około 100 innych pracowników były na tyle wysokie, że mogą spowodować małe ryzyko zachorowania na raka po 20 lub więcej latach. Ryzyko jest bardzo małe, bo i tak ok 25 % ludności umiera na raka, czy były narażone na promieniowanie, czy też nie. Fukushima nie była taka straszna, bo ekspozycja na promieniowanie nie była wystarczająco wysoka, aby spowodować ostrą chorobę popromienną.

W to nawet sami Japończycy nie wierzą, a dzień w dzień podawane są kolejne przypadki zachorowania powiązanego z awarią, a oto film:

 

 

 

Wypadek w Fukushimie Daiichi został przeniesiony na szczyt skali w ciągu miesiąca po tsunami z przyczyn technicznych twierdzi Japonia. Dodatkowo próbuje udowodnić, że ilość jodu -131 , która wyszła z wszystkich reaktorów w Fukushima Daiichi było mniejsze o 10 % niż w Czarnobylu, a uwolnienie cezu – było mniejsze o 15 % niż w Czarnobylu.

Japończycy zapewniają, że Tokyo Electric Power Company ( TEPCO – spółka , która jest właścicielem zakładu), że elektrowni nie zaszkodziło trzęsienie ziemi tylko została zmiażdżona przez tsunami. No jasne przecież wszyscy to wiemy, że  trzęsienie nie mogło doprowadzić do uszkodzenia, bo to podważa odporność innych instalacji jądrowych TEPCO w Japonii. Pamiętamy też o próbach ukrycia wypadków w przeszłości! Kłóćcie się dalej, mnie jest wszystko jedno, z jakich powodów, tylko pytam, co dalej?

Dalej to niezbite fakty są takie:

  1. W Czarnobylu uszkodzony był jeden reaktor, a w Fukushimie 3 , a czwarty jest w opłakanym stanie!
  2. W Czarnobylu nie było używane paliwo uranowo – plutonowe. Pluton dopiero może wywołać szereg mutacji i raka.
  3. Te tony radioaktywnej wody o których mówiłam na początku nadal wpływają do oceanu i zatruwają!

 

Fukushima_elektrownia_1
Fukushima_elektrownia_2

 źródło zdjęć: Reuters

 

To co się dzieje w Fukushime po katastrofie, możecie zobaczyć na filmie tutaj http://www.youtube.com/watch?v=oB-K78L8oNI. Przyjrzyjcie się dokładnie hodowcy bydła, takich jak on tylko kilka kilometrów od Fukushimy jest bardzo dużo. Takie farmy dostarczają mięsa nie tylko na japońskie stoły, takie mięso się eksportuje i nie wszystkie kraje wydały zakaz wjazdu dla „świecącej japońskiej żywności”. Najlepiej wpiszcie w wyszukiwarki Fukushima food dowiecie się o rybach o 150 razy przekraczających normy promieniowania itd.

Dokonano porównania  poziomów radioaktywności katastrofy w Fukoshimie i Czernobylu z promieniowaniem do jakiego doszło podczas przeprowadzania testów broni nuklearnej w latach 60-tych. Wyraźnie widać  jakie wielkie jest stężenie promieniowania po awari w elektrowni atomowej Fukushima – Dai-ichi. Sprawdźcie sami na wykresie poniżej.

 

WHOIS

  źródło zdjęcia: WHOIS

Jakie są konsekwencje  awarii w Fukushimie, łatwo się domyślić, ale dopiero jak człowiek zobaczy jak cierpią inni i do jakich zmian dochodzi w środowisku naturalnym, uświadamiamy sobie jaki ogrom nieszczęścia dotyka najbliższe tereny wokół miejsca tej katastrofy. Może kilka zdjęć jak wyglądają farmy z bydłem i jakie rosną teraz warzywa w Fukushimie i jej okolicach?

 

Fukushima_farma_krowy fukushima_farma_świnie

fukushima_rośliny_kukurydza Fukushima_rośliny_pomidory

fukushima_rośliny_brzoskwinie fukushima_rośliny_słonecznik

 

A może warto popatrzyć na zwierzęta, które tak bardzo się zmieniły w skutek promieniowania? A może mutanty? Przecież na chorobę popromienna zapadają nie tylko ludzie. Poniżej przykładowe zdjęcia: foka, jednooka mysz, królik bez uszu i żaba z dodatkowymi nogami

 

Fukushima_foka Fukushima_mutacje_mysz
Fukushima_mutacje_królik Fukushima_mutacje_żaba

 

Do licznych mutacji dochodzi również wśród owadów. Zobaczmy jak po katastrofie wyglądają np. motyle  w Fukoshimie.

 

Fukushima_mutacje_motyl_1 Fukushima_mutacje_motyl_2

 

Powszechnie stawia się pytanie, czy w skutek tej awarii nie powiększają się zwierzęta żyjące w oceanie? Coraz więcej morskich olbrzymów wyrzuca ocean na brzeg, w różnych rejonach świata. Poniżej jeden z nich

 

wielkia_dziwna_istota_morze

 

Więcej zdjęć takich olbrzymów można znaleźć http://www.petethomasoutdoors.com/2014/01/is-fukushima-radiation-producing-super-gigantic-sea-creatures-only-if-you-believe-the-hype.html

 

Czego więcej się spodziewać? Osobiście najbardziej obawiam się, że konsekwencje tej katastrofy poniesie cały świat, a na nim pojawią się nowe dzieci. One najbardziej cierpią za błędy poprzednich pokoleń. Wpiszcie do wyszukiwarki dzieci Czarnobyla i będziecie wiedzieli o co mi chodzi…

 

fukushima_mapa_zasięg_promieniowania
Udostępnij na:

One Comment

  1. Japonia chyba ma pecha albo jest na celowniku USA , Hiroszima nagssaki i teraz to….
    I radioskażenie jest w każdym przypadku , moze sa testowane na udpornosc popromienną…:)

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*